Cieknący olej

forum użytkowników modelu Ceed
Malarkey
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2024, 09:18

Cieknący olej

Post autor: Malarkey »

Hej,
mam następujący problem z moją kia a mianowicie cieknący olej (i tu przepraszam za brak fachowego nazewnictwa) z połączenia skrzyni z silnikiem. Wymieniany był tam uszczelniacz. Samochód wraca już 3 raz od mechanika i za każdym razem po 1 dniu jeżdżenia olej znowu cieknie. Nie wiem czy to brak umiejętności mechanika czy jakiś inny powód ale zaczyna być to bardzo irytujące. Ma ktoś jakąś sugestię co należało by zrobić. Może mieliście podobny problem, może inny uszczelniacz. W ostateczności zmienić mechanika, ale teraz oddaje auto korzystając z faktu ze zapłaciłem a usterka nienaprawiona. Może w razie potrzeby sprawdzonego mechanika z okolic Wrocławia, który tego tematu w ostateczności by się podjął.
Dzięki za odpowiedzi.
C2 HB, 1,6 ON 128KM 2012
witek690
Posty: 122
Rejestracja: 03 sie 2021, 21:57
model samochodu: Kia creed 1.6 crdi

Re: Cieknący olej

Post autor: witek690 »

mam swojego sprawdzonego mechanika od bardzo dawna mam ten sam silnik tylko 2015 rok teraz wymieniał mi kompletne sprzęgło ,ale okolic Swidnicy
romanhoks
Posty: 346
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Cieknący olej

Post autor: romanhoks »

Sprawdz dobrze co to za olej ? Czy nie czasami tez ze skrzyni biegow. Powinien byc jasniejszy.Byla kiedys kampania na skrzynie.Puszczal simeryng na walku sprzeglowym. Male ustrojstwo ale upierdliwe. Jak jest to to przygotuj sie na calkowita rozbiorke skrzyni biegow. Nie idzie go inaczej wymienic.Jest montowany od wewnatrz skrzyni. Musisz tez sprawdzic czy na miejscu gdzie on uszczelnia na walku nie ma rdzy.Tez sie zdarzalo. Jak jest rdza to walek sprzeglowy do wymiany. To niestety potrzebna jest prasa i troche pojecia. Czas naprawy z wy i zamontowaniem skrzyni dla mnie to 8 godz z przerwa na kawe .Tylko wes poprawke ze zrobilem chyba ze 20 skrzyn takich lub wiecej. :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 531
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cieknący olej

Post autor: gisio »

romanhoks pisze: 30 kwie 2024, 16:46 ... Byla kiedys kampania na skrzynie...
Mógłbyś podać szczegóły/konkrety tej rzekomej kampanii? Np. biuletyn serwisowy producenta?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
romanhoks
Posty: 346
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Cieknący olej

Post autor: romanhoks »

Przykro mi bardzo .Zmienilem pare lat temu prace.Pracuje w innej marce. Podjedz do ASO i spytaj .
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Cieknący olej

Post autor: Marek3003 »

Coś musi być z tym uszczelniaczem ponieważ mój kolega taka Kię jak Twoja oddał do Aso na wymianę uszczelniacza i kompletnego sprzęgła. Oczywiście koszt nie był mały ale on twierdził że tak robi by mieć gwarancję. No i po miesiącu oddał z powrotem bo ciekł olej. Podobno jeszcze raz wkładali nowe sprzęgło na ich koszt bo wszystko by przypalone w oleju. Trochę ich to kosztowało ale teraz ma spokój. Może rdza może uszczelniacz łatwo uszkodzić podczas montażu
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
romanhoks
Posty: 346
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Cieknący olej

Post autor: romanhoks »

Uszczelniacza nie uszkodzisz bo jest maly. Mozna by okreslic nawet malutki. Wchodzi palcami. Predzej ktos probowal isc po kosztach i przeszlifowal rdze papierem sciernym. To sie msci. Wrzery na walku dzialaja jak szlifierka.Sprzeglo do wymiany obowiazkowo. Olej wszedzie. Okladzina na tarczy sie klei. Trzeba uwazac na sruby mocujace tryby 6 bieg. Po zdjeciu pokrywy zobaczysz sruby na klucz imbusowy. Jedna jest z prawym gwintem a jedna ma lewy gwint. .Uwazaj na to bo narobisz sobie klopotu. Reszta normalnie do rozbiorki. Idzie ogarnac bez problemu. ;) ;) ;)
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
gzyms
Posty: 91
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Cieknący olej

Post autor: gzyms »

Jeśli to oring wałka to olej poszedł na tarcze, będą się ślizgać. Test jest prosty - jedynka i but w podłogę, tylko rozgrzej silnik ;) uslizg jest wyczuwalny.
W moim gdi 2017 olej zaczął kapać po jakichś 15kkm aso wymieniło uszczelniacz i tarcze sprzęgła (całego nie wymieniają) w ramach gwarancji. Wg kierownika aso częsty temat.
Kia Ciyapostrofd
romanhoks
Posty: 346
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Cieknący olej

Post autor: romanhoks »

Poszli po taniosci. Tu bylo zawsze zakwalifikowane cale sprzeglo ze wzgledu na zaoliwienie . Jak zawsze co kraj to obyczaj.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”