AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

SigmaPi pisze: 27 sty 2024, 17:05 -Tak, za taką kwotę je odkupimy na 100% , ponieważ dokładnie takiego auta szukamy.
Dzisiaj miałem 3-ci telefon od nich i dokładnie te powyższe słowa..

Dzięki Panowie za odpowiedzi i opinie o tej firmie..
Kozi
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2023, 07:36
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5, 7DCT, MY2023

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Kozi »

Dwa razy miałem kontakt z AAA Auto.
W 2017 jak sprzedawałem seicento, zaprosili potwierdzili cenę, po czym zrezygnowali z odkupu. Auto jednak szału nie robiło, więc jakoś przyjąłem to gładko.

Teraz sprzedawałem Hyundaia i20, Auto 6letnie, polski salon, 80k przebiegu, 100% sprawne i gotowe do jazdy i zaproponowali 30k pln. Wystawione za 45k pln i też mi potwierdzali przez telefon, że super ceną, jak się będzie zgadzało z ogłoszeniem to biorą ;)
Nigdy więcej już nie pojadę tam.
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: dario37 »

Dla mnie to oszuści i tyle.Lepiej pójść do lombardu. :(
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: saron22 »

A moim zdaniem to wy jesteście naiwni myśląc, że firma zainteresowana dalszą odsprzedażą z zyskiem zapłaci wam za samochód rynkową cenę.
Gdzie w takim razie ma być interes?
No, ale czego wymagać od przysłowiowego Janusza, który nie rozróżnia co to jest kwota brutto i netto oraz myli ZUS z PZU.
Ja sprzedawałem Cee’da 2016 w wakacje zeszłego roku i też do mnie zadzwonili. Po jednej krótkiej rozmowie już nigdy więcej nie dzwonili w tej sprawie. Odrazu zorientowali się, że nie mają do czynienia z debilem. A mój Cee’d był w tamtym czasie chyba najdroższym Cee’dem z dieslem z 2016 roku na otomoto. I sprzedał się za tą cenę w dwa tygodnie.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

saron22 pisze: 28 sty 2024, 11:36 A moim zdaniem to wy jesteście naiwni myśląc, że firma zainteresowana dalszą odsprzedażą z zyskiem zapłaci wam za samochód rynkową cenę.
No ja nie liczę na cenę rynkową, jestem w stanie zejść z ceny 3, a nawet 4 tys... ale nie 15-20 tys. zł...
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: saron22 »

jarmk pisze: 28 sty 2024, 11:45 No ja nie liczę na cenę rynkową, jestem w stanie zejść z ceny 3, a nawet 4 tys... ale nie 15-20 tys. zł...
Tiaaa tyle tylko, że te 3-4 tys. to często są koszty bliskie kosztów OC/AC które trzeba zapłacić. Albo opon czy przeglądu, który trzeba zrobić.
Więc odliczając od twoich 4 tys. koszty powiedzmy 2 tys. (obojętnie co to nie będzie - ubezpieczenie, transport, przegląd, opony, lakierowanie elementu czy cokolwiek innego) to zostaje 2 tys. zarobku.
I przyjeżdża klient chcący kupić to auto i targuje się właśnie o te 2 tys. Zarobek jak dobrze pójdzie wychodzi dokładnie 0zł (zero złotych).
Spróbuj zacząć cokolwiek sprzedawać z marżą równą 0 zł.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

saron22 pisze: 28 sty 2024, 13:18 Tiaaa tyle tylko, że te 3-4 tys. to często są koszty bliskie kosztów OC/AC które trzeba zapłacić. Albo opon czy przeglądu, który trzeba zrobić.
Więc odliczając od twoich 4 tys. koszty powiedzmy 2 tys. (obojętnie co to nie będzie - ubezpieczenie, transport, przegląd, opony, lakierowanie elementu czy cokolwiek innego) to zostaje 2 tys. zarobku.
Dlatego do nich nie jadę..
Poza tym u mnie nic nie trzeba robić, auto ma nie całe 9 tys. km przebiegu, nie ma nawet 1 ryski, także nic nic nie trzeba malować.. opony kilkumiesięczne wielosezonówki Micheliny, takze auto w stanie i wyglądzie jakby przed chwilą wyjechało z salonu.. 🙂
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: saron22 »

Jeśli jest tak jak piszesz i w dodatku cena jest rynkowa to powinien się sprzedać bez żadnego problemu na otomoto w ciągu kilku do kilkunastu dni.
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Konrad 73 »

kemotl pisze: 25 sty 2024, 23:21 Czasami lepiej pogadać z dealerami u których nowy samochód się kupuje. Ogolnie powiem szczerze że jestem na etapie negocjacji nowego samochodu i to nie będzie KIA która przelała u mnie czarę goryczy i okazuje się że Sportage jest nie sprzedawalny w normalnej cenie bo brak nim zainteresowania na rynku wtórnym wśród normalnych świadomych użytkowników, co trochę niepokoji.Ba nawet popularne programy aut używanych typu das welt nie chcą tych samochodów bo ciężko będzie im je sprzedać. Poczułem się jakbym mial do sprzedania nie popularnego chinczyka. Dużo lepiej jest z poprzednią IV generacją która ładnie schodzi na rynku wtornym.Ponadto zdziwka dlaczego ktoś sprzedaje tak świeży samochod. Stad mnóstwo ofert szemranych handlarzy typu AAA Auto czy OtoMoto. A czemu sprzedaje?- od 20 lat nie miałem samochodu który aż tak istotnie wpływał na codzienną eksploatację i życie użytkownika. Był tak tandetnie wykonany (cała lista wad które przy wyborze nie były znane)i dawał uczucie jazdy jak na bombie.Na samochód czekałem rok ale w tym czasie wyszło tyle kwiatków że jednak chyba trzeba było wycofać zaliczkę i wziąć to co było dostępne - CX5, Tiguana 2.0 czy RAVke
Czasami jak czytam Wasze problemy ze Sportage V. To zastanawiam się czy tylko ja mam takiego farta. Kupiliśmy w sierpniu dwa auta BL HEV, jeden Penta metal drugi Lunar Silver 7k i 5,5k i nic kompletnie się nie dzieje. Absolutnie żadnych problemów. Z racji tego, że był to spory wydatek kupić dwa auta to testowałem masę modeli Cupre, Toyoty, Nissana i na tą chwilę nie żałuję.Dlatego nie ma co straszyć. Bądź co bądź Sportage
sprzedało się sporo.
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Konrad 73 »

Dodam jeszcze do poprzednich opinii fakt, że w AAA kasy nie otrzyma się od razu. W moim przypadku kartą przetargową było to, że miałam umówionego już kupca., ale próbowali Go przebić i w końcu im się udało, ale się dowiedziałem, że umowę podpiszemy następnego dnia bo rzekomo muszą sprawdzić auto po nocy i kasa zgodnie ich regulaminem w ciągu 5 dni
to zrezygnowałem. Nie polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”