KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

forum użytkowników Kia Stinger
Cykor1971
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Niestety przełożyłem już u siebie 3 wzmacniacze wszystkie używki bo nowy w ASO 10tys. netto :-( nie pomogło, przerwy jak były tak są. Gość który ma współpracę z ASO twierdzi że na rynek wpuszczono wiele wzmacniaczy z tego modelu bo była akcja serwisowa na ich wymianę wiec on uważa, że najlepiej byłoby podmienić na chwilkę wzmacniacz z auta w którym nie ma przerw w muzyce. Chcę ostatecznie wyeliminować problem wzmacniacza by przejść do szukania problemu gdzie indziej. Ale nie znam nikogo w mojej okolicy kto ma Stingera z USA by na chwilkę przełożyć taki wzmacniacz do mojego auta.
Dodatkowo nie wiem czy pisałem po kolei rozłączałem głośniki z drzwi i kokpitu i nie pomogło - ktoś pisał że głośnik tez może taki problem generować, nie sprawdziłem tylko głośników pod siedzeniami bo trzeba siedzenie demontować.

SŁUCHAJCIE naprawdę mój przypadek jest tak wyjątkowy, że nikt nie miał podobnego problemu ? Dopytuje bo to naprawdę jest upierdliwe jak prowadzisz auto a muzyka przerywa - zero przyjemności z jazdy a auto jest przecież wspaniałe.
Może jednak ktoś miał podobny problem - tylko proszę piszcie w moim problemie nie poruszajcie na tym forum jakiś innych wątków bo to mnie nie przybliża do rozwiązania problemu
Dziękuję za Wasze zrozumienie
covall
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Mam wzmacniacz Lexicon 96370-J5000 podłączałem go w swojej z USA i wszystko działa.
Jak jesteś z okolic Wawy to pisz na priv sprawdzimy czy się coś zmieni.
Imax
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Hej u mnie niestety po kilku dniach to wróciło. Też już mnie to zaczyna strasznie denerwować. I zastanawiam się nad zamówieniem wzmacniacza używanego i będę testował dam znać czy pomogło jak wymienię. Powodzenia w dalszej walce z dźwiękiem 😞. Dziś byłem też w ASO w Gdańsku i pierwszy raz słyszą żeby ktoś miał taki sam problem jak my.
Imax
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Hej udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu jeśli występuje to tylko na włączonym silniku to mogą być cewki. Ja musze to u siebie przetestować jeśli to prawda to będzie najdziwniejsza usterka audio o jakiej słyszałem 🤣 co mają cewki w silniku do nagłośnienia w aucie. W majówkę zacznę wyciągać cewki i dam Ci znać jak moje wyglądają jak będą zardzewiałe to należy je wymienić. Daj znać jak sam do nich spojrzysz

Tekst z amerykańskiego forum-

Dzisiaj był ten dzień, że Kia W KOŃCU wymieniła wszystkie 6 cewek w moim aucie. I oto, na razie rozwiązało to również problem pojawiania się/włączania i wyłączania radia. Odkąd go odebrałem, przejechałem zaledwie około 10 mil, ale wszystko działa bez zarzutu i nie odnotowano żadnych problemów z trzaskaniem/przeskakiwaniem/przecinaniem dźwięku. WOW, jaki ten system HK jest słodki, kiedy działa!

Dla każdego, kto będzie czytał ten wątek w przyszłości, upewnij się, że problem występuje tylko przy pracującym silniku. Przełącz samochód w tryb ACC i sprawdź, czy przeskakiwanie nadal występuje, jeśli prawdopodobnie masz inny problem. Jeśli nie, udaj się do portu towarowego i kup sobie narzędzia warte 30 dolarów, aby wyjąć cewki, abyś mógł je obejrzeć samodzielnie. Jeśli potrafisz odkręcić śrubę, możesz wykonać tę pracę, ale nie spiesz się. A jeśli brakuje Ci gotówki, możesz zwrócić narzędzia po ich użyciu. Jeśli cewki są zardzewiałe i/lub skorodowane , należy je bezwzględnie wymienić. Są to elementy elektryczne i nie powinny być pokryte rdzą/ korozją . Początkowo dealer i firma próbowali sprawić mi kłopot, ponieważ wyciągałem cewki i „majstrowałem” przy nich, ale kierownik serwisu u dealera W KOŃCU wkroczył i powiedział, żebyśmy spróbowali rozwiązać te problemy. Przedstawiciel okręgowy oddzwonił i autoryzował prace gwarancyjne w celu wymiany wszystkich cewek, a rezultaty były takie, jakich oczekiwałem, ale niekoniecznie się spodziewałem.
Imax
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Sprawdziłem i na włączonym samym zapłonie nie występuje ten problem tak że prawdopodobnie to będą cewki. Chyba w końcu się udało 😁
Cykor1971
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

U mnie niestety występuje i na włączonym silniku i na wyłączonym również :-(
Cykor1971
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

poczekaj sprawdzam na wyłączonym zapłonie i faktycznie wtedy nie ma przerw. Kurcze jak sprawdzić która cewka jest walnięta ?
Imax
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Ja u siebie chyba wyciągnę wszystkie i będę wymieniał te co są zardzewiałe.
Cykor1971
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

a sprawdzałeś czy tylko na włączonym zapłonie masz też przerwy ? Ja u siebie sprawdziłem i na wyłaczonym zapłonie brak przerw na włączonym zapłonie ale zgaszonym silniku brak przerw jak odpalę silnik sa przerwy. Czyli jakieś urządzenied aje zakłócenia. I tu się zastanawiam nad ta cewką bo skoro na włączonym zapłonie i zgaszonym silniku brak przerw to czy jest sens wymieniac cewki ? wtedy chyba prąd przez nie leci no chyba że moment emitowania iskry przez cewkę po odpaleniu silnika robi zakłocenia.
Jak patrzysz czy cewka jest skorodowana przeciez tam jest tylko kostka ze stykami i to co wchodzi naswiecę ?
Imax
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Tak wyczytałem na forum amerykańskim. U siebie jeszcze nie sprawdzałem cewek bo nie miałem czasu.
U mnie podczas jazdy tylko przerywa jak chodzi silnik gaszę go i nic zero przerw tak samo tylko na włączonym zapłonie ostatnio siedziałem 30min i nic nie przerwało tak że obstawiam te cewki że mogą robić jakieś przebicie i w tym momencie przerwa dźwięk. Pewnie skok napięcia czy coś i przerywa wzmacniacz dla bezpieczeństwa. Nie znam się na elektronice ale po rozmowach z kolegami którzy coś tam ogarniają że może takie coś występować. Chcesz linka do forum amerykańskiego z tym tematem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”