naprawa pompy abs

forum użytkowników Kia Stinger
piecka19
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:28
model samochodu: Kia Stinger 3,3

naprawa pompy abs

Post autor: piecka19 »

Witam serdecznie

Mam następujący problem ze stingerem 2018 r 3,3 z usa mianowicie pompa abs nie działa. Błąd komunikacji Can tak stwierdził mechanik. Czy spotkaliście się z czymś takim ? jakiś serwis do polecenia do regeneracji naprawy ? Sprawdzałem w serwisie kia i podobno nie ma w ogóle w Europie części trzeba ściągać z Usa lub Korei. Pompa Mando.

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Pozdrawiam
Załączniki
image0000011.JPG
image0000011.JPG (104.04 KiB) Przejrzano 1117 razy
image0000021.JPG
image0000021.JPG (106.17 KiB) Przejrzano 1117 razy
image0000001.JPG
image0000001.JPG (77.98 KiB) Przejrzano 1117 razy
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: naprawa pompy abs

Post autor: Widerski »

Jakie dokładne dtc na sterowniku ABS pompy, sterowanie? Jest szereg kalibracji tej pompy żeby fungowala
piecka19
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:28
model samochodu: Kia Stinger 3,3

Re: naprawa pompy abs

Post autor: piecka19 »

Nie może połączyć się z Abs od razu wyrzuca sieć can. Nie wiem czy dobrze to piszę bo się na tym nie znam tyle co mechanik mówił.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: naprawa pompy abs

Post autor: Widerski »

Rozumiem, chodzi mi o dokładny kod błędu (numer), dużo interface ogólnych ma w spisie odczyt,czy kalibrację, a jak przychodzi do zrobienia połowę rzeczy nie działa,Hyundai/Kia jest wredny jeżeli chodzi o sprzęt, trzeba mieć dedykowany od producenta GIT.podjedz do ASO albo kogoś kto podłączy się do autka.
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: naprawa pompy abs

Post autor: covall »

Trochę skromnie z informacjami. Jak z USA to na pewno po dzwonku. Czy było coś robione z instalacją w komorze silnika.
Skoro nie może połączyć się z ABS tak to rozumiem to nie odczyta żadnych błędów a to może oznaczać że albo brak komunikacji albo jakieś zwarcie na lini. Przy uszkodzonej magistrali nie będzie ci działać ABS i nie będzie to wina pompy komputer nie będzie się z nią łączył. To tak samo jak z poduszkami jak będziesz miał przerwę lub zwarcie to nie będą działać.
Więc tak jak pisałem czy coś było z instalacją?
piecka19
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:28
model samochodu: Kia Stinger 3,3

Re: naprawa pompy abs

Post autor: piecka19 »

Auto nie było bite zostało kupione z uszkodzeniem elektrycznym. Ale już problem się rozwiązał rozebraliśmy pompę i moduł jest spalony :(

muszę szukać całej nowej pompy ale z tego co sprawdzałem to nie ma w ogóle dostępnej w Polsce i europie na znanaych portalach - chyba tylko usa. Są z europy ale mają inne oznaczenia i zakładam że nie będą działać ? chyba że da się coś pogrzebać przy sofcie ale to wydaje mi się zbyt skomplikowane.

Dzięki za pomoc,
Załączniki
image0000021 (1).jpg
image0000021 (1).jpg (45.08 KiB) Przejrzano 958 razy
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: naprawa pompy abs

Post autor: Widerski »

piecka19 pisze: 20 lut 2024, 14:09 Auto nie było bite zostało kupione z uszkodzeniem elektrycznym. Ale już problem się rozwiązał rozebraliśmy pompę i moduł jest spalony :(

muszę szukać całej nowej pompy ale z tego co sprawdzałem to nie ma w ogóle dostępnej w Polsce i europie na znanaych portalach - chyba tylko usa. Są z europy ale mają inne oznaczenia i zakładam że nie będą działać ? chyba że da się coś pogrzebać przy sofcie ale to wydaje mi się zbyt skomplikowane.

Dzięki za pomoc,
Nawet brak komunikacji can może generować dtc, zależy od dużo rzeczy, obstawiam niededykowany interface.
Co do wymiany modułu abs nawet jak wymienisz na nowy z usa, to ci wyskoczy dtc: C171304
Ten dtc wymaga procedury za pomocą interface dedykowanego od kia.
i tu rodzi się problem aso przeważnie odpada, nie będzie łatwo, bardziej szukałbym tunera w twojej okolicy co zrobi to inaczej na ''ławce''.
piecka19
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2024, 13:28
model samochodu: Kia Stinger 3,3

Re: naprawa pompy abs

Post autor: piecka19 »

Dzięki za pomoc. Na tą chwilę muszę ściągnąć pompę a potem będę się martwił co dalej. Wielkie dzięki za przydatne informacje. Mam nadzieję że uda się to załatwić w razie co będę szukał pomocy ponownie na forum :)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: naprawa pompy abs

Post autor: Widerski »

Nie jestem pewny, dużo zmiennych, ale ostatnio w UE kodowałem moduł, który był używany o innych numerach, pomyślnie adoptowałem dany moduł.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: naprawa pompy abs

Post autor: saron22 »

A adaptowałeś już psa ze schroniska?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”