zrywa połączenie map google

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kaziu
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:52
model samochodu: kia sportage 1.6 t gdi 150 km 2022r

zrywa połączenie map google

Post autor: Kaziu »

Witam.Piszę pierwszy raz,jeżeli coś zrobię żle -wybaczcie.Moja kia sportage NQ 5 2022 wersja biznes line 1.6 t gdi 150km zrywa połaczenie map google.Smartfon jest połączony z samochodem kablem .Dzieje się to po około 15,20,26, 34 minutach.przed zerwaniem działa 100%.Próbowałem na trzech markowych smartfonach i rożnych kablach (chama basusa belkini + chinczyki. Po zerwaniu połączenia czasami się połączy zerwie znowu czami już się nie połączy. Czy może miał ktoś podobny przypadek ASO zgłaszałem 2 razy i zbyli mnie.że wszystko jest dodrze, a zrywa dalej. Bardzo proszę o pomoc.
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: patrykk »

AA wylacza sie tez kiedy telefon zgubi na chwile zasięg. Mam staly punkt w lesie gdzie trace zasieg i AA zawsze sie tam wylacza.

Generalnie u mnie tez zrywa w losowych momentach i nie wiem czemu. Musze wtedy odpiac kabel i podlaczyc ponownie.
Kaziu
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:52
model samochodu: kia sportage 1.6 t gdi 150 km 2022r

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: Kaziu »

Mój aa zrywa w różnych miejscach. Zwracam uwagę i mam bardzo dobry sygnał.Czy są osoby które korzystają z map google i mają stabilne połączenie.Proszę o informacje.
Kaziu
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:52
model samochodu: kia sportage 1.6 t gdi 150 km 2022r

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: Kaziu »

Konsultant na Kia Polska stwierdził, że przyczyną zrywania połączenia są mapy gogle. Nie rozumiem dlaczego przez około15 do 30 kilku minut wszystko pracuje w 100% a potem traci połączenie, Na wyświetlaczu w samochodzie wyświetla się "telefon nie odpowiada". Proszę o podpowiedź.
bartusg
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2024, 11:11
model samochodu: Sportage 1.6 150KM 2022

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: bartusg »

Miałem taki przypadek. Po około 10 minutach wywalało się AA i czasem łączyło a czasem chwilę nie.
Serwis najpierw zrzucał winę: że kabel, potem że telefon.
Oczywiście telefon i kabel w aucie szwagra działało bez zarzutów.
Nie dałem się "wysłać na drzewo" pojechałem do serwisu i poprosiłem o testy:
1. Moje auto, mój kabel, mój telefon - około 10min zerwane
2. Moje auto, kabel serwisanta, telefon serwisanta - kilka minut zerwane
3. i 4. te same zestawy telefon - kabel (mój potem serwisanta) w aucie zastępczym - wszystko działało przez około 30 minut
Dzień wyjęty z życiorysu ale się udało.

Po dokładnym opisaniu przez serwis Kia Polska łaskawie zaleciła wymianę modułu USB.

Od wymiany zero zerwań. Zalecam upierdliwość.
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: Pulcpio »

Na allegro są dostępne testery USB. Może ktoś używał i może się wypowiedzieć na temat skuteczności?
Kaziu
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:52
model samochodu: kia sportage 1.6 t gdi 150 km 2022r

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: Kaziu »

Bardzo dziękuję za opisany przypadek, moje przypadki jak przez "kalkę".Będę również nie ustępliwy.Dzięki.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: pabprs »

Kaziu pisze: 20 lut 2024, 07:32 Konsultant na Kia Polska stwierdził, że przyczyną zrywania połączenia są mapy gogle
Tiaaa. Konsultant. Wielki "znafca" od map google :lol: się znalazł.
Może by tak lepiej rozeznał jakość gniazd lub modułów USB, byłby lepszy pożytek.
Kasztelan
Posty: 43
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:36
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1,6 TGDI MHEV 7DCT

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: Kasztelan »

A próbowałeś z inną nawigacją? Zobacz Waze, również darmowa i dużo lepsza od GM. Jeśli również będzie zrywało, to możesz winić AA lub auto. Aktualizowałeś AA?
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: zrywa połączenie map google

Post autor: dario37 »

Kasztelan pisze: 23 lut 2024, 18:27 A próbowałeś z inną nawigacją? Zobacz Waze, również darmowa i dużo lepsza od GM. Jeśli również będzie zrywało, to możesz winić AA lub auto. Aktualizowałeś AA?
A po co ma próbować,skoro ma uszkodzone gniazdo USB...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”