bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

forum użytkowników modelu Optima
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: PanBambaryla »

Siemka!
Fajnie, że wszystko działa - warto wiedzieć.
Powiedz mi tylko, proszę, po co cała ta kombinacja z no-WiFi AA, skoro i tak z kabla ciągniesz muzykę? Czy celem jest wprawka techniczna czy praktyczne wykorzystanie tego rozwiązania?
Pzdr, Bam
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: Vertigo414 »

Hub USB jest po to, aby mieć wciąż wybór co do źródła muzyki:
  • Pendrive
  • Telefon BT
  • Wireless AA
Telefon łączy się brzprzewodowo (żadna działania nie są wymagane - uruchomić silnik i jechać) - ewentualnie do ładowarki w przypadku dłuższej trasy.
Kable widoczne na zdjęciu służą do ewentualnego ładowania dla kierowycy i pasażera.
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: PanBambaryla »

Dzięki za odpowiedź.
Mam takie małe ustrojstwo kupione za 100 zł na AliExpress i działa z AA Wireless - ale jest to właśnie niepraktyczne ze względu na szybkie rozładowywanie baterii S23 Ultra. Uznałem, że zostaję na kablu - bo wszystko funkcjonalnie mam + ładowanie.
Niestety, wykorzystanie w telefonie kabli DATA w gnieździe USB 2.0 na podłączenie AA wymusiło zastosowanie jedynie ładowania za pomocą bezpiecznego 5V + ew. większym prądem (nie znam specyfikacji gniazda KIA - może z 2 A dostaniemy... czyli 10 W) dlatego ogromne znaczenie ma jakość kabla łączącego gniazdo z telefonem, który potencjalnie musi przepuścić większe prądy niż standardowe 0,5 A. Szkoda, że nie ma tam gniazda USB-C, które daje trochę więcej możliwości...
Pzdr, Bam
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: Vertigo414 »

Nie zmierzyłem ale nie liczę na 2A z gniazda USB w Optimie - to był jeden z dylemetów, czy wystarczy prądu na hub, pendrive i moduł Wireless AA.
Na podstawie obserwacji: ładowarka 12V->USB (teoretycznie maks. 2.4A) szybciej ładuje telefon niż wspomniane gniazdo USB.
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: PanBambaryla »

To jest oczywiste, że szybciej - szczególne, jeśli jest ładowarka tzw. trybu szybkiego, ponieważ ona może się skomunikować z telefonem i podać, na żądanie, napięcie powyżej 5 V na wyjściu USB, więc nawet przy tym samym prądzie wydajność ładowania będzie większa.
Pzdr, Bam
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezprzewodowe Android Auto i CarPlay dla Optimy

Post autor: Vertigo414 »

Ładowarka którą porównywałem jest bez QC więc pozostaje tylko kwestia większego prądu.
Tak czy inaczej - aktualna konfiguracja bardziej mi odpowiada ze względu na bezobsługowość, a w razie konieczności ładowania - większą szybkość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”