Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
malich
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2024, 17:22
model samochodu: Kia sportage hev 2024

Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: malich »

Mam pytanie do Państwa czy ma może ktos wiedzę w temacie podłączenia odstaszacza na kuny . Urządzenia te potrzebują stałego zasilania 12v nawet w spoczynku . W Kia Sportage HEV V gen nie występuje osobny akumulator. Po prawej stronie jest skrzynka elektryczna z wychodzącymi złączami 12v i klemą do awaryjnego podłączenia zasialania . Czy to będzie właściwe miejsce to wpięcie się oczywiście kablem zabezpieczonym bezpieczniem . Zastanawiam się czy to zasilanie po jakimś czasie nie jest rozłączane . Czy mogę prosić o jakąś opinię w tej sprawie ?
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: MarRa »

Można kupić odstraszacz z własnym akumulatorem. Ładuje się wielokrotnie ładowarką do telefonu. Trzyma kilkanaście tygodni po każdym ładowaniu.

https://bioires.pl/kuny-myszy-szczury-i ... lfEALw_wcB
MARCO46
Posty: 295
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: MARCO46 »

Można "zamontować" zawieszkę do kibelka i też zadziała.
Nie bierze prądu , nie trzeba ładować.
Ja nigdy tego nie potrzebowałem ale gdy kupiłem kiedyś auto to miało w komorze silnika 2 takie zawieszki.
Klientowi kuny ponadgryzały kable - wsadził je i kuny już się nie pojawiły. Jak dopytałem po znajomych to nie była to dla nich żadna nowość.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 320
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: KoLoLoLo »

Wg mnie nie ma skutecznego sposobu na gryzonie.
Testowałem zawieszki, testowałem takie odstraszacze, nawet na garażu mam na stałe powieszony dodatkowy.
I powiem tak, może nie doszło do żadnych pogryzień ale gryzoń sobie pod maską buszuje bo widać ślady stóp.
Ostatnio nawet znalazłem głowę ryby zachomikowaną koło akumulatora :shock: , także ten :mrgreen:
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
sportageKRK
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2024, 08:36
model samochodu: Sportage V BL AE+DWP HEV 2WD 2024r

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: sportageKRK »

tu gość opisuje co mu się w sportku stało https://www.youtube.com/watch?v=ZXyzySNiOms

ja też w różnych autach zawieszki stosowałem ale najlepiej wymieniać je co pół roku i kupować te najtańsze i najbardziej śmierdzące minus taki, że jak się podnosi maskę do góry to kiblem daje :) Faktycznie pomimo zawieszek widać było, że jakiś gryzoń był bo zostawiał sobie chleb gdzieś ale przewodów mi nie przegryzł...zanim włożyłem kiblowe wynalazki to potrafiły mi osłonę silnika, maski i grodzi wydrapać, a po zastosowaniu już tylko chleb zostawiały.
Dziadek
Posty: 75
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: Dziadek »

Hej, jakiś czas temu wyświetlił mi się w przeglądarce pewien krótki nius, ciekawostka na temat sposobu odstraszania kun.
Ponoć wystarczy zawiesić po dwóch stronach silnika kostki WC :lol: . Miałem to sprawdzić ale zawsze o tym zapominam, teraz się zastanawiam czy ten zapach przejdzie do kabiny, Ale jeśli on jest słuchy to może nie powinno być źle ;) a zawsze coś odstraszy :lol:
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 320
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: KoLoLoLo »

Zapach nie przejdzie do kabiny, ale też nie odstraszy gryzonia.
Przetestowane u siebie :D .
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
draxterix
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: draxterix »

KoLoLoLo pisze: 01 maja 2024, 11:39 Zapach nie przejdzie do kabiny, ale też nie odstraszy gryzonia.
Przetestowane u siebie :D .
Zabrzmi to groteskowo ale u mnie w poprzednim samochodzie gdzie wisiały kostki zrobił sobie toalete :lol: :lol: :lol: (sporo odchodów w koło, na szczęście nic nie pogryzione). Żona się śmiała że to właśnie przez te kostki. Tak na poważnie - kostki nie działają. To zwierze. Ja ma ciepło smród mu nie przeszkodzi. Jedyna rzecz która u mnie tak naprawdę sprawdziła to odstraszacz ultradźwiękowy.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 320
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: KoLoLoLo »

draxterix pisze: 02 maja 2024, 11:05 Jedyna rzecz która u mnie tak naprawdę sprawdziła to odstraszacz ultradźwiękowy.
Też testowane taki odstarszacze, ze skutecznością różnie...
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 163
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Podłączenie odstraszacza na kuny w Kia Sportage Hev V gen

Post autor: renegade »

KoLoLoLo pisze: 02 maja 2024, 13:08
draxterix pisze: 02 maja 2024, 11:05 Jedyna rzecz która u mnie tak naprawdę sprawdziła to odstraszacz ultradźwiękowy.
Też testowane taki odstarszacze, ze skutecznością różnie...
Odstraszacz odstraszaczowi niestety nie równy, u mnie i rodziców od ok 12 lat stosuję i fakt znalazłem jakiegoś pieroga kiedyś na kielichu ale pogryzień brak, a wcześniej na pierwszym przeglądzie od razu mi powiedzieli, że mam już nadgryzienia gąbki koło kabli. Znalazłem w necie gościa elektronika, który opisał, że zrobił odstraszacz ultradźwiękowy ze zmieniająca się częstotliwością aby się nie przyzwyczaiły, do tego jeszcze efekty świetlne z diody. U mnie się sprawdza, ten gość miał stronę antykuna czy jakoś tak.

Ale wydaje mi się, że też duży wpływ na skuteczność ma teren gdzie się parkuje.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”