Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

forum użytkowników modelu Optima
pitrasowyswiat
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:26
model samochodu: kia cee'd

Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: pitrasowyswiat »

Na początku chcę się ze wszystkimi przywitać.

Od pewnego czasu poszukuję auta w kombi z silnikiem diesla 1.6 136km.
Rozważam kia ceed, kia optima oraz hyundai i30.

Znalazłem dość atrakcyjną ofertę na Optimę 1.6 CRDI DCT GT Line z 2018 roku za 72tys. Miała niestety historię powypadkową i dostałem od sprzedającego zdjęcia jak wyglądała przed naprawą.
Czy warto pchać się w takie auto? Jak wygląda sytuacja z automatem w tym modelu?

Obrazek
Obrazek
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: hepos »

Każdy ma inne podejście, ja bym się nie przejmował i nie skreślałbym, o ile to była jedyna jej przygoda. Natomiast skresliłbym auto z wystrzelonymi poduszkami.
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: tomsen1 »

To jest auto z komisu w Szczecinie?

Jeśli tak, to mam gdzieś jego raport VIN. Auto ze Szwajcarii i szkoda była na 50 tys franków. Odpuść.
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: hepos »

To dalej nic nie znaczy. Szkody sa wyceniane na oryginalnych częściach, które są drogie. Kiedyś w służbowym wycenili stłuczkę lekką z wystrzałem poduszek na szkodę całkowitą. Nie zgięła się nawet podłużnica.
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: tomsen1 »

Piszesz, ze wykluczylbys auto po wystrzale, a post nizej, ze po wystrzale to lekkie uszkodzenie. Cos sie zamotales.

Co do szkody - 50 tys frankow. Jesli kupilbys auto po takim strzale, to lubisz zycie na krawedzi
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: hepos »

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to, że auto służbowe po stłuczce miało lekko uszkodzony zderzak, reflektory u maskę. A ubezpieczenie wycenilo szkodę całkowitą, więc nawet jeśli w historii szkód jest tak wysoka kwota nie musi to oznaczać, że auto jest nie wiadomo jak zniszczone. Natomiast podtrzymuję, nie kupiłbym po wystrzale poduszek i tego się trzymam.
Jeśli to auto w przeszłości miało dodatkowo szkodę na 50 tyś, poza tą ze zdjęcia to faktycznie może trzeba się zastanowić, chociaż nie padła odpowiedź czy to ostatecznie ten samochód ze Szczecina, czy nie
maciej.pyza
Posty: 55
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: maciej.pyza »

Możesz podesłać link do oferty? Bo coś mi nie pasuje i chciałbym zobaczyć inne zdjecia
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Optima 1.6 CRDI DCT GT Line - czy warto kupić?

Post autor: tomsen1 »

Jasne, kumam. Moim zdaniem, jeśli chłodnice są wepchnięte do środka, to silnik na pewno to odczuł. Może nic z tego nie wyjdzie, a może konstrukcja jest uszkodzona.

Następna sprawa, to kwestia odsprzedaży. Kiedyś będziesz chciał to auto sprzedać. Z takim babolem w raporcie to auto będzie, powiedzmy, trudnosprzedawalne.

Poniżej screen z raportu z vinem. Co ciekawe, to auto jest w dwóch innych ogłoszeniach, dzięki czemu nieopatrznie dwa razy wykupiłem ten sam raport ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”