Kia Stonic w finansowaniu 60/40

forum użytkowników Kia Stonic
grzesiekp1987
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 10:28

Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: grzesiekp1987 »

Na początku chciałbym przywitać się ze wszystkimi Użytkownikami :)
Moi rodzice zamówili Kia Stonic i jeszcze przed odbiorem pojawił się pierwszy problem, stąd moja prośba o pomoc. Auto zamówione w sierpniu 2023, kiedy to obowiązywała opcja finansowania 60/40. Dokładnie pamiętam to z wizyty w salonie (zresztą innej opcji rodzice nie rozważali). W styczniu auto zostało dostarczone na plac dealerski i okazało się, że importer twierdzi, że w sierpniu nie było takiej możliwości zakupu samochodu. We wrześniu faktycznie nie było takiej opcji, bo znajomy zastanawiał się nad Stonic i potwierdził mi to.
Stąd pytanie do Was: czy ktoś zamawiał/kupował Kia Stonic w sierpniu i zrobił to z powodzeniem w tej opcji finansowania? Czy ktoś ma podobny problem? Dealer oczywiście interweniuje u importera, ale bez jego zgody nic nie może zrobić. Nieśmiało sondują opcję zapłaty 100% przed odbiorem...
Z góry dzięki za pomoc.
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: Jutrzejszy »

Przy zamawianiu samochodu podpisuje się umowę.
Co jest napisane w tej umowie w kwestii finansowania?
grzesiekp1987
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 10:28

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: grzesiekp1987 »

Przy zamawianiu w sierpniu podpisywana był formularz rezerwacji i wpłacana niewielka zaliczka. Nie było zapisu o formie finansowania. Po wyprodukowaniu samochodu miała być podpisana umowa (bo auto może być opóźnione, droższe, więc była opcja rezygnacji z rezerwacji). I w tym momencie wkroczył importer cały na biało, że tak nie wolno.
Kozi
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2023, 07:36
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5, 7DCT, MY2023

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: Kozi »

Zamawiałem CEED pod koniec września z finansowaniem 60/40, nie było wpisane w Umowę, tylko potwierdzenie mailowe.
Auto odebrałem w grudniu i normalnie mam przyznane takie finansowanie.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: Lunar GT »

W momencie zamawiania taki kredyt był dostępny ale niekoniecznie na Stonica więc może rodzice się tym zasugerowali. Dziś taki kredyt jest dostępny ale dla samochodów ze stocku.
ttps://www.kia.com/pl/sprzedaz/promocje/oferta_2023_stonic/
grzesiekp1987
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 10:28

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: grzesiekp1987 »

W momencie wyboru samochodu na pewno była taka opcja, bo nawet była symulowana ze sprzedawcą. Poza tym rodzice nie brali pod uwagę wyłożenia 100% gotówki. Teraz importer twierdzi, że owszem były takie promocje, ale na wszystkie modele powyżej. Na najmniejsze wg niego nie obowiązywały...
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: saron22 »

Może sprzedawca się pomylił i na inne auta było ale akurat na te nie było. Jak nie masz nic na papierze to raczej nic nie wskórasz.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: StonicScross »

Kia ma dobry cennik ale zero rabatów i finansowania.
W innych markach, nie będę reklamował, cennik wywalony w kosmos ale rabaty 15k plus kredyty RRSO 3 procent.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: Lunar GT »

StonicScross pisze: 30 sty 2024, 05:26 W innych markach, nie będę reklamował, cennik wywalony w kosmos ale rabaty 15k
Czyli najpierw robią Cię w ...uja a potem robią Ci łaskę i dają rabat.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Stonic w finansowaniu 60/40

Post autor: saron22 »

Lunar GT pisze: 30 sty 2024, 09:05
StonicScross pisze: 30 sty 2024, 05:26 W innych markach, nie będę reklamował, cennik wywalony w kosmos ale rabaty 15k
Czyli najpierw robią Cię w ...uja a potem robią Ci łaskę i dają rabat.
Co to znaczy, że robią cie w chuja? Każdy może próbować sprzedać swój towar za dowolną cenę. I oni to robią. A klient nic nie musi. Nie chce to nie kupuje.Gdzie tu jest oszustwo? To raz. A dwa: jak nie dają rabatów to źle a jak dają to niedobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”