Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

forum użytkowników modelu Optima
Lordkoks
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2024, 22:25
model samochodu: Kia Optima

Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: Lordkoks »

Witam posiadam Kia Optima z 2017r 1.7 crdi skrzynia to 7dct przebieg auta 215tys , wszystko ładnie pięknie biegi zmienia bez szarpań , oprócz jednego ale na postoju jest jeden hałas terkotanie stukanie gdy dodamy gazu około 1500 obrotów wszystko cichnie , podczas nagrzania auta terkotanie delikatnie cichnie lecz nadal słychać , mam w planie zmienić sam koło dwumasowe . I tu do Was pytanie koledzy czy dwumasa załatwi sprawę czy ktoś już wymieniał sama dwumase ?
maciej.pyza
Posty: 55
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: maciej.pyza »

Może rozrząd?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: gisio »

Jak "sam" zamierzasz zrobić po takiej wymianie adaptację ustawień siłownika sprzęgieł- masz do tego stosowny przyrząd i sprzęt diagnostyczny?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: hepos »

Koledze nie chodziło o to że chce wymieniać samemu dwumasę, lecz samą dwumasę.
A przynajmniej tak to rozumiem.
Lordkoks
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2024, 22:25
model samochodu: Kia Optima

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: Lordkoks »

Tak dokładnie chce zmienić sam dwumas bez ruszania sprzęgieł i mam cichą nadzieję że po wymianie jego wszystko się uciszy , rozrząd nie sądzę gdy by grzechotal przez jakąś chwila dopóki nie nabije oleju a tu mamy ciągle grzechotanie
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: hepos »

a sprzęgła już były wymieniane? Szkoda trochę kasy, zrzucać skrzynie potem drugi raz..
Lordkoks
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2024, 22:25
model samochodu: Kia Optima

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: Lordkoks »

Autko kupione z rynku wtórnego , nie mam pojęcia czy były zmieniane sprzęgła chociaż wolał bym ich nie ruszać bo skrzynia oprócz terkotania pracuje idealnie , koszta jak koszta nie liczę ich gdyż sam będę to robił
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: gisio »

hepos pisze: 07 mar 2024, 22:50 Koledze nie chodziło o to że chce wymieniać samemu dwumasę, lecz samą dwumasę.
A przynajmniej tak to rozumiem.
Każde rozłączenie zespołu skrzyni DCT od silnika (a trzeba to zrobić przy wymianie dwumasy) wymaga ponownego przyuczenia skrzyni/sprzęgieł narzędziem diagnostycznym.
Obrazek
Jeżeli wieniec dwumasy jest luźny lub zablokowany i się wszystko tłucze to wielce prawdopodobne jest, że pakiet sprzęgieł również kwalifikuje się do wymiany niemniej to zależy od tego jaki jest przebieg auta i jak długo użytkownik jeździł z usterką.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lordkoks
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2024, 22:25
model samochodu: Kia Optima

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: Lordkoks »

Dwumasa zmieniona nastała bloga cisza , lecz pojawiło mi się błąd ESP ABS i wspomagania czy mogłem uszkodzić którys czujnik absu podczas demontażu półosi ? We wtorek mam podpięcie do komputera. Błąd po podpięciu zwykłym elmem na bluetooth to P0501 po kasowaniu ciągle wraca
Lordkoks
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2024, 22:25
model samochodu: Kia Optima

Re: Grzechotka na postoju 1.7 Crdi

Post autor: Lordkoks »

Uszkodzony czujnik lewego koła , dla potomnych gdy nie ruszamy sprzęgieł wymieniamy tylko dwumase nic nie trzeba programować , wszystko działa jak należy , wymiana prosta nawet dla laika , powodzenia wszystkim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”