Sonda lambda wymiana

forum użytkowników Kia Niro
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Sonda lambda wymiana

Post autor: Mariusz456 »

Witam

Wyskoczył mi błąd na desce rozdzielczej w serwisie Kia zdiagnozowano sondę lambda do wymiany.

Cena za taką usługę z sonda to niecałe 1900zl.

Przeglądałem internet i widziałem ze oryginalna nową da się kupić w granicach 400-500zl.
Myślałem żeby samemu to zrobić bo z tego co widziałem na filmach nie jest to jakiś skomplikowany proces.
Niestety nasuwają mi się pytania czy dostęp do niej jest od spodu czy gdzieś za silnikiem? Mam zdjęcie pogladowe ale nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.
I kolejne pytanie po wymianie i tak pewnie potrzebuje dostęp do komputera zeby błąd skasowac? Czy może komputer po uruchomieniu samochodu sam sprawdzi poszczególne systemu (jak to robi po starcie) I go nie załączy?
Proszę o podpowiedź czy jest sens się w to bawić czy jest to na tyle uciążliwe ze beż odpowiednich narzędzi lepiej udać się do mechanika?

Pozdrawiam i dziękuję za informację.
Krystian.
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2020, 09:32
model samochodu: Kia Niro

Re: Sonda lambda wymiana

Post autor: Krystian. »

Witam , też sonda lambda ta za katalizatorem niestety pogryziona przez kunę i to tak skutecznie że raczej nie do lutowania , czy ktoś pomoże gdzie można kupić czy sonda ma jakis numer a może jakiś zamiennik czy ktoś może pomóc w tym temacie a może używana , dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”