Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

forum użytkowników modelu Ceed
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: elmer84 »

Witam

Dziś po niecałych 3 latach od kupna nadszedł czas na przegląd auta na stacji diagnostycznej. Oto co stwierdził diagnosta:

1. Zużycie tarcz hamulcowych z przodu, powinny wystarczyć jeszcze może na 10-20 tys. Odziwo klocek hamulcowy jest dość gruby.

2. Wyraźny nalot rdzy na osłonach tarcz hamulcowych przód i tył.

3. Zardzewiałe pół osie z przodu.

4. W małym stopniu naderwane tuleje metalowo-gumowe na lewym i prawym wahaczu z przodu.

5. Kilka malutkich parchów rdzy na tylnich podłużnicach po prawej j lewej stronie.

6. Trochę dziwnie furczący tłumik końcowy.

7. I co ja w końcu stwierdziłem stukające oparcie siedzenia w tyłu.

I w związku z powyższym mam pytanie czy któreś z powyższych problemów mogę jeszcze reklamować w ramach gwarancji?

Ponadto mam kolejne pytanie.....Ostatni przegląd miałem 18.02.2023. Czy nowy mogę zrobić 19.02.2024 i nie stracić gwarancji? ASO nie widzi problemu.

Dzięki za odpowiedzi.
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: Kijankax »

No coz. Brzmi jak zuzycie eksploatacyjne.
Tarcze to dlugi temat w przypadku kia. Koroduja blyskawicznie.

Ciekawe co ulyszysz/przeczytasz w wyniku diagnozy nadwozia za 0,3 j rbh. Swoja droga naprawde ktos chodzi i oglada samochod przez 20 minut, sprawdzajac czy nie ma korozji?
Sid
Posty: 373
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: Sid »

U mnie też tarcze mają nalot. Ale wsio działa ok. Innej korozji w swoim aucie nie widzę. Reszta to eksploatacja, czasem (być może) nieumiejętna.
A gwarancja mówi, że na przegląd spóźnić się nie można .
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: bielaPL »

elmer84 pisze: 13 lut 2024, 02:47 Witam

Dziś po niecałych 3 latach od kupna nadszedł czas na przegląd auta na stacji diagnostycznej. Oto co stwierdził diagnosta:

1. Zużycie tarcz hamulcowych z przodu, powinny wystarczyć jeszcze może na 10-20 tys. Odziwo klocek hamulcowy jest dość gruby.

2. Wyraźny nalot rdzy na osłonach tarcz hamulcowych przód i tył.

3. Zardzewiałe pół osie z przodu.

4. W małym stopniu naderwane tuleje metalowo-gumowe na lewym i prawym wahaczu z przodu.

5. Kilka malutkich parchów rdzy na tylnich podłużnicach po prawej j lewej stronie.

6. Trochę dziwnie furczący tłumik końcowy.

7. I co ja w końcu stwierdziłem stukające oparcie siedzenia w tyłu.

I w związku z powyższym mam pytanie czy któreś z powyższych problemów mogę jeszcze reklamować w ramach gwarancji?

Ponadto mam kolejne pytanie.....Ostatni przegląd miałem 18.02.2023. Czy nowy mogę zrobić 19.02.2024 i nie stracić gwarancji? ASO nie widzi problemu.

Dzięki za odpowiedzi.
Jakiś musiał być znajomy ten diagnosta że tak ładnie Ci sprawdził auto
1. Potwierdzam, tarcze są ze słabego materiału i kończą się bardzo szybko, wymieniłem całość po 43tys km
2, 3, 4, 5. Oblukam przy wymianie kół
6. Potwierdzam, mam to samo
7. U mnie ok
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: krgorny »

A tą listę sporządziłeś sam czy to w ASO Ci zrobili? Ja jestem ciekaw co u mnie powiedzą i jeśli będzie podobnie jak u Ciebie to ASO będzie miało kolejnego problematycznego klienta, bo i salon w którym kupowałem samochód tak i drugie inne ASO w moim mieście odradzały mi robienie konserwacji podwozia. W przypadku mojego ASO rozmawiałem z samym kierownikiem serwisu który się zarzekał że jeśli coś zrobie to będę miał problemy w przypadku respektowania gwarancji na auto (tak wiem, że KIA POLSKA ma na to inne zdanie, ale ja nie serwisuje auta w KMP). :)
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: tomaszko »

Napisane, że na stacji diagnostycznej.
Co do przeglądu w ASO zerknij do gwarancji. W Hyundaiu dopuszczają odstępstwa +1 miesiąc oraz 1000 km.
Rdza na elementach zawieszenia czy sankach to chyba częste zjawisko.
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: elmer84 »

bielaPL pisze: 13 lut 2024, 09:02
elmer84 pisze: 13 lut 2024, 02:47 Witam

Dziś po niecałych 3 latach od kupna nadszedł czas na przegląd auta na stacji diagnostycznej. Oto co stwierdził diagnosta:

1. Zużycie tarcz hamulcowych z przodu, powinny wystarczyć jeszcze może na 10-20 tys. Odziwo klocek hamulcowy jest dość gruby.

2. Wyraźny nalot rdzy na osłonach tarcz hamulcowych przód i tył.

3. Zardzewiałe pół osie z przodu.

4. W małym stopniu naderwane tuleje metalowo-gumowe na lewym i prawym wahaczu z przodu.

5. Kilka malutkich parchów rdzy na tylnich podłużnicach po prawej j lewej stronie.

6. Trochę dziwnie furczący tłumik końcowy.

7. I co ja w końcu stwierdziłem stukające oparcie siedzenia w tyłu.

I w związku z powyższym mam pytanie czy któreś z powyższych problemów mogę jeszcze reklamować w ramach gwarancji?

Ponadto mam kolejne pytanie.....Ostatni przegląd miałem 18.02.2023. Czy nowy mogę zrobić 19.02.2024 i nie stracić gwarancji? ASO nie widzi problemu.

Dzięki za odpowiedzi.
Jakiś musiał być znajomy ten diagnosta że tak ładnie Ci sprawdził auto
1. Potwierdzam, tarcze są ze słabego materiału i kończą się bardzo szybko, wymieniłem całość po 43tys km
2, 3, 4, 5. Oblukam przy wymianie kół
6. Potwierdzam, mam to samo
7. U mnie ok

Robiłeś coś z tym tłumikiem? Wiem że były wymieniane na gwarancji z uwagi na wady fabryczne. Na układ wydechowy jest 36 miesięcy. Tak samo jak na zawieszenie. Ciekawe jak na przeglądzie się ASO do tego odniesie
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: saron22 »

Myślę, że wymienią mu samochód na nowy.
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: tomaszko »

elmer84 pisze: 13 lut 2024, 12:08 Robiłeś coś z tym tłumikiem? Wiem że były wymieniane na gwarancji z uwagi na wady fabryczne. Na układ wydechowy jest 36 miesięcy. Tak samo jak na zawieszenie. Ciekawe jak na przeglądzie się ASO do tego odniesie
Nie chce sie mądrzyć bo i też nie wiem, ale wydaje mi się, że na działanie wydechu czy zawieszenia to tak, ale na estetykę czy, że tam się rdza gdzieś pojawiła to tak niekoniecznie.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Przeglad Kia Ceed III 1.0 120km po 30 tys km. Kilka problemów

Post autor: Gielu »

"7. I co ja w końcu stwierdziłem stukające oparcie siedzenia w tyłu."

To mozesz zglosic, opierd... Ci zaczepy czarna tasmo bo taki jest ich praktyka usuwania tej niedogodnosci :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”