Jakie żarówki przeciwmgielne tył

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
hary6
Posty: 46
Rejestracja: 23 wrz 2023, 22:44
model samochodu: Kia Sportage HEV, BL, Lunar Silver

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: hary6 »

saron22 pisze: 27 sty 2024, 20:27 Tam nie ma żarówki tylko światło typu LED. I jak się przepali to wymienia się lampę a nie żarówkę.
Tak jak kolega napisał jak przepali się dioda lub ich część, nie ma się zlituj lampa do wymiany.
I bez dyskusji wymienili mojemu znajomemu w Ceed,bo była na gwarancji.
draxterix
Posty: 101
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: draxterix »

Witam,
Możliwe że jest tak jak piszecie, chodź wcale tak być nie musi. Mam wersję BL i tylne światła są w technologii led fakt. Jednak w światłach przeciwmgielnych tylnych ewidentnie widać żarówkę za kloszem i na pewno nie świeci cała lampa.

I teraz tak - przyjrzałem się światłom przeciwmgielnym z przodu. Tam jak byk też widać żarówkę tylko że zastosowana żarówka jest LED bo kolor światła jest biały wiec albo żarówka stanowi integralną całość z reflektorem albo sama żarówkę da się wymienić. Tego niestety nie wiem jeśli chodzi o przód.

Wracając więc do tylu:
Są 2 rozwiązania. Albo to zwykła żarówka, albo zarowka LED tylko przez kolor światła (czerwony) trudno jest to rozpoznać. Poszedłem więc innym tropem - zacząłem szukać lampy LED przeciwmgielnej do Kia do kupienia i jej po porostu nie ma. Więc albo jest żarówka LED, albo zwykła albo cała lampa tylko nie można jej kupić. W pn napiszę maila do serwisu i się dowiem chyba że ktoś tutaj ma o tym jakieś pojęcie.
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: patrykk »

Wszystkie auta w Polsce maja zarowke. Typ B led dotyczy innego modelu zderzaka, który w Europie nie wychodzi.
W instrukcji sa pokazane wzory zderzaka typu A I B.
draxterix
Posty: 101
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: draxterix »

Dziekuje Patryk :) krok do przodu. Masz racje :)

Zostaje ostatnie pytanie czy komputer informuje o uszkodzeniu żarówki światła przeciwmgielnego tylnego czy też nie…
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: saron22 »

Zastanawia mnie skąd w tym kraju takie uwielbienie dla żarówek LED?
Dlaczego tak wiele osób chce wszystko wymieniać na LED? I to pomimo, że powszechnie wiadomo, że raz, że jest to nielegalne dwa, że jakość tych chińskich żarówek jest dziadowska. Nie wspominając już o tym, że w większości przypadków wygląda to po prostu chuj…o.
draxterix
Posty: 101
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: draxterix »

Poruszyliśmy tą kwestie w tym wątku
viewtopic.php?t=7814

Więc może tam podyskutujemy.

Ps. Ja nie będę wymieniać żarówek na ledy w przeciwmgielnych. Pytam bo chce się dowiedziec i mieć wiedzę co i jak.
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: Henryk 54 »

saron22 pisze: 28 sty 2024, 11:25 Zastanawia mnie skąd w tym kraju takie uwielbienie dla żarówek LED?
Dlaczego tak wiele osób chce wszystko wymieniać na LED? I to pomimo, że powszechnie wiadomo, że raz, że jest to nielegalne dwa, że jakość tych chińskich żarówek jest dziadowska. Nie wspominając już o tym, że w większości przypadków wygląda to po prostu chuj…o.
To w starszym aucie wstaw markowe ledy mimo że w Polsce nielegalne zamiast np.H4 to wtedy przestaniesz mieć wątpliwości.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: saron22 »

draxterix pisze: 28 sty 2024, 11:40 Poruszyliśmy tą kwestie w tym wątku
viewtopic.php?t=7814

Więc może tam podyskutujemy.

Ps. Ja nie będę wymieniać żarówek na ledy w przeciwmgielnych. Pytam bo chce się dowiedziec i mieć wiedzę co i jak.
To wyjmij tą żarówkę, włącz zapłon, potem przeciwmgielne i się dowiesz.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: inquis »

draxterix pisze: 28 sty 2024, 11:40 Poruszyliśmy tą kwestie w tym wątku
viewtopic.php?t=7814

Więc może tam podyskutujemy.

Ps. Ja nie będę wymieniać żarówek na ledy w przeciwmgielnych. Pytam bo chce się dowiedziec i mieć wiedzę co i jak.
Ja na miejscu Kolegi zacząłbym od telefonu do działu części pierwszego lepszego ASO Kia. Wydaje mi się, że pracujący tam mogą mieć większą wiedzę niż piszący na forum...
draxterix
Posty: 101
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Jakie żarówki przeciwmgielne tył

Post autor: draxterix »

saron22 pisze: 28 sty 2024, 13:19
To wyjmij tą żarówkę, włącz zapłon, potem przeciwmgielne i się dowiesz.
Heh. Nie chcę rozbierać auta. M.in ściągać zderzaka. Pytam bo może ktoś wymieniał tą żarówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”