1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

forum użytkowników modelu Ceed
password
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2023, 18:48
model samochodu: Kia Ceed 1.5 T-GDI Business Line 7DCT

1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: password »

Witam.Auto ma równy rok. Od kilku tygodni pojawił się losowo problem z funkcją auto hold, mianowicie po postoju i porannym odpaleniu coraz częściej elektryczny ręczny odpuszcza poprawnie bo słychać to ale w momencie ruszania dalej trzyma i przez ułamek sekundy blokuje ruszenie auta by następnie wydać dżwięk łamanego plastiku i odpuszcza. I o ile jestem w stanie to zrozumieć bo wilgoć-mróz-kilkudniowy postój, to ostatnio zaczęło się to pojawiać w czasie jazdy , np. ruszając spod świateł , czy stojąc w korku ,problem zgłosiłem i opisałem na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym w ASO i tu zaczęły się problemy bo serwis zaproponował profilaktyczne przeczyszczenie tylnego układu hamulcowego ale za opłatą , około 350-400 zł. Na nic zdały się moje tłumaczenia i dyskusja że od tego mam gwarancję producenta aby auto działało poprawnie. W zasadzie ,,postawiono'' mi zarzut że jeżdżę zbyt delikatnie i w większości po mieście i to moja wina!!!!! Dziś z ciekawości zadzwoniłem do ASO w innym mieście i usłyszałem to samo tłumaczenie a co ciekawe problem jest im znany czyli ja nie jestem wyjątkiem. Chciałem zapytać czy ktoś z Was miał podobną sytuację i jak ewentualnie się ona zakończyła lub gdzie jeszcze zgłosić problem , mam też odczucie że któregoś razu elektryczny lub funkcja auto hold nie ,,odpuści '' i będzie problem, jako klient który za auto zapłacił naprawdę sporo kasy czuję się wręcz oszukany przez ASO takim podejściem do problemu. Jeszcze mała dygresja, a co będzie jeśli stojąc przed sygnalizatorem po zapaleniu światła zielonego auto hold przytrzyma mnie powiedzmy 1 sekundę? Kierowca często działa instynktownie , jeśli auto obok ciebie ruszy to podświadomie chcesz zrobić to samo i co wtedy? Jestem bardzo ale to naprawdę bardzo poirytowany i zawiedziony postawą KIA.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: Gielu »

Standardowe podejscie ASO, niestety z nimi jest tak jak z lekarzami, jezeli sie nie wyklucisz o to co Ci sie nalezy to zawsze beda chcieli naciagnac Cie na koszty. Mozesz napisac reklamacje bezposrednio do KIA ale czy to cos da to nie wiem bo mi jednak zawsze udawalo sie do tej pory "wyszarpac" od ASO to co sie nalezy na gwarancji.
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: Marek3003 »

Nic nie wskórasz :
"5.2. Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej:
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również
skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielorow-
kowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych"

Niestety Twój przypadek to nie wada fabryczna. Więc musisz płacić. Ale pamiętaj, że jest jeszcze takie używane przez Kia:
"To nie wada a cecha i jako taka nie podlega naprawie gwarancyjnej"
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: gisio »

Korzystam codziennie z AutoHold choć nie ukrywam, że na początku musiałem się przyzwyczaić do jego działania. Wszystkie „przypadłości” jakie opisałeś są konsekwencją tylko i wyłącznie Twojego stylu operowania dźwignią hamulca lub gazu a nie działanie systemu jako takiego. Musisz tak jak ja zmienić nawyki a dopiero dostrzeżesz zalety tego rozwiązania a nie dopatrywać się w nim wad. Swoją drogą zawsze możesz dezaktywować ten układ jeśli Cię denerwuje lub dostarcza wewnętrznego niepokoju.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
password
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2023, 18:48
model samochodu: Kia Ceed 1.5 T-GDI Business Line 7DCT

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: password »

gisio pisze: 26 sty 2024, 19:36 Korzystam codziennie z AutoHold choć nie ukrywam, że na początku musiałem się przyzwyczaić do jego działania. Wszystkie „przypadłości” jakie opisałeś są konsekwencją tylko i wyłącznie Twojego stylu operowania dźwignią hamulca lub gazu a nie działanie systemu jako takiego. Musisz tak jak ja zmienić nawyki a dopiero dostrzeżesz zalety tego rozwiązania a nie dopatrywać się w nim wad. Swoją drogą zawsze możesz dezaktywować ten układ jeśli Cię denerwuje lub dostarcza wewnętrznego niepokoju.
Ruszanie spod świateł , w korku czy z garażu co niby tutaj można zmienić? Ewidentnie w momencie nacisku na pedał gazu przy załączonym auto hold lub elektrycznym ręcznym blokuje się przez moment prawe tylne koło , raz mocniej wydając głośny ,,strzał'' raz ciszej , sprawa poszła z opisem dzis do centrali KIA Polska , i odzew był natychmiastowy sprawa nabrała dość mocnego przyśpieszenia poszła do działu reklamacji do rozpatrzenia, o szczegółach na razie nie będe pisał. Ze strony KIA było bardzo grzecznie i konkretnie. Dam znać jak sprawa się zakończyła.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: kenrad »

@gisio
Odpowiedz proszę jaki to jest/są właściwy/-e / poprawny/-e styl/ -e i nawyk/-i jazdy Ceedem ( pewnie reszty aut z Kia/Hyundai także ) z AutoHold aby system AutoHold działał bez problemu ?

Na razie to wynika że jazda "zbyt delikatna" ( ze względu na ekonomię/ekologię/algorytmy skrzyni 7DCT lub cokolwiek innego co miało na myśli ASO KIA ) i jazda w " większości po mieście" to degraduje system - ( może zbyt często Hold jest używany ) ?
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: Gielu »

Marek3003 pisze: 26 sty 2024, 18:10 Nic nie wskórasz :
"5.2. Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej:
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również
skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielorow-
kowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych"

Niestety Twój przypadek to nie wada fabryczna. Więc musisz płacić. Ale pamiętaj, że jest jeszcze takie używane przez Kia:
"To nie wada a cecha i jako taka nie podlega naprawie gwarancyjnej"
Nie do konca, przy 30k km wymienili mi na gwarancji szumiace lozysko oporowe chociaz wedlug warunkow gwarancji tak jak piszesz powyzej nie podlega ono wymianie gwarancyjnej przy takim przebiegu.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: gisio »

Według mnie system działa bardzo poprawnie, mam go również w motocyklu i również z niego często korzystam. Jedyne co, to może denerwować podczas parkowania więc go wtedy zwyczajnie wyłączam. Jeżeli ktoś się chce „ścigać” z autem stojącym obok na skrzyżowaniu to zalecam wyłączyć funkcję AutoHold i przejść w tryb manualny. Trzymając nogę na hamulcu nożnym z jednocześnie włączonym AutoHoldem auto podczas ruszania może zachowywać się jak w opisie autora tego postu i nie jest to nic nienormalnego a tym bardziej nie świadczy o jakiejś awarii. To są moje prywatne spostrzeżenia z użytkowania auta z tym systemem.

@ kenrad – jak wspomniałem wyżej opisane zjawisko nie jest problemem, które może być zakwalifikowane jako usterka. Odpowiedzi na zadane pytania znajdziesz w I.O. auta lub internecie. Do słów i cytatów z wypowiedzi innych userów tego forum nie zamierzam się odnosić – ktoś, coś, od kogoś usłyszał a Ty teraz dodałeś do tych zasłyszanych informacji swoje 3 grosze.

@ Gielu – nie rozumiem Twoich intencji w ujmowaniu kompetencji ASO. Dostałeś coś za darmo (łożysko piasty) mimo, że zgodnie z warunkami zawartymi w K.G. Kia Ci się nie należało. To ja czegoś nie rozumiem, ktoś wyciągnął do Ciebie pomocną dłoń a Ty na nią teraz plujesz?

Odnośnie maila do Kia to z zasady na początku jest miło a przestaje gdy odpowiedź nie jest po myśli/oczekiwaniom składającego reklamację. Problem jest taki, że ktoś musi zająć się przygotowaniem odpowiedzi na takiego maila a w kolejce może czekać osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy. Szanujmy swój i innych czas.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: michal3141 »

Ja mam dosłownie od wczoraj taki objaw, który występuje tylko przy ruszaniu od zera i tylko na włączonym auto hold że w czasie ruszania słychać taki zgrzyt przez chwilkę. Dzieje się tak prawie za każdym razem gdy zatrzymam się do zera przy włączonym auto hold :shock: Nie wiem czy ta odwilż po zimie to spowodowała czy coś innego, ale zaczyna mnie to niepokoić.
EDIT: Z wyłączonym auto hold też tak się dzieje ale tylko przy ruszaniu pod górkę od zera.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2024, 18:07 przez michal3141, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: Marek3003 »

Panowie sprawa gwarancji jest bardzo prosta. Taką dostałem kiedyś odpowiedz na moją reklamację:
"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że gwarancja polega tylko i wyłącznie na bezpłatnej naprawie lub wymianie niesprawnego elementu lub podzespołu pojazdu, którego niesprawność wynika z wady wykonawczej lub montażowej w procesie produkcyjnym. Gwarancji nie podlegają niesprawności wynikające ze zużycia eksploatacyjnego elementów pojazdu i wszelkich uszkodzeń niepozostających w związku przyczynowo-skutkowym z wadami produkcyjnymi. Bezpłatne usługi gwarancyjne nie obejmują uszkodzeń wywołanych czynnikami niezależnymi od producenta."

Czyli wada wykonawcza lub montażowa części. Reszta to po prostu zepsuliśmy sami użytkując auto :D
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”