aktywny wydech stinger GT

forum użytkowników Kia Stinger
patrykos1995
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2023, 09:56
model samochodu: kia stinger gt 2021

aktywny wydech stinger GT

Post autor: patrykos1995 »

dzien doberek,

mam pytanko czy ktos ze slaska (najlepiej okolice rybnika) ma w swoim stingerze GT zrobiony wydech aktywny (np mg motorsport, sporttig)
zalezy mi na utrzymaniu gwarancji a z tego co wiem te dwie wymienione przeze mnie firmy maja podpisana umowe na wspolprace z salonami KIA
chcialbym podjechac i posluchac wydechu na zywo aby ostatecznie utwierdzic sie w przekonaniu ze warto, wiem ze jest sporo filmikow na internecie ktore juz pokazuja roznice w stosunku do serii ale warto byloby jeszcze na zywo posluchac
dodam ze chodzi tu o wersje europejska (kupiony w polskim salonie) i o wydech koncowy tzw cat-back bo z tego co wiem tylko wtedy gwarancja producenta jest zachowana (wersja polift)
z gory dziekuje za pomoc
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: Niko123 »

Co do gwarancji to przez wydech nie pada cala gwarancja ale ewentualnie na caly uklad wydechowy.

Np robiac samemu autoalarm mozemy stracic gwarancje na elektryke w aucie a nie na calosc razem z silnikiem.
Ale oczywiście masz rację bo co tracic cokolwiek, ja mialem ultera pod stingera z klapami bez ich homologacji wiec w aso mogli by sie krzywic , zreszta ten ulter to porazka
patrykos1995
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2023, 09:56
model samochodu: kia stinger gt 2021

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: patrykos1995 »

ja wlasnie niby poogladalem filmiki (mam swiadomosc ze nigdy cat-back nie da takiego wrazenia jak np pelen przelot itp)
ale kwestia cen ot ok 8 kola sporttig (zielonka) i ok 10 kola mg motorsport, po filmikach brzmia bardzo podobnie

brakuje mi tego uslyszenia na zywo ( zebym sobie podjechal swoim seryjnym i posluchal roznicy) i wtedy robie
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: mariuszzar »

Z tego co orientuje się to w ASO możesz zamówić wydech od MG nie tracąc gwarancji.
Ja mam MG. I to była bardzo dobra decyzja. Zamawiając samochód poprosiłem równocześnie o wydech MG. Także nawet nie wiem jak brzmi oryginał.

Jak się zastanawiasz to bierz śmiało.
Kuba1112
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2023, 06:20
model samochodu: Kia Stinger 3.3 Kia EV6

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: Kuba1112 »

Siema
Ja w temacie wydechu. Mam aktywny wydech w swoim (wszystko na to wskazuje klapy w wdechu są, przycisk na desce tez jest po wciśnięciu świeci się na niebiesko) ale niestety nie słychać żeby klapy się otwierały. Sprawdzając to wzrokowo faktycznie się nie otwierają i nie słychać nawet pracy silniczka od tego. Czy ktoś miał podobny problem i ma w serii aktywny wydech hmm?
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: Niko123 »

Sprawdz przewody od spodu auta co ida do silniczka, a na samym przewodzie tez powinien być bezpiecznik , moze sie przepalil.
Wtyczki, kable, bezpiecznik .
Kuba1112
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2023, 06:20
model samochodu: Kia Stinger 3.3 Kia EV6

Re: aktywny wydech stinger GT

Post autor: Kuba1112 »

Dzięki za info. Okazało się ze klapy otwierają się przy 70 km/h. Wtedy zaczyna grać jak należy:) Chciał bym to zrobić od 0 km/h ma ktoś może pomysł jak? Nie ingerują w mapę auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”