Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

forum użytkowników modelu Ceed
PaTriarch
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2023, 12:17
model samochodu: CEED III GT

Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: PaTriarch »

Dzień dobry,
próbowałem znaleźć podobny temat na forum, ale bezskutecznie.
Posiadam Ceeda III 2020 GT i ok 39k nalotu i przymierzam się do wymiany tarcz i klocków na przodzie - w ASO stwierdzili, że przy następnym przeglądzie wypadałoby je wymienić, sam tego nie weryfikowałem. Zastanawiałem się jaki komplet kupić, w poprzednim samochodzie korzystałem z produktów EBC i byłem zadowolony, natomiast nie wiem jak to się sprawdzi w tym samochodzie szczególnie, że jeżdżę typowo 50% miasto + 50% autostrady, bez upalania na torze.
Myślałem o zakupie EBC Green Stuff oraz EBC Turbo Groove na przód, natomiast zastanawiam się czy taki zestaw się sprawdzi na typowo miejską jazde?
Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie lub może polecić inny dobry zestaw?
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: QRST »

Nie ma sensu wydawać tyle kasy na sportowe tarcze i hamulce "na typową miejską jazdę".
Po prostu wybierz tarcze wysoko nawęglane któregoś ze znanych producentów a będą lepsze niż fabryczne czy z ASO. Fabryka daje zwykłe żeliwne. Prawie każdy producent w ofercie ma "zwykłe i wysoko nawęglane, a niektórzy z dodatkowymi otworami lub nacięciami.
Dwa przykłady tarcz na przód, wysoko nawęglanych - średnica 320mm do 1.6 T-GDI.
ATE 24.0128-0258.1
BREMBO COATED DISC LINE 09.C245.11
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: Gielu »

Mam u siebie EBC Green Stuff i jak sa zimne to piszcza, wczesniej mialem klocki Brembo i przy miejskiej jezdzie nie widze roznicy pomiedzy nimi wiec nie ma co przeplacac :)
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: romanhoks »

Wiesz czemu piszcza? Bo kupujesz tarcze i klocki od innego producenta.Standart.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: kemotl »

romanhoks pisze: 03 sty 2024, 18:42 Wiesz czemu piszcza? Bo kupujesz tarcze i klocki od innego producenta.Standart.
A ja zrozumiałem z posta Gielu że na pełnym zestawie EBC od jednego producenta piszczy :roll: i lepiej założyć klocki
Brembo do jazdy po mieście...

Kiedyś też miałem w innym samochodzie zestaw pełen, klocki i tarcze EBC i te klocki też piszczały bo się nie nadają do normalnej codziennej jazdy bo muszą być trochę bardziej zagrzane żeby nie piszczały. Ale fakt zęby na kierownicy na EBC można było zostawic :D
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: marcinek82 »

W poprzednim ceed mialem tarcze Brembo (HC) przod i tyl + klocki EBC green na przod i black na tyl. Zero piszczenia czy przy zimnych czy cieplych, a wczesniej w Focusie taki sam zestaw. Teraz na wiosne tez zamierzam taki zestaw zalozyc.
Co do klockow EBC, hamowaly rewelacyjnie w porownaniu do serii a jak sie zagrzaly to juz wogole. Zwlaszcza na autostradzie bylo czuc roznice, szczegolnie po kilku mocnych hamowaniach 😁 Hamulca trza bylo sie "uczyc" na nowo przez pieresze kilometry 😄
Tak wiec ja polecam taki zestaw bo sprawdzilem 2x 🙂
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: romanhoks »

Zapamietaj jedno ze kazdy producent wypuszczajac zestawy hamulcowe zawsze zaklada na samochod i testuje . Wiem cos o tym bo mialem jakis czas temu stycznosc z producentem. Dlatego w niektotych markach w ASO zestawy hamulcowe sa pakowane w kartonach. Klocki i tarcze w zestawie. Ten sam nr maja klocki ktore mozesz dostac osobno. Tez musisz zwracac uwage bo masz lewe i prawe. Wewnetrzne i zewnetrzne. Zalozysz nie zwracajac uwagi bedziesz mial problem.Co innego w hurtowniach.Biora jak leci. Liczy sie cena.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: QRST »

Komplet od jednego producenta też będzie piszczał jeśli zostanie zamontowany niezgodnie ze sztuką - na sztukę. ;)
Między tłoczkiem a klockiem powinna być nałożona pasta amortyzująca (to drgania powodują pisk) i/lub specjalna okładzina z tworzywa - TRW ma w swojej ofercie. Niektóre klocki oprócz blaszki posiadają takową w komplecie.
Dodatkowo tą pastę (nie smar) można nałożyć na krawędzie kloców w miejscu w których wchodzą w prowadnice oraz pod blaszki w prowadnicach.
koster1976
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:54
model samochodu: ProCeed GT MY22

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: koster1976 »

Tarcze gładkie EBC Standard,do tego klocki EBC Green Stuff, mam taki zestaw i sprawuje się lepiej od tego co producent montuje na pierwszy montaż.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: bielaPL »

romanhoks pisze: 03 sty 2024, 18:42 Wiesz czemu piszcza? Bo kupujesz tarcze i klocki od innego producenta.Standart.
zależy, jak to drugi komplet klocków na starych tarczach też może pojawić się już piszczenie... patent KIA z wymianą tarczy wraz z klockami nie jest zły.. tylko cena tarczy powinna być 2 razy mniejsza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”