Kia Sportage 5: model 2025 zakup

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: Dziadek »

Lunar GT pisze: 17 kwie 2024, 08:08
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 wówczas mało się mówiło że KIA nie akceptuje montażu tego systemu poza ASO.
Bo nikt nie musi mówić, to Ty musisz się dowiedzieć o zasadach montażu nie autoryzowanych akcesoriów.
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 Ja już byłem po przeglądzie serwisowym i nic nie wykryli,
Nic się nie martw, wykryją jak będzie trzeba.
Ja się tym nie martwię :P i nie żałuję montażu :D
RaaDeeK
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2024, 15:49
model samochodu: KIA SPORTAGE

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: RaaDeeK »

Lunar GT pisze: 17 kwie 2024, 08:08
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 wówczas mało się mówiło że KIA nie akceptuje montażu tego systemu poza ASO.
Bo nikt nie musi mówić, to Ty musisz się dowiedzieć o zasadach montażu nie autoryzowanych akcesoriów.
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 Ja już byłem po przeglądzie serwisowym i nic nie wykryli,
Nic się nie martw, wykryją jak będzie trzeba.
Logika KIA jest taka, że lepiej, żeby Ci ukradli samochód niż żebyś go porządnie zabezpieczył. To jest totalna paranoja. Nie chce kupować immo z ASO skoro na wielu forach czytam, że to średniej jakości zabezpieczenie które złodzieje mogą już mieć w jakiś sposób rozpracowane. Oczywiscie kupie AC, może kupie GAP, ale nie chce pozniej na 2-6 miesięcy zostać bez samochodu (2 miechy czekać na kase z AC + 3 miechy na nowy samochód).
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: Dziadek »

RaaDeeK pisze: 17 kwie 2024, 08:27
Lunar GT pisze: 17 kwie 2024, 08:08
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 wówczas mało się mówiło że KIA nie akceptuje montażu tego systemu poza ASO.
Bo nikt nie musi mówić, to Ty musisz się dowiedzieć o zasadach montażu nie autoryzowanych akcesoriów.
Dziadek pisze: 17 kwie 2024, 07:57 Ja już byłem po przeglądzie serwisowym i nic nie wykryli,
Nic się nie martw, wykryją jak będzie trzeba.
Logika KIA jest taka, że lepiej, żeby Ci ukradli samochód niż żebyś go porządnie zabezpieczył. To jest totalna paranoja. Nie chce kupować immo z ASO skoro na wielu forach czytam, że to średniej jakości zabezpieczenie które złodzieje mogą już mieć w jakiś sposób rozpracowane. Oczywiscie kupie AC, może kupie GAP, ale nie chce pozniej na 2-6 miesięcy zostać bez samochodu (2 miechy czekać na kase z AC + 3 miechy na nowy samochód).
Kia od jakiegoś czasu nadaje DNA auto, ja już taki mam. Złodzieje też omijają takie auta ponieważ części auta są znakowane i możliwe do namierzenia. Więc kanał dystrybucji się zawęża a cena części spada. Co jest nie korzystne dla złodziei.
Ja mam wykupiony GAP na 5 lat a co roku płacę full polisę poniżej 3000 już nie pamiętam 2850 ...
youngd
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: youngd »

W cennikach modeli na 2025 rok pojawiły się osiągi. Są gorsze (co było do przewidzenia) ale myślę, że nie ma takiej tragedii, jakiej niektórzy się spodziewali. Czasy gorsze średnio o 0,5 sekund.

Bardziej zastanawia mnie inna kwestia. Deklarowane zużycie paliwa wzrosło dla wszystkich modeli ale najbardziej oczywiście dla wyłącznie spalinowej która zastąpiła mHEV. Emisja też większa i to nawet od wersji 180 KM.

Po co więc zabierali wersję 180KM? I czemu zabrali mHEV kosztem większego spalania i emisji... Czyżby mHEV to takie g... że wolą zwiększyć spalanie i emisję ale już MHEVów nie produkować? Jak myślicie?
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: sztyk »

Hyundai cały czas sprzedaje MHEV w Tucsonie, mimo że Kia, należąca do tego samego koncernu, wycofała się z tego. Moim zdaniem albo jest problem z częściami, albo przestało to być dla nich opłacalne, a może i jedno i drugie.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: inquis »

youngd pisze: 25 kwie 2024, 18:38 W cennikach modeli na 2025 rok pojawiły się osiągi. Są gorsze (co było do przewidzenia) ale myślę, że nie ma takiej tragedii, jakiej niektórzy się spodziewali. Czasy gorsze średnio o 0,5 sekund.

Bardziej zastanawia mnie inna kwestia. Deklarowane zużycie paliwa wzrosło dla wszystkich modeli ale najbardziej oczywiście dla wyłącznie spalinowej która zastąpiła mHEV. Emisja też większa i to nawet od wersji 180 KM.

Po co więc zabierali wersję 180KM? I czemu zabrali mHEV kosztem większego spalania i emisji... Czyżby mHEV to takie g... że wolą zwiększyć seaplane i emisję ale już MHEVów nie produkować? Jak myślicie?
Prawie 10 sekund do setki to nędzny wynik. Ciekawe jakim cudem różnica w elastyczności 80-120 km/h pomiędzy manualem a DCT wynosi aż 4 sekundy?
youngd
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: youngd »

inquis pisze: 25 kwie 2024, 20:36
Prawie 10 sekund do setki to nędzny wynik. Ciekawe jakim cudem różnica w elastyczności 80-120 km/h pomiędzy manualem a DCT wynosi aż 4 sekundy?
Może i nędzny ale i tak szybciej niż poprzednio w 150KM a 80-120 to już 1,5 szybciej więc sporo.

Co do elastyczności to też była taka rozbieżność (manual/automat). Może chodzi o to, że automat ma 7 biegów a manual tylko 6.
Kamikazi
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2024, 17:05
model samochodu: Kia sportage IV

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: Kamikazi »

Generalnie mnie wkurza troche bagaznik co sie otwiera sam ... przechodze obok a tu...
2) nie ma skrentych swiateł zwane AFL Adaptive front lighting.
Brak zamykanie dachu z poziomu kluczyka long press kluczyk ...
3) brak zdalnych usług w hybridzie jak włączanie klimatyazacji i ogrzewania tak jak w Toyotach hybryd .
skoro brak Hyundai ma AFL swiatła które pomagaja na zakretach to czemu ten nie ma?
i 4 ) brak automatycznych wszystkich szyb przod-tył ,kiedys auto 22 lat naciskałem palcem przednie i tylne szyby i padają automatycznie Kia sportage 2025 nie ma takiej opcji..

czy wydzieliscie wiekszą róznice w spalaniu po zrobieniu 20K km czy tam 30K km? bo narazie jest duze spalanie..
no ok jest android auto i inne i hybryda i ma biegi i nic nie słychac natomiast troche mi szarpie jako hybryda byłem przyzwyczajony do Toyoty gzie tam nic nie szarpie tylko ciągnie bez LAGu tutj mi sie wydaje ze jest lag i to niezły . przy ruzeniiu z stopu naciskam gaz a reakcia jest ale spozniona co do Toyoty hybrydy gdzie tam jest boom ...tam my sie wydaje daje wiecej bateria tutaj bateria tak nie do konca daje, aby rospedzic auto z bateria to trzeba nie zle manewrowac gazem i obchodzic sie jak z jajkiem pod gazem natomiast w Toyocie to było łatwiejsze jechac na baterii i nawet jesli naciskałem gaz do połowy lub troche miej i bateria była na fula to silnik sie właczał ale bateria dawala bardzo duzo tutaj ta bateria jakas leniq
draxterix
Posty: 109
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: draxterix »

Wkurzających niedoróbek jest więcej niż napisałeś. Wiele z nich zostało ogarniętych przez auta produkowane nawet 10lat temu
I teoretycznie nie powinno ich tu być. Mógłbym podobnie jak Ty wylać swoje „żale” ale to niczego nie zmieni.

Wsiadając na jazdę próbną nie byłem w stanie tego wyłapać chłódź starałem się jak mogłem. Teraz mam ten samochód z całym dobrodziejstwem inwentarza i odczucia mam mieszane. Generalnie plus ale gdybym mógł cofnąć czas bardziej bym się przyłożył do analizy konkurencji. Teraz Przyzwyczajam się do wad i tyle bo nic więcej zrobić nie mogę.

U mnie mniejsze spalanie pojawiło się po 4 miesiącach… możliwe że to zasługa pogody? Nie wiem. Wcześniej nigdy nie udało mi się zejść niżej ze spalaniem poniżej 5l nawet w trasie. Teraz mój rekord 4,6l
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: dario37 »

Kamikazi pisze: 26 kwie 2024, 23:43 Generalnie mnie wkurza troche bagaznik co sie otwiera sam ... przechodze obok a tu...
2) nie ma skrentych swiateł zwane AFL Adaptive front lighting.
Brak zamykanie dachu z poziomu kluczyka long press kluczyk ...
3) brak zdalnych usług w hybridzie jak włączanie klimatyazacji i ogrzewania tak jak w Toyotach hybryd .
skoro brak Hyundai ma AFL swiatła które pomagaja na zakretach to czemu ten nie ma?
i 4 ) brak automatycznych wszystkich szyb przod-tył ,kiedys auto 22 lat naciskałem palcem przednie i tylne szyby i padają automatycznie Kia sportage 2025 nie ma takiej opcji..

czy wydzieliscie wiekszą róznice w spalaniu po zrobieniu 20K km czy tam 30K km? bo narazie jest duze spalanie..
no ok jest android auto i inne i hybryda i ma biegi i nic nie słychac natomiast troche mi szarpie jako hybryda byłem przyzwyczajony do Toyoty gzie tam nic nie szarpie tylko ciągnie bez LAGu tutj mi sie wydaje ze jest lag i to niezły . przy ruzeniiu z stopu naciskam gaz a reakcia jest ale spozniona co do Toyoty hybrydy gdzie tam jest boom ...tam my sie wydaje daje wiecej bateria tutaj bateria tak nie do konca daje, aby rospedzic auto z bateria to trzeba nie zle manewrowac gazem i obchodzic sie jak z jajkiem pod gazem natomiast w Toyocie to było łatwiejsze jechac na baterii i nawet jesli naciskałem gaz do połowy lub troche miej i bateria była na fula to silnik sie właczał ale bateria dawala bardzo duzo tutaj ta bateria jakas leniq
Możesz zdezaktywować inteligentne otwieranie klapy bagażnika w ustawieniach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”