Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 75
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Dziadek »

Z racji większego taryfikatora postanowiłem zainstalować Yanosik-a :lol: w Android Auto
Wczoraj odbyłem dwie trasy około 50km.
Co najważniejsze pokazuje gdzie są radary, odcinkowa kontrola prędkości i najważniejsze informuje o nieoznakowanych samochodach (informacja: jakie miasto jaka ulica i nawet jaki samochód :) )
Tylko jak dla mnie ma małe mankamenty, nie widać na mapie wskaźnika pokazującego gdzie się znajdujemy.
Mało czytelna linia poruszania się (zielona).
Jechałem w znanym mi kierunku więc traktowałem nawigację jedynie wyłącznie informacyjnie. Ale zastanawiam się czy gdybym jechał w nieznane na ile ułatwi poruszanie się. Niestety nie można w trakcie jazdy nacisnąć na stację paliw i sprawdzić jaka jest cena. Na telefonie jest taka możliwość co prawda bez uruchomionej nawigacji. Pewnie potraktowane jest to bezpieczeństwem lub tym że to android auto i program nie jest napisane pod ten format ekranu ...
Czy macie jakąś wiedzę jak można poprawić ustawienia fabryczne Yanosik-a aby np. pokazywał gdzie się aktualnie znajdujemy ?
Ewentualnie aby domyślnie nie tak bardzo oddalał mapę.

Jakie są wasze spostrzeżenia ?
mcy
Posty: 185
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: mcy »

Mówiąc grzecznie yanosik ma dość mocno popsuty interfejs jeśli chodzi o android auto czy Apple CarPlay. Na forach różnych to już zostało poruszane, jak widać nic z tym nie robią.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Kasztelan
Posty: 43
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:36
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1,6 TGDI MHEV 7DCT

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Kasztelan »

Spróbuj nawigację WAZE. Dużo lepsza nawigacja i wszystko to co Yanosik. No i nie ma spamu w postaci ciągłych komunikatów o jakims patrolu, którego nie ma.
Kamikazi
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2024, 17:05
model samochodu: Kia sportage IV

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Kamikazi »

Ja używam yanosika od jakichś 5 lat i jest super co prawda nie używam na android auto i carplay auto ma zona poza narazie więc nie wiem co tam jest nie halo
żadnego mandatu za szybka jazdę.Nie nie jestem piratem ale jak mam do zrobienia 750km to tak jadę po 155km licznikowo czyli prawdziwa prędkość na yanosiku to 140km/h .

widze ze kolega aktualizuje ceny paliw? czy tylko sprawdza ?? :lol:
Yanosik jest z poznania,jest polską firma i zatrudnia polaków zaczął od garażu ... w sumie jestem pod wrażeniem ze polski produkt a dobry nie będę używał WAZE bo to Izraeldzki wynalazek ceńmy co nasze a nie używamy co inne..
a yanosiku mozna aktualizować ceny paliw klikając w ikonkę "stacji" lub przesłać info do centrali jeśli chcesz zmianę na nawigacji lub cos jest nie tak na drodze lub błąd klikamy trzymamy miejsce co ma problem ("long Press" i zmana na mapie i piszemy..)dajemy info ze tam jest hotel , lub restauracja lub warsztat lub rondo lub droga zamknięta .. i wyobraźcie sobie ze po tygodniu wszystko sie zgadza .. kilka razy tak robiłem .

pamiętaj zgłaszamy zdazenia najbizej gdzie to jest mozliwe
jak dla mnie komunikaty nieoznakowani w okolicy sa fajne pojawiają sie około 3 km promień od zdarzenia zgłoszonego i sa bardzo pomocne w autostradach i "S"kach bo wiem ze mam BMW z tyłu lub z przodu albo SKode albo WV...
generalnie uratował mi dupcie parę razy i od wtedy używam i polecam. Nie jestem piratem Generalnie nie raz dojechałem dalej z yanosikiem z nawigacją ale trzeba uwazać na "skrec w prawo" lub "w lewo" czasami komunikat jest błendny za to na mapie patrzymy na linie zieloną i gdzie ona kieruje....ona zawsze jest poprawna
co czwartek jest aktualizacja mapy jezeli chcemy aby cos sie zmieniło to moze piszcie do nich a nie tylko nazekamy napiscie do nich long press na mapie i zgłoszenie co jest nie tak .

jeśli chodzi o Android to aby działał lepiej to róbcie zawsze to :
yanosik -> Ustawienia ->MAPA -> na dole "usuń dane mapy" i odczekać chwile ...
Yanosik -> ustawienia ->Aplikacja ->(w dół jest) "Wyczyść dane GPS" (czyści dane GPS i pobiera je na nowo) klikamy "wyczyść"

czasami jestem pod wrazeniem ze ma numery nowych ulic gdzie google maps nie ma i w ten sposób tez mnie uratował nie pytając tylko doejzdzajać.
yanosika ma tez komunikaty w Europie Czechy, Słowacja i Węgry nie wiem czy niżej Serbia nie jest w UE(brak internetu) ale w Grecji sa info o fotoradarach w Yanosiku.
mam nadzieje ze pomogłem nie mam android auto bo bym cos poradził. aaa jest na FB grupa "Yanosik VIP users" chyba tam pytajcie i pisać oni sie znają naprawdę dobrze to jest ekipa z starych czasów(oni użytkownicy radzili na forum yanosika) ale i tez ludzie z samego yanosika centrala..
slider2002
Posty: 28
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: slider2002 »

Kamikazi umniejsza KSv licznikowo pokazuje prędkość zgodna z GPS. Więc uważaj.
Lunar GT
Posty: 1147
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Kamikazi pisze: 28 kwie 2024, 00:41 jadę po 155km licznikowo czyli prawdziwa prędkość na yanosiku to 140km/h .
slider2002 pisze: 04 maja 2024, 22:22 licznikowo pokazuje prędkość zgodna z GPS.
Obie informacje mijają się z prawdą.
slider2002
Posty: 28
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: slider2002 »

Moja pokazuje dokładnie. Sprawdzone na trasie 600km.
nagdob
Posty: 1133
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: nagdob »

Prędkość pokazywana na liczniku jest o 4-5 km/h niższa niż w rzeczywistości. Na 100 %.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Kamikazi
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2024, 17:05
model samochodu: Kia sportage IV

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Kamikazi »

Lunar GT pisze: 05 maja 2024, 10:17 Obie informacje mijają się z prawdą.
no tak załogowałem sie na forum troche pokłamac i ide dalej gosciu pierw dowiec sie ze jak masz jakies 100km/h liczkik w twojej nowej kij to jest to 92 prawdziwe kilometry a w najlepszym wypadku to jest to 95 prawdziwych kilometrów w najgorszym są auta ktore przy 100km/h licznikowych, prawdziwa to 90km/h
pisanie ze kiedy mam 140km/h to jest to licznikowo 155 jest zgodne z prawda gdzyz na roznych samochdach tak mam Toyota Auris 2007 , Opel Meriva 2011 , etc

ktos pisze moje auto pokazuje dokładnie no ok to moze sie załozymy tak na milion? bo mi brakuje tej sumy...
slider2002 pisze: 04 maja 2024, 22:22 Kamikazi umniejsza KSv licznikowo pokazuje prędkość zgodna z GPS. Więc uważaj.
na co mam uwazac tak są nastawione auta aby nie pokazywac dokładna predkość dla tego sie uzywa Vboxy przez czasopisma samochodowe aby pokazywały prawdziwą predkosc i prawdziwą maxymalną.....Vbox łapie fixa przez GPS nikt nie patrzy w budziki...
Lunar GT
Posty: 1147
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawigacja Yanosik wyświetlana w Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Kamikazi pisze: 06 maja 2024, 23:42gosciu
Tym zwrotem to do własnego "Starego" (z całym szacunkiem dla Niego) możesz się odzywać, może nie dostaniesz po pysku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”