Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
KiaKarol1993
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2024, 14:02
model samochodu: Kia Cee'd M 1.5 T-GDI 2022

Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: KiaKarol1993 »

Cześć!
Z tego co widziałem temat trochę wałkowany w historii forum przy tym silniku.
Miałem chyba klasyczne objawy czyli "kangurowanie" przy wyższych obrotach aż później przy wyprzedaniu i większej mocy wyskoczył check engine i trochę zaczęło "telepać" autem powyżej 2k obrotów.
Z racji, że auto na gwarancji to szybki telefon po lawetę i auto stoi 9 dzień w ASO.
Weryfikacja sprawy była taka, że padła cewka, ale podobno nigdzie w Europie (!) ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
Trochę lipa bo to jedyne auto w rodzinie, na razie mam zastępczy od Ubezpieczyciela a potem mogę ubiegać się od nich, ale nie tak to powinno wyglądać...

Ktoś przerabiał temat ewentualnej wymiany takich elementów we własnym zakresie tak aby utrzymać gwarancję?
Od tych 2-3 stów za część nie zbiednieję a bardziej wole mieć auto swoje niż tułać się zastępczymi.
Z góry dzięki za pomoc!
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: randri »

W kwestii auta zastępczego najpierw przysługuje Ci auto z Assistance przez 3 pierwsze lata gwarancji samochodu, jeśli dobrze pamiętam to na max 5 dni.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: Gielu »

KiaKarol1993 pisze: 22 lut 2024, 14:14 Cześć!
Z tego co widziałem temat trochę wałkowany w historii forum przy tym silniku.
Miałem chyba klasyczne objawy czyli "kangurowanie" przy wyższych obrotach aż później przy wyprzedaniu i większej mocy wyskoczył check engine i trochę zaczęło "telepać" autem powyżej 2k obrotów.
Z racji, że auto na gwarancji to szybki telefon po lawetę i auto stoi 9 dzień w ASO.
Weryfikacja sprawy była taka, że padła cewka, ale podobno nigdzie w Europie (!) ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
Trochę lipa bo to jedyne auto w rodzinie, na razie mam zastępczy od Ubezpieczyciela a potem mogę ubiegać się od nich, ale nie tak to powinno wyglądać...

Ktoś przerabiał temat ewentualnej wymiany takich elementów we własnym zakresie tak aby utrzymać gwarancję?
Od tych 2-3 stów za część nie zbiednieję a bardziej wole mieć auto swoje niż tułać się zastępczymi.
Z góry dzięki za pomoc!
Wymienilem juz kilka rzeczy we wlasnym zakresie i gwarancji nie utracilem :) Grunt abys mial dokument zakupu na czesc a czesc byla taka jak powinna i to ze wymienisz ja sam nie powinno miec zadnego wplywu na gwarancje.
rustin
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2022, 09:35

Re: Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: rustin »

@Gielu podaj nr cewki jaki kupujesz i gdzie
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: Gielu »

Ja nie wymienialem cewek, wymianialem kilka inncyh gratow we wlasnym zakresie.
peter180
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2024, 10:12
model samochodu: Kia Ceed III FL - 2022 - 1.5 T-GDI

Re: Cewki zapłonowe do 1.5 T-GDI

Post autor: peter180 »

Do CEED 1.5 TGDI są w tej chwili dostępne tylko oryginały - czyli Denso 27301-08200 w Intercarsie ( oznaczone jako OE HYUNDAI Cewka zapłonowa 2730108200 ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”