[Info] o systemie Infotainment i jego problemach

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 72
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

[Info] o systemie Infotainment i jego problemach

Post autor: dzyszla »

Widziałem tu kilka postów na Forum dotyczących systemu multimedialnego w samochodach Kia. Też mnie irytuje kilka z nich, więc napisałem do Kia Polska. Podzielę się z Wami otrzymanymi odpowiedziami:

1. Jeśli do przycisku [MODE] lub [★] na kierownicy przypisać "projekcję telefonu" (AA), wówczas po ich skorzystaniu wyłączane jest radio. Nie ma takiego efektu, jeśli skorzysta się z przycisku [★] znajdującego się obok panelu dotykowego (oczywiście z przypisaną tą samą funkcją).

informujemy, że nie posiadamy informacji od Producenta o każdej zmianie/nowości, która pojawia się z wraz nowym oprogramowaniem. Informacje o zmianie powinny być zawarte w opisie danej aktualizacji. Zweryfikujemy opisaną sytuację i ewentualne uwagi zgłosimy do dostawcy oprogramowania.

2. głośność pomiędzy kanałami DAB i FM jest zróżnicowana (kanały DAB wymagają większego wzmocnienia). Jednocześnie samą głośność trzeba dość wysoko ustawiać - poziom ok. 40. To sprawia, że poziomy 1-20 praktycznie są bezużyteczne, bo nie wprowadzają zmian - jest praktycznie niesłyszalne. Natomiast powyżej 45 wzrost głośności z każdym poziomem jest znaczący. Tak, jakby cała skala głośności nie była liniowa, tylko wykładnicza.

analogicznie do pkt 1. Dopiero po pojawieniu się aktualizacji będziemy posiadać informacje co ulegnie zmianie. Producent pracuje nad skalą głośności, aby we wszystkich modelach Kia była ona odczuwalna w ten sam sposób.

---

Zapomniałem jeszcze wspomnieć im o mankamencie kolejności ulubionych :( Natomiast co do głośności czy działania przycisku ulubionych (nie wiem, czy to tylko w nowych ceedach tak, czy też w innych?) to trochę jest nadziei na poprawę. Myślę, że warto zgłaszać też swoje spostrzeżenia, bo im więcej będzie osób pisać do nich (nie tylko na Forum), tym większa szansa na działania.

(Był jeszcze temat działania AT, ale to w osobnym temacie umieszczę)
Dżyszla
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 72
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [Info] o systemie Infotainment i jego problemach

Post autor: dzyszla »

I w uzupełnienie, zgłosiłem też tematy:
1. Brak możliwości ustawiania kolejności ulubionych stacji.
2. Chyba niedziałanie funkcji wzmocnienia dźwięku (zależnie od prędkości - zmieniam to przy 100km/h i żadnej różnicy)

Na obie odpowiedzieli, że uwagi zostaną przekazane do producenta oprogramowania. Nie wiem, czy to teraz już trochę na zbycie, czy poważnie podchodzą :)
Dżyszla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”