Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: ProCee_d56 »

Jakie jest znaczenie słowa ,,budżetowy'' pewnie każdy orientuje się. Co oznacza ,,samochód budżetowy'' też każdy, kto interesuje się samochodami i kupuje nowe, powinien orientować się.
Chociażby po to, żeby wiedzieć ile trzeba mieć pieniędzy i na co może liczyć, jeżeli chodzi o wyposażenie oraz osiągi takiego samochodu, jeżeli taki chce kupić.
Proceed 1.6 GT 204 KM, który w 2023 roku dochodził ceną do 170 tyś. zł przy pełnym wyposażeniu w zaawansowane systemy, jak też zaawansowany technologicznie swoją budową, nigdy nie był i nie będzie ,,budżetowym''. Tak zresztą jak cała rodzina Ceed.

Poniżej przykładowe dwa linki, gdzie wymienione są samochody tanie w 2023 roku, czyli budżetowe.

https://moto.pl/MotoPL/7,190331,2948947 ... dacia.html

https://spidersweb.pl/autoblog/najtansz ... -przeglad/
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
Appassionato
Posty: 118
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: Appassionato »

budżetowy - tańszy niż inne produkty lub usługi tego rodzaju

Bez sensu jest porównanie najtańszych aut z innych segmentów.
Gdy zestawisz ceeda, z audi a3 czy bmw 1 to jednak KN jest tutaj propozycją budżetową i nic tego nie zmieni.
SothS
Posty: 44
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: SothS »

No to się dowiesz niedługo, że jednak kia nie jest budżetowa .. ;) i to nie byle jak niebudżetowa ;)
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: ProCee_d56 »

Appassionato pisze: 28 kwie 2024, 09:54 budżetowy - tańszy niż inne produkty lub usługi tego rodzaju

Bez sensu jest porównanie najtańszych aut z innych segmentów.
Gdy zestawisz ceeda, z audi a3 czy bmw 1 to jednak KN jest tutaj propozycją budżetową i nic tego nie zmieni.
Budżetowe oznacza najtańsze, tanie, podstawowe. Takie jest założenie auta budżetowego. Polecam słowniki lub inne materiały określające ,, budżetowy".
Jeżeli znasz inne definicje ,,auta budżetowego", to je podaj i daj przykłady.
I nie ma nic do rzeczy zestawianie czegoś, co jest zupełnie odmienne.
Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, to najwyższe modele mercedesa, audi i BMW w porównaniu z Rolls-Royce, to są to nędzne, budżetowe marki. :D :D :D
Dziwny masz sposób określeń i porównywania.

Z mojej strony to wyczerpuje określenie ,, budżetowe auto". I każdy niech myśli jak chce.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
Appassionato
Posty: 118
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: Appassionato »

ProCee_d56 pisze: 28 kwie 2024, 10:58
Dziwny masz sposób określeń i porównywania.
Tutaj się zgadzamy ;)
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: tomaszko »

Z tego co się orientuje to ceed jest samochodem budżetowym, jednym z tańszych w swojej klasie. Jak widać na załączonym obrazku wystarczy 85k, a że go można doposażyć na 170k to nie wiem co to zmienia :roll:
Załączniki
Screenshot_20240428_120108_Opera.jpg
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: ProCee_d56 »

Do wersji podstawowej Ceed M, w roku 2023, trzeba jeszcze dodać 20 tys. czyli było 105 tyś zł.

Natomiast ja, pisząc 170 tyś zł, odniosłem się do Proceed'a GT w pełnej wersji wyposażenia.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: ProCee_d56 »

Czasami, a nawet już często, przerażenie bierze człowieka kiedy słucha obecnych ,,mędrców'' motoryzacji.

Temat przeze mnie poruszony tzw. samochodów budżetowych, dotyczy Proceed’a 1.6 GT.
Dlaczego to napisałem? Dlatego, że jakiś ,,mędrzec”, napisał na forum, że Proceed 1.6 GT, to samochód budżetowy.
To tak, jak by ktoś napisał, że Dacia Duster to samochód ,,premium’’.

Który producent wyposaża swoje samochody "budżetowe" w poniższe systemy albo urządzenia, takie, jakie posiada Proceed GT:
- silnik 1.6 204 KM, technologicznie zaawansowany, ze zmiennymi fazami rozrządu,
- turbinę Twin Scroll,
- elektrycznie podgrzewaną szybę przednią,
- fotele i kanapę tylną wykończoną alcantarą i naturalną skórą z przeszyciami,
- boczki drzwi wykończone skórą z przeszyciami,
- wieniec kierownicy wykończony skórą,
- kierownica w kształcie ,,D’’,
- szyby elektryczne przód i tył,
- składane i podgrzewane lusterka,
- pokrywa bagażnika podnoszona i zamykana elektrycznie,
- lampy Full Led przód, tył,
- zegary wyświetlane elektronicznie,
- panel dotykowy do sterowania systemami,
- klimatyzację automatyczną.
To tylko część wyposażenia Proceed’a GT.

Ja do tej pory nie spotkałem się z tym, aby producenci wyposażali swoje „budżetowe samochody” w wymienione wyżej systemy i urządzenia.

Jeżeli jakiś „motoryzacyjny guru” twierdzi, że Proceed GT jest „samochodem budżetowym”, i ktoś w to uwierzy, to równie dobrze może uwierzyć, że Proceed GT jest „budżetową hulajnogą z daszkiem”. Ale trudno, niech ci „znawcy motoryzacji” żyją w tej swojej bańce głupoty.
Gorzej, jeżeli w te głupoty o „budżetowym Proceed GT” ktoś uwierzy i później opowiada o tym innym.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
krgorny
Posty: 156
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: krgorny »

ProCee_d56 pisze: 29 kwie 2024, 09:09 Czasami, a nawet już często, przerażenie bierze człowieka kiedy słucha obecnych ,,mędrców'' motoryzacji.

Temat przeze mnie poruszony tzw. samochodów budżetowych, dotyczy Proceed’a 1.6 GT.
Dlaczego to napisałem? Dlatego, że jakiś ,,mędrzec”, napisał na forum, że Proceed 1.6 GT, to samochód budżetowy.
To tak, jak by ktoś napisał, że Dacia Duster to samochód ,,premium’’.

Który producent wyposaża swoje samochody "budżetowe" w poniższe systemy albo urządzenia, takie, jakie posiada Proceed GT:
- silnik 1.6 204 KM, technologicznie zaawansowany, ze zmiennymi fazami rozrządu,
- turbinę Twin Scroll,
- elektrycznie podgrzewaną szybę przednią,
- fotele i kanapę tylną wykończoną alcantarą i naturalną skórą z przeszyciami,
- boczki drzwi wykończone skórą z przeszyciami,
- wieniec kierownicy wykończony skórą,
- kierownica w kształcie ,,D’’,
- szyby elektryczne przód i tył,
- składane i podgrzewane lusterka,
- pokrywa bagażnika podnoszona i zamykana elektrycznie,
- lampy Full Led przód, tył,
- zegary wyświetlane elektronicznie,
- panel dotykowy do sterowania systemami,
- klimatyzację automatyczną.
To tylko część wyposażenia Proceed’a GT.

Ja do tej pory nie spotkałem się z tym, aby producenci wyposażali swoje „budżetowe samochody” w wymienione wyżej systemy i urządzenia.

Jeżeli jakiś „motoryzacyjny guru” twierdzi, że Proceed GT jest „samochodem budżetowym”, i ktoś w to uwierzy, to równie dobrze może uwierzyć, że Proceed GT jest „budżetową hulajnogą z daszkiem”. Ale trudno, niech ci „znawcy motoryzacji” żyją w tej swojej bańce głupoty.
Gorzej, jeżeli w te głupoty o „budżetowym Proceed GT” ktoś uwierzy i później opowiada o tym innym.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GaJNt.html

Nowy FORD FOCUS STX 2.3ecoboost 280KM , skrzynia manualna 6 biegowa. Dostępny również Automat A7- droższy o 10000 pln
Nadwozie KOMBI!

Proszę, tu masz na prawdę sportowe auto a nie sportowe wannabe. Cyfrowe zegary, HUD, większy ekran i matrycowe światła a nie zwykłe LEDy. W środku wykończony tak, że na prawde wiele mu nie ubywa zględem Proceeda (jeśli w ogóle coś). Dodatkowo w Focusie bardzo stawiają na zawieszenie (nie mówie, że ProCeedzie jest złe, ale na pewno nie lepsze. Oczywiście żeby się zgadzało do 170 tys to jest to tylko "Manual", ale automat można kupić za 10 tys więcej. Chyba przy tych pieniądzach bym wolał dołożyć jednak do Forda...
Michal1982
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2020, 14:26
model samochodu: Honda Civic 1.8 i-VTEC Lifestyle

Re: Samochody najtańsze czyli budżetowe 2023

Post autor: Michal1982 »

Opinia, interpretacja, postrzeganie marki/modeli nie musi być obiektywne ani poparte badaniami empirycznymi. Granica miedzy subiektywizmem i obiektywizmem podczas dyskusji która nas interesuje, rozpala może z łatwością stać się "niewyraźna" a nawet "zamazana". Jestem ciekawy różnych zdań, opinii ale oddzielam "zjawiskowe" od "treściwych". Nie ma powodu aby się denerwować albo obrazach kiedy ktoś ma inne zdanie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”