Amerykańskie menu

forum użytkowników modelu Optima
Andrzej Wojtach
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2023, 19:02
model samochodu: KIA OPTIMA

Amerykańskie menu

Post autor: Andrzej Wojtach »

Witam. Mam KIA OPTIMA 2,4 w wersji amerykańskiej rok produkcji 2018. Nie mogę zmienić godziny - żąda kodu-niestety przy zakupie nie dostałem. Dodatkowo menu w wersji angielskiej i mile zamiast kilometrów. Czy może wiecie jak te problemy pokonać . Serwisy KIA nie chcą rozmawiać jak usłyszą , ze samochód jest amerykański . Poza tym ok. Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Amerykańskie menu

Post autor: kenrad »

Napisz PW do użytkownika Widerski
Andrzej Wojtach
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2023, 19:02
model samochodu: KIA OPTIMA

Re: Amerykańskie menu

Post autor: Andrzej Wojtach »

kenrad pisze: 06 paź 2023, 23:48 Napisz PW do użytkownika Widerski
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Amerykańskie menu

Post autor: Widerski »

Andrzej Wojtach pisze: 06 paź 2023, 19:17 Witam. Mam KIA OPTIMA 2,4 w wersji amerykańskiej rok produkcji 2018. Nie mogę zmienić godziny - żąda kodu-niestety przy zakupie nie dostałem. Dodatkowo menu w wersji angielskiej i mile zamiast kilometrów. Czy może wiecie jak te prob w kablelemy pokonać . Serwisy KIA nie chcą rozmawiać jak usłyszą , ze samochód jest amerykański . Poza tym ok. Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję.
Masz w tej Optimie ICU (bramka magistrali CAN)? Jeżeli ją masz, a od 2018 kia już ją montowało to nie zrobisz tego po obd, trzeba np. clu wyciągnąć na stół, można też wpiąć się za ICU w kable. Co do radia nie miałem takiego przypadku, kody są dostępne w Amerykańskiej bazie-mam dostęp. Jeżeli chodzi o serwisy oczywiście masz racje, niektórzy tu na forum twierdzą że auta z USA bez problemu ogarniają. Poszukaj w tematach. Prawda jest taka że swoim sprzętem nawet nie podłączą się do samochodu bo maja blokadę. Serwis musi kupić dodatkowe urządzenie, żeby podłączyć się do samochodu z USA, a to im się nie opłaca bo jest tych samochodów mało. Co do tego kodu do radia to nie jestem pewny czy będzie, wyciągałem kody typu IMMO, ACU, ale do radia nie pobierałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”