Brak grzania prawej strony

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Janek Wiśniewski
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2024, 14:11
model samochodu: Sportage 3

Brak grzania prawej strony

Post autor: Janek Wiśniewski »

Witam wszystkich klubowiczów. Ja mam problem z ogrzewaniem w mojej KIA Sportage 3 1,7 Diesel z 2011 roku, od strony pasażera przy włączonym nagrzewaniu z nawiewów leci chłodne powietrze, a z lewej strony jest ok. Siła nadmuchu też wydaje mi się, że jest ok, nie wiem co to może być czy jakiś czujnik wewnętrzny, czy rezystor napięcia dmuchawy, czy może nagrzewnica. Jeśli ktoś z was miał podobny problem to proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Brak grzania prawej strony

Post autor: saron22 »

Ja miałem podobny problem tyle, że w ceed 2016 rok.
Przyczyną był uszkodzony silnik od klapy mieszającej powietrze po prawej stronie. Zakupiłem nowy oryginalny, wymieniłem i po temacie. Jeździłem nim kolejne dwa lata i wszystko działało poprawnie po czym sprzedałem ten samochód.
Janek Wiśniewski
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2024, 14:11
model samochodu: Sportage 3

Re: Brak grzania prawej strony

Post autor: Janek Wiśniewski »

Dwa dni temu postanowiłem sprawdzić silniczek od klapy mieszającej powietrze i działa tzn. jak ustawię pokrętło na minimum temperatury to silniczek z klapką idzie w dół a jak tylko na plus o 1 stopień biorę to on podnosi klapkę do końca w drugą stronę i nie wiem czy tak powinien działać normalnie czy nie ?
Janek Wiśniewski
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2024, 14:11
model samochodu: Sportage 3

Re: Brak grzania prawej strony

Post autor: Janek Wiśniewski »

Dwa dni temu postanowiłem sprawdzić silniczek od klapy mieszającej powietrze i działa tzn. jak ustawię pokrętło na minimum temperatury to silniczek z klapką idzie w dół a jak tylko na plus o 1 stopień biorę to on podnosi klapkę do końca w drugą stronę i nie wiem czy tak powinien działać normalnie czy nie ?
Janek Wiśniewski
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2024, 14:11
model samochodu: Sportage 3

Re: Tempomat nie działa i asystent zmiany biegów

Post autor: Janek Wiśniewski »

Czy ktoś miał problem z tempomatem w kia sportage 3 bo u mnie w kia z 2011 roku padł tempomat a z nim asystent zmiany biegów i wyświetla się dodatkowo na desce rozdzielczej kontrolka od zjazdu na czerwono, co może być tego przyczyną proszę każdego o cenne uwagi. Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”