Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

forum użytkowników modelu Ceed
pekaes
Posty: 42
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: pekaes »

gisio pisze: 10 lut 2024, 19:24 Tak dla wyjaśnienia Rabat jest stolicą Maroka. Ciekaw jestem czym się zajmujecie i jakich „rabatów” udzielacie na własne usługi skoro 6-7-10% to dla was mało?
A kolega widzę podchodzi honorowo, zawsze płaci cenę katalogową?
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: kenrad »

@gisio to pracownik KMP/Kia Polska nie wiem czy w jego interesie/gesti jest udzielanie rabatów na auta Kia dla klientów

Znaczenie słowa " rabat "
https://mikroporady.pl/slownik-pojec/rabat

Warto spróbować kupić nowe auto w cenie importera ( KMP ) bez pełnego zarobku dealera. Ciekawe jakie są stawki importera skoro dealer udziela rabatu 6/7/10% ? ( dotyczy to prawie każdej marki chyba poza Teslą )

A tak z drugiej strony skończyły się już zakupy dla osób ze stetoskopem bądź koloratką z rabatami dla grup zawodowych ?

Zmowa cenowa
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... ochod.html
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: tomaszko »

Zmienili rejonizacje na stałą cenę. Byłem i dzwoniłem swego czasu po kilku salonach i w każdym dostawałem podobną ofertę.
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: Piter_2019 »

Ale błysnąłeś chłopie inteligencją z tą stolicą Maroka :D Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że te 6 % to mało tylko, że podejście do klienta słabe.... Kto gdzie pracuje i ile daje zniżki to jego sprawa i firmy....
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: dam9an »

tomaszko pisze: 10 lut 2024, 15:01 6% to i tak sporo. Własciwie tyle samo ile dostałeś w skodzie więc nie bardzo wiem o co chodzi. 6% z 150k to masz 7500. Kia ma taką, a nie inną politykę cenowo rabatową. Jakbyś przeszedł się do marek premium, to 10% masz za dzień dobry, a często i 15% jest do wyrwania.

Rabaty można liczyć od zakupu gotówkowego bo leasingi są rózne. Jeżeli leasing kosztuje wiecej to i rabat będzie wiekszy, dużo zmiennych w czasie.
Ja mialem 4.5% w kii. Ale skoda dalej chodzi mi po glowie... W 1.5TGDI jednak jest dosc glosno i brakuje mocy. Natomiast dzis kie omijalbym szerokim lukiem bo z tymi cena mi na glowe poupadali. Cena skody stoi od roku a kia serwuje podwyzki po kilka tys co 3-4 miesiace. Skoczyla im sprzedaz to robia sie zachłanni
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: bielaPL »

Co do skody...
"Škoda Octavia czwartej generacji – tylko 39 proc. kupiłoby ponownie"
https://autokult.pl/eksperymentowanie-n ... 534502976g

Szanuj Kia swego bo możesz mieć gorszego :D

Ja jeszcze jak kupowałem to myślałem o golfie VIII, dzwoniłem do gościa, miał mi wyliczyć co i jak i tyle z tego było... Landcar z Łodzi bardzo fajnie odpowiadał mailowo i tam kupiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”