Irytujące trzaski od strony pasażera

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: kemotl »

Wydaje mi się że to nic nie da bo to problem z naprężeniami przez źle osadzone drzwi z którymi miałem problem z każdą KIA ze Słowacji.Ponadto nie przypominam sobie żebym musiał kiedykolwiek smarować uszczelki w jakimkolwiek samochodzie poczawszy od 126P żeby nie skrzypialo. Tym bardziej że tu mamy prawie nowy samochód.W ASO pewnie usłyszysz że zaleca się jazdę z uchylonymi drzwiami.
draxterix
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: draxterix »

Czytałem na ruskim forum że problem u jednego gościa udało się rozwiązać ściągając i zakładając tapicerkę drzwi. Nie było to dokładnie to samo ale sie udało. Gdy się nie uda możesz dać pod zapinkę krótki dystans lub zamienić zapinki miejscami bo tu mi się wydaje że leży problem. Jestem prawie pewny że to rozwiąże problem :)
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

jestem już umówiony na przyszły tydzień do serwisu. W ogóle to rozesłałem maile do dealerów kia w trójmieście, w jednym (tam gdzie kupiłem) brak odpowiedzi, w kolejnym sugestia że widzą zamontowane oświetlenie progu więc boczek był już zdejmowany i serwis macierzysty mógł coś połamać więc odesłali mnie tam gdzie kupiłem, w trzecim (Gdynia) pan odpisał cytuję
tego typu problem najczęściej jest generowany przez samą tapicerkę drzwi, nie jest ona jednym kompletnym odlewem, tylko kilkoma połączonymi elementami.
Trzeba dokładnie sprawdzić co generuje ten dźwięk, poprzez zdjęcie tapicerki, jej ocenę oraz weryfikacje elementów które ją mocują.
i zaproponował wizytę w serwisie na co przystałem. Jak mi z tym faktycznie pomogą to zacznę tam robić przeglądy mimo że mieszkam w Gdańsku
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Irytujące trzaski od strony pasażera

Post autor: jaskier »

Marcello pisze: 10 mar 2024, 18:20 Spróbuj zrobić bardzo intensywnie aplikując na uszczelki zarówno na drzwiach jak i na nadwoziu. Dodatkowo spiknij w wewnętrzny zamek (rygiel) smar biały np.boll.
choliba jest problem bo popsikałem dobrym smarem i rzeczywiście przestało trzeszczeć (trą uszczelki) mam nadzieję że do wizyty w aso znowu zacznie bo inaczej przypał :shock: :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”