Sportage 2017 piszczy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
ti_ny
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2017, 10:28
model samochodu: Kia Sportage IV

Sportage 2017 piszczy

Post autor: ti_ny »

Witam,
ostatnio zauważyłem przy skręcie kierownicy maksymalnie w lewo praktycznie ostatnie przekręcenie dziwny pisk coś ala ocieranie gumy, pocieranie szkła. Co to może być i czy to coś groźnego? Jestem trochę przerażony bo auto ma pół roku i zaledwie 3tyś km przejechane.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)
Miro71
Posty: 14
Rejestracja: 11 lut 2018, 10:40
model samochodu: Sportage

Re: Sportage 2017 piszczy

Post autor: Miro71 »

Podbijam temat. W momencie skretu kierownica w lewo slychac wyraźnie jakby sie coś przesuwalo,tarlo o coś.
Może ktoś zauwazyl takie obiawy u siebie? Mam sportage od listopada 2016 i przejechane nie całe12tys.km.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sportage 2017 piszczy

Post autor: Piotrek »

Jeśli słyszysz również coś w rodzaju stukania przy maxymalny skręcie to znaczy że końcówka drążka kierowniczego lub sworzeń wahacza właśnie kończy swój żywot. Przebieg nie ma znaczenia. Jedź do ASO, zgłoś problem i czekaj na naprawę.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Zajacnm
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2018, 13:14
model samochodu: 1,7 CRDI

Re: Sportage 2017 piszczy

Post autor: Zajacnm »

A czy oblałeś porządnie auto po zakupie? Mój brat i jego szfagier, jak tylko wjeżdżałem na ich posesję za każdym razem krzyczeli z daleka " ale skrzypi" Przyjechałem raz z whysky i przestało :lol:
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Sportage 2017 piszczy

Post autor: bidżej »

mozliwe, ze slyszysz gumy na zewnetrznych przegubach. Zeby to zdiagnozowac, mozesz sprobowac je delikatnie maznac olejem silikonowym - jak przestanie, znaczy bingo. Tylko pozniej i tak trzeba je wytrzec do sucha z tego oleju, bo nalapia piachu i brudu i umra w tydzien.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”