Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek89
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2018, 14:28
model samochodu: Kia Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Piotrek89 »

Czy producent zaleca wymianę oleju w skrzyni biegów w Optimie z roczników 2012 do 2015 w tych 6 biegowych automatach?
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: zetek »

Tak. Co 60 tyś. w trudnych warunkach lub 90 tyś.
Ja i tak zmieniam co 30. Właśnie jestem po drugiej zmianie ( pierwsza było przy 60 ).
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: zetek »

kosa666 pisze: 29 gru 2018, 19:55 Mam pytanie dotyczące silnika/skrzyni. A mianowicie zauważyłem, że na połączeniu silnika ze skrzynią (chyba sprzęgła to są, albo ich okolice), jest od góry otwór z zaślepką. Ale ta zaślepka nie jest całkowicie zamykająca otwór, a ma w sobie okienka przez co widać wirujące elementy w środku. NIby wygląda oryginalnie (nawet żółte znaczniki kontroli jakości są), ale dziwi mnie to, bo przecież przez ten otwór mogą przedostawać się tam zanieczyszczenia (ostatnie taki otwór na sprzęgle widziałem chyba w traktorze URSUS).

I teraz pytanie właściwe:
- Czy tak ma być? Czy nie powinien na tym być jeszcze jakiś dekielek? A może też tak ktoś ma? -może po prostu komuś się zechce sprawdzić?

Zdjęcia poglądowe wysyłam poniżej.
Model: KIA OPTIMA 2017, 1.7 CDTI 141 KM, skrzynia DCT

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek
To co widzisz to po prostu sprzęgło z kołem zamachowym, które widać
Piotrek89
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2018, 14:28
model samochodu: Kia Optima

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: Piotrek89 »

zetek pisze: 31 paź 2019, 19:42 Tak. Co 60 tyś. w trudnych warunkach lub 90 tyś.
Ja i tak zmieniam co 30. Właśnie jestem po drugiej zmianie ( pierwsza było przy 60 ).
Możesz mi wysłać zdjęcie gdzie to jest napisane przez producenta auta, bo nie dopatrzyłem tego nigdzie w instrukcji. W serwisie również nie udzielili informacji o zaleceniach wymiany oleju😉
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: zetek »

R - oznacza wymianę. Gdzieś jeszcze było o ciężkich warunkach i 60 tyś., ale to sobie czytaj jeszcze raz instrukcje bo ja tego za Ciebie nie zrobię :D
A serwis to cielaki. Jak mieli wymieniać to robili wszystko, żeby nie robić. Więc ich olałem do siebie na podnośnik i wymieniłem.
Załączniki
Optimaa.jpg
Optimaa.jpg (43.23 KiB) Przejrzano 2996 razy
ciechan78
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:11
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi 2012

Re: Skrzynia automatyczna kia optima 1.7crdi

Post autor: ciechan78 »

Witam i powiedzcie mi jak sprawdza się poziom oleju w skrzyni czy jest jakiś bagnet . Skrzynia automat 6 biegowa hydrauliczna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”