Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mateelv
Posty: 11
Rejestracja: 05 lut 2024, 10:45
model samochodu: Kia Sportage V

Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: mateelv »

Cześć Wam,

Mam nabite 1400km, powoli zaczynam myśleć o wymianie oleju.

Z racji tego, że po kilku telefonach w sprawie doposażenia auta poczułem na własnej skórze jak wyglądają rozbieżności cenowe za ta sama usługę pod szyldem oficjalnego salonu Kii, narodziły się pytania:

Pierwsza kwestia: Zastanawiam się nad miejscem (mieszkam w Łodzi, ale nie problem dla mnie jechać do Tomaszowa, Łowicza czy gdzieś). Gdzie mają najkorzystniejszą cenę za wymianę?
Druga kwestia: podejrzewam, że taniej wychodzi przyjechać z własnym olejem i zlecić tylko wymianę + filtry z ich strony. Czy się mylę? Czy fakt przyjechania z własnym olejem ma jakiś wpływ na cokolwiek?
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: Pulcpio »

Litr oleju KIA 0w20 kosztuje 90 PLN. Potrzebujesz 4,8 litra. Millers Oils EE Performance 5 l 0W-20 (kod producenta 8206) kupisz za 220 PLN w firmie z certyfikatami od producentów oleju na allegro (np Galon). 432-220=212 PLN w Twojej kieszeni. Filtr jest do kupienia w ASO w identycznej cenie jak na Allegro. Po wymianie dostaniesz zwrot reszty oleju - wymieniałem 6 dni temu i poprosiłem również o zwrot filtra oleju i ładnie mi go zapakowali w folię.
mateelv pisze: 07 mar 2024, 10:27 Cześć Wam,

Mam nabite 1400km, powoli zaczynam myśleć o wymianie oleju.

Z racji tego, że po kilku telefonach w sprawie doposażenia auta poczułem na własnej skórze jak wyglądają rozbieżności cenowe za ta sama usługę pod szyldem oficjalnego salonu Kii, narodziły się pytania:

Pierwsza kwestia: Zastanawiam się nad miejscem (mieszkam w Łodzi, ale nie problem dla mnie jechać do Tomaszowa, Łowicza czy gdzieś). Gdzie mają najkorzystniejszą cenę za wymianę?
Druga kwestia: podejrzewam, że taniej wychodzi przyjechać z własnym olejem i zlecić tylko wymianę + filtry z ich strony. Czy się mylę? Czy fakt przyjechania z własnym olejem ma jakiś wpływ na cokolwiek?
mateelv
Posty: 11
Rejestracja: 05 lut 2024, 10:45
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: mateelv »

Pulcpio pisze: 07 mar 2024, 11:54 Litr oleju KIA 0w20 kosztuje 90 PLN. Potrzebujesz 4,8 litra. Millers Oils EE Performance 5 l 0W-20 (kod producenta 8206) kupisz za 220 PLN w firmie z certyfikatami od producentów oleju na allegro (np Galon). 432-220=212 PLN w Twojej kieszeni. Filtr jest do kupienia w ASO w identycznej cenie jak na Allegro. Po wymianie dostaniesz zwrot reszty oleju - wymieniałem 6 dni temu i poprosiłem również o zwrot filtra oleju i ładnie mi go zapakowali w folię.
mateelv pisze: 07 mar 2024, 10:27 Cześć Wam,

Mam nabite 1400km, powoli zaczynam myśleć o wymianie oleju.

Z racji tego, że po kilku telefonach w sprawie doposażenia auta poczułem na własnej skórze jak wyglądają rozbieżności cenowe za ta sama usługę pod szyldem oficjalnego salonu Kii, narodziły się pytania:

Pierwsza kwestia: Zastanawiam się nad miejscem (mieszkam w Łodzi, ale nie problem dla mnie jechać do Tomaszowa, Łowicza czy gdzieś). Gdzie mają najkorzystniejszą cenę za wymianę?
Druga kwestia: podejrzewam, że taniej wychodzi przyjechać z własnym olejem i zlecić tylko wymianę + filtry z ich strony. Czy się mylę? Czy fakt przyjechania z własnym olejem ma jakiś wpływ na cokolwiek?
Dzieki za odpowiedź.
Co do zwrotu filtra - chciałeś miec pewność, że wymienili czy chciałeś obejrzeć co tam wyłapał (opiłki)?
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: Pulcpio »

Tak, zebrałem opiłki. Tu masz zdjęcia viewtopic.php?t=10817
draxterix
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: draxterix »

Ja też jestem po wymianie oleju (zrobione 2100km) jednak z olejem zdałem się na ASO. Wole sobie zbudować historię serwisową i później moc liczyć na "dobrą wole" kia która nie jednemu już tyłek uratowała. :)

Ps. Filtr też poprosiłem zapakować. Warto go obejrzeć. U mnie opiłki też obecne jednak mniej niż u kolegi Pulcpio.
mateelv
Posty: 11
Rejestracja: 05 lut 2024, 10:45
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: mateelv »

draxterix pisze: 07 mar 2024, 14:31 Ja też jestem po wymianie oleju (zrobione 2100km) jednak z olejem zdałem się na ASO. Wole sobie zbudować historię serwisową i później moc liczyć na "dobrą wole" kia która nie jednemu już tyłek uratowała. :)

Ps. Filtr też poprosiłem zapakować. Warto go obejrzeć. U mnie opiłki też obecne jednak mniej niż u kolegi Pulcpio.
I ile Cię to kosztowało i gdzie?
draxterix
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: draxterix »

W moim "okręgu" jedyny serwis wart uwagi to ASO Monika.
Ktoś z forum mi polecił i chodź mam serwis w Cz-wie praktycznie 5 minut drogi od domu wole dojechać by to zrobić u nich. Po pierwsze kultura pracy, po 2 ceny. Zapłaciłem 530zł za wymianę oleju i filtru. Moim zdaniem warto.
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: Pierwsza wymiana oleju po "dotarciu" + łodzkie ceny

Post autor: Konrad 73 »

Cześć, ja wymieniłem przy 2000 w Marvelu w Łodzi. Cena 500 z filtrem. Tak jak napisał przedmówca różnica 250 zł przy nowym aucie jest żadna. A historia serwisową jednak jest. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”