Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

forum użytkowników Kia Stinger
metysto111
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2023, 14:57
model samochodu: Kia Stinger

Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: metysto111 »

Szukam serwisu który mógłby skalibrować mi G-sensor z modułem ABS w stingerze USA z 2018 r. silnik 3.3 RWD. Znacie może takiego szpeca - obdzwonilem wszystkie ASO w Warszawie i wszędzie była odmowa wykonania usługi.
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: covall »

Co cię interesuje, jestem z Wawy i sam ogarniam swoją
Zobacz zdjęcie
Załączniki
klaibracja 1.jpg
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: Daniel112 »

Hej, a czy możesz zdradzić jakim programem lub jakim sprzętem ogarniasz stingera, lub co polecasz zakupić?
Pozdrawiam
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: Widerski »

metysto111 pisze: 01 gru 2023, 15:02 Szukam serwisu który mógłby skalibrować mi G-sensor z modułem ABS w stingerze USA z 2018 r. silnik 3.3 RWD. Znacie może takiego szpeca - obdzwonilem wszystkie ASO w Warszawie i wszędzie była odmowa wykonania usługi.
Witam, w forum jest użytkownik który twierdzi i podaje adresy aso zajmujące się innym rynkiem niż Europa, w co wątpie bo własciciel aso musi dodatkowo zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt bo rynek Europy to nie to samo co Korea lub USA, jest blokada. Twój rocznik 2018 nie jest przeszkodą do przeprowadzenia podstawowych kalibracji w urządzeniach typu Autel,thinkdiag,delphi,autocom,diagpro4, itp. Jeżeli chodzi o bardziej wyrafinowane życzenia typu dorobienie kluczyka, czy włączenie czytanie znaków drogowych, czy włączenie aeb, to już rzeczy które musi być używany sprzęt firmy git, która produkuje urządzenia do hyundai/kia w wszystkich rynkach.
Stinger(CK)_20230614-160453 slif.png
Stinger(CK)_20230614-160453 slif.png (113.02 KiB) Przejrzano 867 razy
Załączniki
STINGER(CK)_20231208-161310 Kia Forum.png
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: covall »

To nie takie prosta jak by wyglądało.
To że dany sprzęt ma w spisie że to robi to jedno, a czy to ogarnia to drugie.
Kiedy ostatnio robiłem koledze kalibrację czujnika G to żaden( prawie żaden) nie mógł tego zrobić
Mimo nowych aktualizacji itp.
A były to sprzęty typu KTS Gutman Autocom Whurt Delphi, zresztą te ostatnie trzy to prawie to samo urządzenie i kalibracja nieudana.
Jedyny który to ogarną to Sun, ale to zanim wykupiłem najnowszą aktualizację do swojego. Teraz łącze się z netem i mam możliwość robienia wielu rzeczy.
Programowanie kluczy również nie sprawia problemu, cała operacja trwa 3minuty.
A że uwielbiam Stingery(3.3) to po odejściu z branży elektroniki samochodowe musiałem zorganizować sobie naprawy samemu.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kalibaracja G-sensor z modułem ABS

Post autor: Widerski »

covall pisze: 08 gru 2023, 21:31 To nie takie prosta jak by wyglądało.
To że dany sprzęt ma w spisie że to robi to jedno, a czy to ogarnia to drugie.
Kiedy ostatnio robiłem koledze kalibrację czujnika G to żaden( prawie żaden) nie mógł tego zrobić
Mimo nowych aktualizacji itp.
A były to sprzęty typu KTS Gutman Autocom Whurt Delphi, zresztą te ostatnie trzy to prawie to samo urządzenie i kalibracja nieudana.
Jedyny który to ogarną to Sun, ale to zanim wykupiłem najnowszą aktualizację do swojego. Teraz łącze się z netem i mam możliwość robienia wielu rzeczy.
Programowanie kluczy również nie sprawia problemu, cała operacja trwa 3minuty.
A że uwielbiam Stingery(3.3) to po odejściu z branży elektroniki samochodowe musiałem zorganizować sobie naprawy samemu.
Dokładnie.
Jeżeli posiadasz sprzet firmy GIT do K/H to zawsze jest suport. Przykładowo urządzenie nie wykrywa, kalibruje, koduje, wtedy robisz loga, i za 24h jest poprawka.
Skanery tzw kombajny niestety zawsze tu i tam mają luki błedy itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”