Doładowywanie akumulatora AGM

forum użytkowników modelu ProCeed
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

Widerski pisze: 14 lut 2024, 18:54 szczela
I wszytko jasne...

Daj już sobie spokój, Widerski, bo słuchać cie nie idzie. Webparts-truck masz? Jeśli nie masz to nic nie sprawdzisz. EPC PKV i LKV MB rozdzielił już jakiś czas temu. Czujnik A0125423118 aktualnie w ASO kosztuje 747,85 netto. Są też rabaty. W popularnej hurtowni z częściami do samochodów ciężarowych na literę "O" kosztuje niecałe 500 zł. Oczywiście oryginał MB.
Czujnik nigdy się nie zepsuł u mnie - to klient przyjeżdża z zepsutym czujnikiem.
To ty się właśnie chwalisz Star... - ja się nie chwaliłem - napisałem tylko, że za pomocą Star można go wyprogramować. Nawet tą ryżową... Aczkolwiek nie jest to takie proste - trzeba parametry pozmieniać w kilku modułach.
Na czym polega update navi w V223? Nie mam zielonego pojęcia - nawet nigdy nie siedziałem w V223 to skąd mam wiedzieć? Ale ty zapewne wiesz więc jeśli ktokolwiek zapyta mnie o update navi w V223 to wyślę go do ciebie.
Poluzuj warkocz bo napiąłeś się jak baranie jaja.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2024, 20:51 przez saron22, łącznie zmieniany 1 raz.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

Faktycznie sytuacja napięta jak baranie jaja...
Ale w sumie dobrze się czyta, kiedy dwóch fachowców ,,rozmawia". Jestem przekonany, że każdy z Was jest dobry w swoim fachu, a tylko inne spojrzenie na to samo co robicie, Was dzieli. Ale fachowców zawsze miło posłuchać (w tym przypadku, poczytać).
Po wypowiedzi Saron22, że chodzi o maszyny ciężarowe, uważam, iż to ludzie robią różne rzeczy, które mogą powodować uszkodzenie inteligentnych czujników akumulatorów. Albo tylko zanieczyszczenia, elektrolit lub wilgoć swoje czyni.
Ja natomiast pytałem znajomego elektryka o samochody osobowe, ponieważ tylko takie naprawia.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

ProCee_d56 pisze: 14 lut 2024, 20:28 Po wypowiedzi Saron22, że chodzi o maszyny ciężarowe, uważam, iż to ludzie robią różne rzeczy, które mogą powodować uszkodzenie inteligentnych czujników akumulatorów. Albo tylko zanieczyszczenia, elektrolit lub wilgoć swoje czyni.
Ja natomiast pytałem znajomego elektryka o samochody osobowe, ponieważ tylko takie naprawia.
Moim prywatnym zdaniem najpewniej powodem uszkodzeń będzie wspomniana wilgoć, głęboko rozładowane akumulatory (całonocne użytkowanie Webasto, przetwornica, ładowarki do laptopów, telewizory itp) i chwilowe spadki napięcia podczas próby rozruchu oraz drgania/wstrząsy (nie wiem jak to do końca nazwać).
Widerski
Posty: 232
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: Widerski »

Bez komentarza do @saron22 znowu obracanie faktów, znajdź mi mój post w którym stwierdzam że mam starkę, lub się nią chwalę?
Pokaż, bo widzisz rzeczy tylko ty, nikt więcej.
To jak zwykle saron w czasie dyskusji, zmieniając temat o samochodach osobowych, wszedł w truck, i chyba tylko on. A to całkiem inny temat.
Jak nie wiem to nie piszę więc na początku byłem przekonany że stwierdzenie
''wymieniam akumulatory,''rejestruję" nowy zestaw w pojeździe i wyjazd''
dotyczy nowego rozwiązania w którymś modelu ale auta osobowego, a ty tym stwierdzeniem płynie przeszedłeś do mercedesa ciężarówek, brawo.
Nie dawno bidul, teraz warkocz, i baranie jaja idziemy do przodu widzę:)
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

Widerski pisze: 14 lut 2024, 21:05 Bez komentarza do @saron22 znowu obracanie faktów, znajdź mi mój post w którym stwierdzam że mam starkę, lub się nią chwalę?
Pokaż, bo widzisz rzeczy tylko ty, nikt więcej.
To jak zwykle saron w czasie dyskusji, zmieniając temat o samochodach osobowych, wszedł w truck, i chyba tylko on. A to całkiem inny temat.
Jak nie wiem to nie piszę więc na początku byłem przekonany że stwierdzenie
''wymieniam akumulatory,''rejestruję" nowy zestaw w pojeździe i wyjazd''
dotyczy nowego rozwiązania w którymś modelu ale auta osobowego, a ty tym stwierdzeniem płynie przeszedłeś do mercedesa ciężarówek, brawo.
Nie dawno bidul, teraz warkocz, i baranie jaja idziemy do przodu widzę:)
Przecież to ty zacząłeś mnie wypytywać o Starkę - ooo, tutaj:
Widerski pisze: 14 lut 2024, 18:54 chwalisz się Starką, jaka wersja?
saron22 pisze: 13 lut 2024, 00:25
ProCee_d56 pisze: 12 lut 2024, 22:29 Według mnie jeżeli ten układ pracuje w samochodzie, to nie może ulegać tak łatwo uszkodzeniu.
Co drugi Mercedes, który do mnie przyjeżdża ma uszkodzony ten czujnik. Można go wyprogramować za pomocą StarDiagnosis i jest po problemie. Można też go wymienić i za 3 lata wymienić ponownie.
Ja tylko odpowiedziałem koledze, że ten układ może ulegać łatwemu uszkodzeniu i, że w Mercedesach ulega a ty zacząłeś się pruć, że to nieprawda i, że w GLE się jeszcze nie uszkodził. Czy LKV to nie samochód? Zasada działania czujnika jest taka sama jak w PKV. Objawy są dokładnie takie same, procedura naprawy, rejestrowania akumulatorów i czujnika jest dokładnie taka sama jak w PKV. W przypadku MB i StarDiagnosis robi się to dokładnie tym samym urządzeniem i tym samym oprogramowaniem DAS/Xentry więc jaka to różnica czy PKV czy LKV? Mało tego - w niektórych modelach były montowane dokładnie te same akumulatory - przykład? Sprinter i Vario - w jednym i w drugim przypadku 100Ah tyle, że w Vario były dwa połączone szeregowo.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: kenrad »

LKV ? PKV ?

skróty z języka niemieckiego w tematyce aut:
Lkw - der Lastkraftwagen - samochód ciężarowy
Pkw - der Personenkraftwagen - samochód osobowy
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

A ja przy okazji zapytam kolegów Saron22 i Widerski, ponieważ zajmujecie się tym zawodowo - czy doładowując akumulator ładowarką, nie zaburza się pracy czujnika akumulatora, który jednak zczytuje parametry akumulatora do ustalenia sposobu ładowania go w czasie jazdy. Te układy mają przecież tzw. pamięć i przesyłają swoje dane do sterownika silnika i ewentualnie do alternatora (zależy od rozwiązania producenta samochodu).
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
Widerski
Posty: 232
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: Widerski »

ProCee_d56 pisze: 15 lut 2024, 07:50 A ja przy okazji zapytam kolegów Saron22 i Widerski, ponieważ zajmujecie się tym zawodowo - czy doładowując akumulator ładowarką, nie zaburza się pracy czujnika akumulatora, który jednak zczytuje parametry akumulatora do ustalenia sposobu ładowania go w czasie jazdy. Te układy mają przecież tzw. pamięć i przesyłają swoje dane do sterownika silnika i ewentualnie do alternatora (zależy od rozwiązania producenta samochodu).
Ładowarka musi być odpowiedniej jakości inaczej oczywiście, że będzie powodować zaburzenie i to całego systemu isg, w którego w skład wchodzi czujnik aku, czujnik maski, aku, alternator.
np w kia auto adaptuje się 4 godziny do czujnika.
jednak najważniejszy aspekt jest taki, że całe ładowanie odbywa się pod ścisłą kontrolą TEMPERATURY,
Kia/Hyundai dokładnie określa przedział temperatury aku w jakim ma być ładowany(oczywiście nie podpięty do samochodu).
Wyjątkiem jest podpięcie zasilacza stabilizującego, wykorzystywanym przy update, i paru innych procedur.
np firma którą uznaje wiele marek miedzy innymi kia, Gysflash produkuje zasilacze i ładowarki w jednym, polecam, gdyż użytkuję i jestem zadowolony.
Ta ładowarka, zasilacz https://www.gys.fr/prod-028883-C142/_C1 ... en?lang=en
nie spowoduje żadnych zaburzeń jak to określiłeś:), w systemie, nawet gdy aku jest podłączony w samochodzie.
Z Saron22 skończyłem dyskutować, to nie ma sensu, ten człowiek potrafi tylko używać epitetów typu bidul, robienie laski/łaski, poluzuj warkocz, baranie jaja, prucie, nie mam pytań.
W kościele grypsować się nie nauczysz, nie mój poziom.
Pozdrawiam i życzę saronowi222 dużo pięknych chwil w życiu.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

No tak, w Twojej branży taka inwertorowa ładowarka dużej mocy z zasilaczem podtrzymującym, to zapewne rzecz niezbędna. Cenę pomijam, ponieważ przy takich parametrach i przeznaczeniu, musi kosztować.
Moje potrzeby zaspokaja mikroprocesorowa ładowarka 6 amperów (w Twojej 120A), albo druga, którą posiadam, to 10A z funkcją zasilacza 13,6V, do podtrzymania zasilania w razie potrzeby.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: huri_khan »

Mam ładowarkę Victron Blue Smart 12V 7A i na weekend podłączyłem ją do Proceed'a
I pytanie: czy w Kia należy robić reset jak np. w Fordzie po ładowaniu/wymianie akumulatora ?

Przed ładowaniem nie działał Start/Stop na jednym z przeglądów w ASO powiedzieli że akumulator ma za mały poziom naładowania i dlatego nie działa.
Dlatego po 24 godzinnym ładowaniu myślałem że start/stop powinien zadziałać

P.S. Ładowarka jest sprawna, sprawdziłem cały cykl ładowania przez BT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”