Czyszczenie zbiornika paliwa

forum użytkowników modelu Ceed
CoffeaBreak
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2023, 17:53
model samochodu: Kia cee'd 2 1.6 crdi 128

Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: CoffeaBreak »

Rok temu auto przeszło w tryb awaryjny. Przyczyną okazał się syf w zbiorniku i zawalone tym syfem sitka i wtryskiwacze. Po roku sitka mam znowu zawalone.
Podobno nie tylko w modelu cee'd pomalowano zbiornik jakąś trefną farbą która odchodzi od zbiornika i widać to gołym okiem.
Czy ktoś z was podejmował się samodzielnego czyszczenia zbiornika przez otwór na pompę ?

Mogę wyjeździć paliwo prawie do zera i wtedy przelecieć tam jakaś zwykłą szmatą?
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: hepos »

też miałem taki sam plan i problem w optimie. Otwór na pompę jest duzy i wpadłem dokładnie na ten sam pomysł - chyba będę właśnie wycierał go szmatą. Na wątku o optimie padła propozycja żeby nigdy nie schodzić poniżej 1/4 baku i podobno pomaga nie brudzić sitka.
saron22
Posty: 643
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: saron22 »

Może wystarczy wymienić zbiornik na nowy?
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: MarRa »

U mnie ASO wymieniło bak nieodpłatnie już po upływie 7 letniej gwarancji, ale dlatego, że się rozszczelnił. Niemniej jednak sami z siebie zaproponowali, że to zrobią w ramach gestu handlowego. To by potwierdzało, że te baki były trefne. Tłumaczyłoby to też dwukrotną wymianę pompy paliwa w moim poprzednim ceedzie z 2014 roku 1.6 GDI, w ramach gwarancji.
A sugestię dotycząca wymiany zbiornika bym rozważył. Na allegro widziałem zbiornik za 570 zł. Sama wymiana też chyba nie jest zbyt droga.
Oryginalny bak to już znacznie wyższa cena - rok temu to było 2800 netto.
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: hepos »

Po latach użytkowania ta farba schodzi paznokciem. Jeśli ktoś ma możliwość i chęci, można wyjeździć paliwo , wyjąć pompę, spuścić co zostało i wytrzeć szmatą. Tutaj mój bak. Doskonale widać miejsce gdzie farby już nie ma oraz tam gdzie jeszcze została.
Załączniki
Screenshot_20230702_003500.jpg
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: hepos »

Zakupiłem taka pompkę do paliwa, odessam co zostało w baku i wytre te farbę. Otwór jest duży, rękę mam długą, myślę że bez problemu się dostanę. Potem wleje wody , odessam wodę znowu wytrę i mam nadzieję, że będzie dobrze.

https://allegro.pl/oferta/pompka-reczna ... 3289289766
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: hepos »

Jestem po robocie. Nie jest tak łatwo, ponieważ bak ma metalowe przegrody w środku, a jego kształt jest nieregularny. Nie ma też możliwości odessanie do zera, najlepiej podnieść samochód po stronie pasażera by paliwo zlało się na płaska stronę baku. Odessalem paliwo do kanistra I wycierałem szmatą, ale ścianek bocznych nie dało rady przez te przegrody. Na szmacie było mnóstwo czarnego mikro pyłu. Zobaczę za kolejny tysiąc kilometrów czy wytarcie coś pom ogłom Poprzednio sitko czyscilem 1000 km wcześniej, a było znowu calutkie zawalone.
Fotki zbiornika w środku
Załączniki
Screenshot_20230801_210238.jpg
Screenshot_20230801_205757.jpg
Screenshot_20230801_205825.jpg
cylon1
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2020, 05:46

Re: Czyszczenie zbiornika paliwa

Post autor: cylon1 »

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy pomogło to wytarcie szmatą? Mam ten sam problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”