1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

forum użytkowników modelu Ceed
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: kenrad »

No tak blokujące/nieodpuszczające koło po użyciu AutoHold lub EPB to po prostu cecha Kia a nie usterka. Proponuję skrócić pierwszy przegląd techniczny z 3 lat do 1 roku.

Ciekawa logika prowadzenia dyskusji pracownika z Kia:
gisio pisze: 26 sty 2024, 19:36 ...Wszystkie „przypadłości” jakie opisałeś są konsekwencją tylko i wyłącznie Twojego stylu operowania....
następnie
gisio pisze: 27 sty 2024, 12:11 ... Do słów i cytatów z wypowiedzi innych userów tego forum nie zamierzam się odnosić – ktoś, coś,....

Może komuś się przyda kiedy wyłączać AutoHold:
Załączniki
AutoHold Kia.jpg
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.5 t gdi 7dct problem z auto hold. Ile tak naprawdę jest warty slogan o gwarancji KIA.

Post autor: gisio »

Przeczytaj dokładnie i z uwagą komentarz autora wątku a nie dopisujesz swoje niczym nie poparte teorie do tego używając cytatów wyrwanych z kontekstu. Jeżeli masz jakieś prywatne spostrzeżenia/uwagi dotyczące działania układu AutoHold/EPB w Twoim aucie to się zwyczajnie nimi podziel. Ja wyraziłem swoją opinię opartą na moim wieloletnim doświadczeniu i nie tylko z marką Kia a czy ktoś ją podziela czy nie to już nie mój problem.

W przypadku obaw lub podejrzeń dotyczących działania takiego czy innego systemu użytkownik w pierwszej kolejności powinien umówić się na wizytę w serwisie celem postawienia diagnozy. Jeżeli serwis potwierdzi nieprawidłowe zachowanie/działanie systemu podejmie decyzję dotyczącą zakresu i trybu w jakim usterka zostanie usunięta (gwarancja lub płatne).To tyle z mojej strony.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”