AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: inquis »

KIA oprócz totalnie dziadowskiego serwisu oferuje też najwięcej opcji silnikowych i wyposażenia w cenie, której konkurencja nie jest w stanie przebić. Dyskutowałem tu kiedyś ze zwolennikiem zakupu KSV i musiałem przyznać mu rację. Nie ma chyba marki na rynku, gdzie masz do wyboru MHEVa, HEVa, PHEVa i BEVa; a wentylowane fotele i elektrycznie regulowane zawieszenie w kompaktowym SUVie? Tylko wielka trójka w wiadomo jakiej cenie... Z drugiej strony, zwłaszcza w tańszych wersjach, jest sporo wpadek jakościowych i niedoróbek. Co kto woli. Dla mnie KIA była jednorazową przygodą i kiedy ostatecznie swoją Sorkę sprzedam, z pewnością tej marki nie będę się trzymał. Być może miałem pecha i trafiłem w ASO we Wrocławiu na krętaczy i partaczy, a serwisując w Lublińcu czy Zgorzelcu miałbym inny pogląd. Samo auto jest ok, choć bez fajerwerków, ale jakbym miał się ciągle zastanawiać czy zapcha się GPF, a może padną hamulce, to już dawno rozstałbym się z takim samochodem, dlatego rozumiem decyzję.
Inna sprawa to sprzedaż auta grubo powyżej 100k PLN na umowę. Nie wiem jak Kolega planuje sprzedaż, ale w takiej formie może być problem. Według mnie temat osiągalny tylko, kiedy wystawiasz FV, stąd też nie skreślał bym AAA i ASO, bo to może być jedyna opcja sprzedaży.
Longinus
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2023, 09:59
model samochodu: KSV L Manual

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Longinus »

inquis pisze: 26 sty 2024, 10:04 KIA oprócz totalnie dziadowskiego serwisu
Pamiętam też naciągany i dziadowski w Toyocie i Volksvagenie. Kia niczym szcególne się nie wyróżnia. Problem w ludziach po obu stronach serwisu.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

autorze daj koniecznie znać czy i za ile udało się sprzedać jak już dobijesz targu
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

jaskier pisze: 26 sty 2024, 13:02 autorze daj koniecznie znać...
Ok.
Ogłoszenie na OTOMOTO mam trzeci dzień.
Oczywiście z ceny jestem w stanie zejść trochę, ale bez przesady..
Były do tej pory 2 zapytania na maila i kilka telefonów od handlarzy, między innymi z AAA AUTO.
W poniedziałek mają znowu do mnie dzwonić z AAA, ale poczekam jeszcze trochę i jak nikt się nie odezwie, to pojadę chyba do tego AAA AUTO w Gdańsku.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

im teraz taką karę uokik dowalił że chyba będą zwijali biznes więc nie czekałbym z tym zbytnio chyba że zaczną cyrki kręcić ;)
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

No, no, wiem, wiem.. oni tylko w Polsce dziennie kupują średnio 300 aut..
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Krych86 »

jaskier pisze: 26 sty 2024, 13:41 im teraz taką karę uokik dowalił że chyba będą zwijali biznes więc nie czekałbym z tym zbytnio chyba że zaczną cyrki kręcić ;)
Te kary robią wrażenie w nagłówkach artykułów. Ale jak się okazuje, że firma się odwołała i albo nic nie zapłaciła, albo jakieś grosze to już nie prostują bo po co ;) Przecież nikt tego nie będzie czytał. Zanim będą musieli (o ile cokolwiek) zapłacić to pewnie lata miną, więc na codzienne działanie nie będzie miało to wpływu.
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: SigmaPi »

To ja opowiem o swojej '' przygodzie '' z aaa auto...
Telefon od aaa auto ,że chcą kupić mój samochód . Auto z salonu 4 letnie z niskim przebiegiem i bezwypadkowe . Proponują mi 75 tyś ( cena w ogłoszeniu 76 tyś dodam ,że cenę wystawiłem trochę mniejszą od średniej rynkowej ) Dziwnie dużo-pytam więc, czy jeżeli stan auta się potwierdzi na miejscu to ta kwota będzie obowiązywać , bo jeżeli chcą zapłacić mniej to nawet nie mam zamiaru do nich jechać .
-Tak, za taką kwotę je odkupimy na 100% , ponieważ dokładnie takiego auta szukamy.
Na miejscu stan auta zostaje potwierdzony , wszystko zgodnie z moim opisem i dokumentami . Pracownik stwierdził , że nie ma się do czego przyczepić, auto w idealnym stanie ,po czym zaoferował mi 60 tyś .
Dwa dni póżniej sprzedałem przez OLX za 73 tyś.
Szkoda tylko mojego czasu . Nie polecam
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: PPPKRK »

Również odradzam z powyższych względów. Ja na szczęście nie straciłem więcej niż godzinę jazdy w tą i z powrotem parę lat temu.
Przecież to Oni muszą zarobić i szukają desperatów którzy chcą już mieć sprzedaż z głowy kosztem paru tys lub więcej.
Swoją KSIV sprzedałem do spotawhell - telefon, jaka cena, wysłali rzeczoznawcę, przejechał się pooglądał porobił zdjęcia. Na drugi dzień telefon że potwierdzają cenę. Przyjechała laweta zabrała auto i po temacie. Sprzedałem auto w parę dni. Z ceny ogłoszenia urwali 1,5K a nie 15... uznałem że jak mam 10 razy tracić czas na oględziny, tankować, ryzykować że ktoś się przejedzie i uszkodzi auto to nie warto.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: kemotl »

Ja niestety też próbowałem i to samo co powyżej panowie pisali. Faktycznie jak ktoś potrzebuje super pilnie auto sprzedać to może i dobre. Jak przeanalizowałem to ich wyliczenia są podobne do tych z EuroTaxu i praktycznie ich reszta nie obchodzi nawet jak samochód ma dokupione złote felgi jest oklejony folia i na to jeszcze ceramika.Historia serwisowa ich absolutnie nie interesuje. Wycena sztywna dla rocznika i modelu i tyle. Najgorsze jest to że dzwonia i odrazu przez telefon mówią że dają cenę z ogłoszenia. Ja na szczęście nie pojechałem.Mialem z telefonami od nich doczynienia już 3 lata temu tak samo jak z oto Moto i odrazu im dziękuję. Jak poprosiłem żeby przysłali mi na maila propozycje że kupią za cenę z ogłoszenia kontakt się urywał.Naszczecie jest światełko w tunelu że fura trafi w dobre ręce 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”