Irytujące trzaski od strony pasażera

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

Hej
ze skrzypiącym podłokietnikiem i stukającą klapą bagażnika już się w miarę pogodziłem ale autko ma 18 000 przebiegu i jakieś 2 tygodnie temu odezwała się strona pasażera. Załączam filmik (kręciłem chwilkę z ręki jadąc 30 km/h na osiedlowej uliczce jakby co ;))

https://www.youtube.com/shorts/buJr4FXIuA8

Nie, nie jest to żadna monetka czy okulary w schowku. Jechałem jako pasażer nasłuchując i wydaje mi się że skrzypienie/trzaski dobiega z okolic otworu nawiewu na pulpicie ale może to być też coś w boczku drzwi jakby plastik tarł o plastik. Smarowałem już uszczelki drzwi, włączony nawiew czy radio nie mają wpływu na trzaski. Nie jestem w stanie wywołać trzasków na postoju ugniatając drzwi czy pulpit pasażera

Najgorzej że występują cały czas tzn nie muszę jechać po nierównościach żeby samochód skrzypiał jak mój stary opel corsa

Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? Aso to ostateczność wolałbym sam to zlikwidować
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: kemotl »

Też miałem coś takiego do samego końca, ale nie zlokalizowalem problemu.Ponadto deska przy zmianie temperatury i nasłonecznienia najnormalnej w świecie strzelała i pykała jak rozgrzewające się rury od C.O.Ponadto nie byłeś może w ASO i nie wymieniałeś ostatnio filtra kabinowego ?.Sprawdź czy ci dobrze wszystko poskladali
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: patrykk »

brzmi trochę jak luźny plastik, może faktycznie coś przy filtrze kabinowym?
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

kabinowego nie wymieniałem ale tak się składa że mam jeden pasujący do sportage na stanie i jutro samodzielnie wymienię, zobaczymy czy pomoże (nie sam filtr a wyjęcie i włożenie osłonki, zerknę w plastiki dookoła od razu)
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: lukobw »

Tylną kanapę sprawdziłeś?

viewtopic.php?p=88951#p88951

To, że wydaje nam się, że stuka z przodu to niekoniecznie źródło jest w tym samym miejscu.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2024, 12:57 przez lukobw, łącznie zmieniany 1 raz.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: MarRa »

Kiedyś podobny problem miałem w ceedzie pierwszej generacji. To była listwa na podszybiu okalająca cały wylot nawiewu przedniej szyby. Dość długa. Gdy się docisnęło ręką podczas jazdy krawędź nawiewu przedniej szyby po stronie pasażera, to przestawało stukać. Wymieniali mi to na gwarancji. Nie wiem jak to wygląda w Sportage'u ale może konstrukcyjne jest podobnie.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

dziękuję za rady panowie. Nie jest to tylna klapa, tą opanowałem w miarę wykręcając odbojniki.

Mam natomiast nowy trop mianowicie gdy przejechałem kawałem z niedomkniętymi drzwiami pasażera to dźwięk prawie nie występuje. Tak jakby plastikowy boczek drzwi o coś tarł :roll: ale drzwi nie wyglądają jakby opadły czy coś, zamykają się normalnie sam nie wiem

btw wymieniłem filtr kabinowy i sprawdziłem plastiki w tej okolicy, wszystko ok za wyjątkiem samego filtra - jeśli jeszcze nie wymienialiście to polecam, filtr po 1,5 roku wyglądał okropnie a w Gdańsku jest w miarę ok powietrze ;)
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: lukobw »

Małe sprostowanie, chodziło mi o tylną kanapę, nie klapę bagażnika.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

lukobw pisze: 08 mar 2024, 12:58 Małe sprostowanie, chodziło mi o tylną kanapę, nie klapę bagażnika.
rozumiem. nie to na pewno nie kanapa, raz że jeżdziłem z położoną dwa że dźwięk na 100% dobiega z przodu. Wiem że dźwięk potrafi być zwodniczy jeśli chodzi o żródło ale jestem tego pewien.

Ostatecznym testem byłoby zdjęcia boczka drzwi ale boję się że coś wyłamię i potem się czepną w serwisie. Wychodzi na to że muszę im głowę pozawracać ale pamiętam jak mnie zbyli z trzeszczeniem podłokietnika (zgłaszałem to przy okazji przeglądu) stąd moja niechęć do wsparcia się aso
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: inquis »

Sprawdź jeszcze klamkę od drzwi pasażera. U mnie wibrowała dając dziwny dźwięk, kiedy temp. na zewnątrz była poniżej 5 stopni. Podkleiłem kawałeczkiem filca styk z wnęką, w której klamka się znajduje i ustało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”