Problem ze skrzynią biegów

forum użytkowników modelu ProCeed
Marlo
Posty: 18
Rejestracja: 22 maja 2020, 11:51
model samochodu: Kia Proceed GT 2020

Problem ze skrzynią biegów

Post autor: Marlo »

Witam.Mam pytanie...od czerwca jestem posiadaczem Proceeda GT i ostatnimi czasy kikarotnie zdarzyła mi się bardzo nie miła sytuacja ze strony skrzyni biegów a mianowicie przy powolnym ruszaniu bądź tez ruszaniu z małej prędkości (np.dojezdzajac do świateł) skrzynia wydaje taki zgrzyt jakby miała się za chwile rozpaść...straszny zgrzyt i auto nie reaguje jakby nie był wrzucony bieg...oczywiście mam zamiar wybrać się do serwisu ale obawiam się ze akurat nie zdarzy się taka sytuacja przy weryfikacji...jestem odosobnionym przypadkiem czy ktoś jeszcze miał takie objawy?
MarC80
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2024, 21:14
model samochodu: Proceed

Re: Problem ze skrzynią biegów

Post autor: MarC80 »

Witam.
Mam identyczny problem ze skrzynią biegów. Auto z 2020 r. Problem po raz pierwszy pojawił się po ponad roku użytkowania i przejechaniu ok. 15 tys. Do dziś usterka nie została usunięta pomimo kilku wizyt w ASO. Proszę o informację czy udało się ustalić źródło problemu i je wyeliminować.
Pozdrawiam
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Problem ze skrzynią biegów

Post autor: dorious »

Ja mam strzał że skrzyni za każdym razem jak opadają biegi między 3-2-1. Ponoć jest to częsta sytuacja w Proceed! Pozdro!
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Problem ze skrzynią biegów

Post autor: vladi »

No to muszę Was zmartwić. U mnie dzwięk podobny do tego jaki wydawały stare ciężarówki gdy bieg nie wszedł (bardzo głośny zgrzyt) skończył się komunikatem "Błąd sterownika skrzyni biegów" i brakiem możliwości wrzucenia biegów parzystych i wstecznego. Skończyło się na tym, że udało mi się jakoś dojechać do ASO... gdzie po bagatela 2 tygodniach serwis powiadomił mnie, że mam do wymiany sprzęgło. Samochód z X.2019, przejechane ~34k.

Jak rozmawiałem z serwisantem, to ponoć sprzęgło po otwarciu wysypało się w postaci pyłu.

At the end - sprzęgło podwójne, koszt części z robocizną 7500pln. Oczywiście gwarancja nie obejmuje bo to element o ograniczonej gwarancji więc pozostało płacić i płakać.

Polecam (za przeproszeniem oczywiście) zapieprzać do serwisu i zgłaszać - według mnie to wada jakiegoś elementu typu tłok dociskowy, a nie samych tarcz sprzęgła, ale już u siebie nic w tym temacie nie ugram.
MarC80
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2024, 21:14
model samochodu: Proceed

Re: Problem ze skrzynią biegów

Post autor: MarC80 »

Witam. Jutro samochód odstawiam po raz kolejny do serwisu. Dam znać jaką postawili diagnozę. Pozdrawiam i dziękuję Wam za informacje.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Problem ze skrzynią biegów

Post autor: dorious »

vladi pisze: 01 kwie 2024, 17:01 No to muszę Was zmartwić. U mnie dzwięk podobny do tego jaki wydawały stare ciężarówki gdy bieg nie wszedł (bardzo głośny zgrzyt) skończył się komunikatem "Błąd sterownika skrzyni biegów" i brakiem możliwości wrzucenia biegów parzystych i wstecznego. Skończyło się na tym, że udało mi się jakoś dojechać do ASO... gdzie po bagatela 2 tygodniach serwis powiadomił mnie, że mam do wymiany sprzęgło. Samochód z X.2019, przejechane ~34k.

Jak rozmawiałem z serwisantem, to ponoć sprzęgło po otwarciu wysypało się w postaci pyłu.

At the end - sprzęgło podwójne, koszt części z robocizną 7500pln. Oczywiście gwarancja nie obejmuje bo to element o ograniczonej gwarancji więc pozostało płacić i płakać.

Polecam (za przeproszeniem oczywiście) zapieprzać do serwisu i zgłaszać - według mnie to wada jakiegoś elementu typu tłok dociskowy, a nie samych tarcz sprzęgła, ale już u siebie nic w tym temacie nie ugram.
A no jest to kolejna żenada ze strony KIjA. Oni bardzo dobrze wiedzą, że sprzęgło jest gówno warte dlatego dają tylko 2 lata i chyba 20-30k limit. Ja nawet roku nie mam auta a już na to straciłem gwarancję :D NIGDY WIĘCEJ KIjA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”