Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

forum użytkowników modelu Ceed
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: marcinek82 »

Witam, mam pytanie do osob ktore w ostatnim czasie robily serwis olejowy lub pelny serwis. W " KIA Junior" w Rybniku gdy umawialem sie na przeglad, zaproponowali mi usluge plukania ukladu olejowego. I teraz pytanie czy to wprowadzila KIA w salonach czy tylko ten dealer?
No i pytanie ktore bardziej mnie interesuje - czy w aucie z przebiegiem ok. 40k km (w 80% zrobionym na autostradach), ma sens plukanie silnika, czy bardziej moze zaszkodzic czy cos polepszyc? oraz jak i czym to robia?
Koszt tego to bylo chyba ok 150pln., w przyszlym tydniu mam przeglad i na miejscu mam im dac znac czy to chce.
Co Wy o tym myslicie?
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: Gielu »

marcinek82 pisze: 13 lut 2024, 09:10 Witam, mam pytanie do osob ktore w ostatnim czasie robily serwis olejowy lub pelny serwis. W " KIA Junior" w Rybniku gdy umawialem sie na przeglad, zaproponowali mi usluge plukania ukladu olejowego. I teraz pytanie czy to wprowadzila KIA w salonach czy tylko ten dealer?
No i pytanie ktore bardziej mnie interesuje - czy w aucie z przebiegiem ok. 40k km (w 80% zrobionym na autostradach), ma sens plukanie silnika, czy bardziej moze zaszkodzic czy cos polepszyc? oraz jak i czym to robia?
Koszt tego to bylo chyba ok 150pln., w przyszlym tydniu mam przeglad i na miejscu mam im dac znac czy to chce.
Co Wy o tym myslicie?
Samo plukanie na pewno nie zaszkodzi, pytanie tylko czy to czym robi to ASO jest cokolwiek warte czy to raczej produkt jakosci "marketowej".
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: bielaPL »

marcinek82 pisze: 13 lut 2024, 09:10 No i pytanie ktore bardziej mnie interesuje - czy w aucie z przebiegiem ok. 40k km (w 80% zrobionym na autostradach), ma sens plukanie silnika, czy bardziej moze zaszkodzic czy cos polepszyc? oraz jak i czym to robia?
Ja bym nie robił... kiedyś pierwsze FSI z vw miały problem z nagarem ale w innych markach nie słyszałem o tym.
donpedro2
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2024, 12:27
model samochodu: ceed iii

Re: Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: donpedro2 »

ja robilem co druga wymiane oleju w aso, na pewno nie zaszkodzi.
Chociaz jeszcze kwestia co to znaczy plukanie - zakladam ze chodzi o dodanie "plukanki" przed spuszczeniem starego oleju.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: marcinek82 »

Jak umawialem wizyte to nie mialem czasu zapytac o szczegoly. Babka stwierdzila ze moge dac znac jak przyjade, bo czasowo to im nie robi duzej roznicy. Tak przejrzalem strone firmy Tunap i widze ze maja m.in. srodki do plukania silnika, i podejrzewam ze moze to byc srodek tej firmy, bo do tej pory ASO uzywalo produktow tej firmy. Mysle ze przy tym przebiegu nagar i osady nie robia jeszcze za uszczelnienia wiec nie powinno zaszkodzic, no ale... nie jestem przekonany poki co :roll:
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Usluga plukania ukladu olejowego - oferta ASO

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Gdyby ASO proponowało czyszczenie dolotu, to z chęcią bym skorzystał, ale płukanka w oleju, w nowym silniku... Co ma dać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”