Aktualizacja oprogramowania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lunar GT »

Zwracałem uwagę że to nie ten temat, podałem Ci nawet link ale dalej uparcie go zaciemniasz.
youngd
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: youngd »

Panowie dziś odebrałem z salonu Sportage z 2023 (modelowo 2024 - MY2024). 

W salonie przy oględzinach auta sprzedawca zarzekał się że wszystko aktualizacje są i wszystko jest jak należy bo nie mogą wydać auta bez aktualizacji. Wyjechałem autem oczywiście od razu na stację i po tankowaniu i ponownym odpaleniu auta zobaczyłem komunikat:
"Aktualizacja oprogramowania dostępna. Brak możliwości przeprowadzenia aktualizacji bezprzewodowo ze względu na obecną wersje oprogramowania. Zaktualizuj do najnowszej wersji za pośrednictwem USB”.

Kurde nie wiem jak nie zobaczyłem tego w salonie. Może akurat coś na zewnątrz patrzyłem może.  No ale mówię ok zaktualizuje sam. Przecież człowiek nie jest jakiś zacofany. ;)  

Wszedłem na stronę Kia pobrałem apke na komputer ale zastanawiam się czy instalować bo ostatni Sportage, którego da się tam wybrać to MY22. Widziałem na wcześniejszej stronie, że data aktualizacji jest w formacie yymmdd a ja mam końcówkę 221223. I tu pojawiają się pytania.
Skoro to jest MY2024 to możliwe żeby wersja była z 2022 roku? Czy może to jest jakaś nowa wersja?
I dlaczego nie chce przejść OTA?! Przecież to cały w tym „bajer”. Załączam zdjęcia z ustawień.
Załączniki
1.png
2.png
3.png
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lunar GT »

Kolejny raz napiszę że ten temat zostawcie dla podstawowej wersji M
Właściwy jest tu i w nim szukajcie odpowiedzi
viewtopic.php?p=92368#p92368
Tomek1317
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2024, 17:49
model samochodu: Sportage V

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Tomek1317 »

Witam wszystkich,
Od miesiąca ma sportage V w wersji M i wersję oprogramowania jak na zdjęciu poniżej. Nie wiem czy to jest ostatnia możliwa wersja, ale dobrze podpowiedział mi Michał (dzięki raz jeszcze za pomoc), że w wersji M (bez kia connect i wyświetlacza 12,3) to nie ma za bardzo czego aktualizować :lol: To co jest ma działać i tyle 8-) . I tak podczas jazdy używam google maps lub janosika, więc dla "śmiertelnika", który rocznie robi 12-15 tysięcy km to jest w zupełności wystarczające. Plus jest taki, że zanim wrzucę pierwszy bieg, telefon łączy się z autem i działa stabilnie.

Pzdr.
Załączniki
IMG_3081.jpg
IMG_3081.jpg (105.3 KiB) Przejrzano 662 razy
Mariusz Sz
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2024, 15:55
model samochodu: Kia Sportage 5 MHEV 1.6 150 km
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Mariusz Sz »

Dziękuję serdecznie za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”