piszczenie przy mocnym skrecie

forum użytkowników modelu Ceed
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: kerim »

Hej,
mam pytanie, czasami pojawia sie piszczenie przy mocnym skrecie w lewo po odpaleniu auta, np. zeby wyjechac z zatoczki na parkingu.
Jedyne co mi przychodzi do glowy to pompa wspomagania kierownicy, moze ubutek plynu, albo ten typ tak ma?
Prosze o rade. Czy ktos zauwazyl cos podobnego?
Dzieki i pozdrawiam
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: Pangenitor »

Fajnie by było napisać jaką masz wersję samochodu, nikt tu nie ma szklanej kuli.
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: kerim »

Oczywiście, Ceed III, HB 1.4, ale nie wiem czy w tym przypadku ma to znaczenie. Dzięki
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: saron22 »

kerim pisze: 17 sty 2024, 13:33 Hej,
mam pytanie, czasami pojawia sie piszczenie przy mocnym skrecie w lewo po odpaleniu auta, np. zeby wyjechac z zatoczki na parkingu.
Jedyne co mi przychodzi do glowy to pompa wspomagania kierownicy, moze ubutek plynu, albo ten typ tak ma?
Prosze o rade. Czy ktos zauwazyl cos podobnego?
Dzieki i pozdrawiam
Akurat ubytku płynu to chyba raczej nikt poza tobą nie sprawdzi… Ale po co się trudzić i podnieść maskę w celu sprawdzenia poziomu płynu w układzie wspomagania skoro można usiąść na kanapie i napisać kolejny bezsensowny post na forum.
Pytanie jest następujące: czy tam w ogóle jest hydrauliczny układ wspomagania czy elektryczny?
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: Pangenitor »

kerim pisze: 17 sty 2024, 20:45 Oczywiście, Ceed III, HB 1.4, ale nie wiem czy w tym przypadku ma to znaczenie. Dzięki
Dość duże, bo już chyba od II ceedy mają wspomaganie elektryczne, nie wiem jak wcześniejsze wersje.
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: kerim »

saron22 pisze: 18 sty 2024, 02:04 Akurat ubytku płynu to chyba raczej nikt poza tobą nie sprawdzi… Ale po co się trudzić i podnieść maskę w celu sprawdzenia poziomu płynu w układzie wspomagania skoro można usiąść na kanapie i napisać kolejny bezsensowny post na forum.
Pytanie jest następujące: czy tam w ogóle jest hydrauliczny układ wspomagania czy elektryczny?
Nie jestem mechanikiem tylko laikiem. Gdybym wiedzial to bym nie pytal. Wydawalo by sie, ze do tego sluzy forum... A nie zeby sie wymadrzac
Pangenitor pisze: 18 sty 2024, 07:02 Dość duże, bo już chyba od II ceedy mają wspomaganie elektryczne, nie wiem jak wcześniejsze wersje.
Dzieki za podpowiedz, zgodnie z instrukcja wspomaganie jest elektryczne. Czyli to nie pompa, a moze silnik wytwarze ten odglos?
Pytanie czy to normalne, czy nie?
waski1
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, 13:48
model samochodu: Kia Ceed III

Re: piszczenie przy mocnym skrecie

Post autor: waski1 »

A może przeguby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”