Kia vs. Kuna

forum użytkowników modelu Sorento
roypen
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2024, 11:30
model samochodu: KIA Sportage V

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: roypen »

Mam ten sam problem z przewodami od chłodnicy przy KIA Sportage V. Auto zakupione w listopadzie 2023 i już dwa razy przegryzione te same przewody. Założony odstraszacz ultradźwiękowy, myty silnik, spray przeciw kunom, kostki domestos i cuda. Zmieniałem miejsce parkowania, ale nadal to samo. Już brak mi pomysłów. Każda naprawa to około 2000 zł.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: kenrad »

Jeśli jest mozliwość ( ze względu na miejsce parkowania ) to tylko pułapka i wyłapać szkodnika/-ki
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: Sorento05/09/2021 »

raku pisze: 10 sty 2024, 06:44 Poproszę o info zwrotne, gdy będzie coś wiadomo z tymi stukami z tyłu.

Ale to lepiej będzie wtedy przejść na nowy wątek, gdyż to kun nie dotyczy :)
Kurde ja też słyszę popukiwania w prawym tylnim kole szczególnie przy małej prędkości np. na progach zwalniających…
Jadę w poniedziałek do ASO na diagnozę ale jak znam życie powiedzą że wszystko ok… a za dwa lata się okaże amor do wymiany z niwomatem za milion monet🤦‍♀️
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: sorento »

Sorento05/09/2021 pisze: 24 sty 2024, 22:03
raku pisze: 10 sty 2024, 06:44 Poproszę o info zwrotne, gdy będzie coś wiadomo z tymi stukami z tyłu.

Ale to lepiej będzie wtedy przejść na nowy wątek, gdyż to kun nie dotyczy :)
Kurde ja też słyszę popukiwania w prawym tylnim kole szczególnie przy małej prędkości np. na progach zwalniających…
Jadę w poniedziałek do ASO na diagnozę ale jak znam życie powiedzą że wszystko ok… a za dwa lata się okaże amor do wymiany z niwomatem za milion monet🤦‍♀️
Mi dokladnie przy takich stukach w jednym amorze wymienili calosc na gwarancji
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: MHZ »

Sorento05/09/2021 pisze: 24 sty 2024, 22:03
raku pisze: 10 sty 2024, 06:44 Poproszę o info zwrotne, gdy będzie coś wiadomo z tymi stukami z tyłu.

Ale to lepiej będzie wtedy przejść na nowy wątek, gdyż to kun nie dotyczy :)
Kurde ja też słyszę popukiwania w prawym tylnim kole szczególnie przy małej prędkości np. na progach zwalniających…
Jadę w poniedziałek do ASO na diagnozę ale jak znam życie powiedzą że wszystko ok… a za dwa lata się okaże amor do wymiany z niwomatem za milion monet🤦‍♀️
Jeden amortyzator tylny w Sorento IV z nivomatem (nje wiem czy Nivomat ma znaczenie) 2100 zł netto plus wymiana wychodzi 3000 zł brutto… Ja też się łapię na gwarancję, więc nie płacę, ale z tego co widzę to problem jest bardziej powszechny a ja nie jestem wyjątkiem. Wszyscy ‘stukający’ macie nivomat? Te amory to jakiś ‘cud techniki’, nigdy nie wymieniałem amortyzatoròw wcześniej niż po 100 tys km, a tu ledwo 50 tys km przejechane…
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: MHZ »

sorento pisze: 25 sty 2024, 15:45
Sorento05/09/2021 pisze: 24 sty 2024, 22:03
raku pisze: 10 sty 2024, 06:44 Poproszę o info zwrotne, gdy będzie coś wiadomo z tymi stukami z tyłu.

Ale to lepiej będzie wtedy przejść na nowy wątek, gdyż to kun nie dotyczy :)
Kurde ja też słyszę popukiwania w prawym tylnim kole szczególnie przy małej prędkości np. na progach zwalniających…
Jadę w poniedziałek do ASO na diagnozę ale jak znam życie powiedzą że wszystko ok… a za dwa lata się okaże amor do wymiany z niwomatem za milion monet🤦‍♀️
Mi dokladnie przy takich stukach w jednym amorze wymienili calosc na gwarancji
Jeden czy dwa Ci wymienili?
MarcG
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2023, 15:43

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: MarcG »

roypen pisze: 24 sty 2024, 11:34 Mam ten sam problem z przewodami od chłodnicy przy KIA Sportage V. Auto zakupione w listopadzie 2023 i już dwa razy przegryzione te same przewody. Założony odstraszacz ultradźwiękowy, myty silnik, spray przeciw kunom, kostki domestos i cuda. Zmieniałem miejsce parkowania, ale nadal to samo. Już brak mi pomysłów. Każda naprawa to około 2000 zł.
Ja po przegryzieniu wymieniłem u mojego mechanika przewody na jakieś kupione z metra w hurtowni za grosze. ASO kazało mi czekać tydzień albo kupić przewód w normalnym sklepie motoryzacyjnym. Myślę, że te tanie chińskie są zrobione z jakiś śmieci kunom nie smakują, tak jak oryginalne z ASO :lol: . Może wymień na takie.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Kia vs. Kuna

Post autor: colins »

Obawiam się, że obecnie wszystko jest już produkowane z domieszką biokomponentów.
Najlepszy przykład - benzyna E10. Pewnie zaraz kuny i inne stwory też zaczną ją nam podpijać. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”