Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: PawełC »

08. marca dostałem info z salonu że samochód jesy już w polsce tylko czeka na oclenie :) pewno reszta też dopłynęła :D
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
pyton1985
Posty: 16
Rejestracja: 06 sty 2018, 20:31
model samochodu: KIA Optima 2.0 benzyna xl

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: pyton1985 »

Moja dopiero około 20 Kwietnia .Choć 9 Lutego wyprodukowana.
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: PawełC »

Ja w momencie zamówienia 23.01 dostałem info że samochód został wyprodukowany dwa tygodnie wcześniej więc od momentu złożenia w systemie zamówienia przez dilera do momentu aż samochód dotarł do polski minęło 44 dni. Ktoś może się orientuje ile trwa procedura oclenia i transportu do salonu? Diler twierdził że nie jest wstanie powiedzieć.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Oclenie I transport to około 10 dni - pod warunkiem, że pojazd jest już na placu centralnym. Aczkolwike nie trzymałbym się ściśle tej wartości.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Witam i dzisiaj dostałem email, że oparcie fotela tylnego dotarło i czeka na mnie w salonie :o , więc nie wytrzymałem i pojechałem zaraz na wymianę, przy okazji zrobili aktualizacje nawi do tego na zdjęciu, po trasie do domu sprawdzona, wszystko działa jak należy :D serwisant twierdził że musieli sprawdzić czy odbiera satelity bo poprzednie soft, niby był nowy ale miał jakieś niedociągnięcie i nie wszystkim łapało satelity, a teraz poprawili i jest OK, z oparciem również jest już wszystko w porządku, tak jak powinien wyjść jako nowy, ale proces trwał 7 mieś. Ale dobry finał :shock: . Nic tylko teraz użytkować spokojnie, już nie długo przesiadka na letnie opony i felgi ;)
Załączniki
Nowy soft i mapy
Nowy soft i mapy
20180321_164335.jpg (89.92 KiB) Przejrzano 2312 razy
Kia Optima GT-Line SW
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MTomalak »

Witam wszystkich.

Forum czytam od miesiąca - wtedy to zdecydowałem się na Optimę SW. Ten wątek od deski do deski.
Wybór padł na PB ponieważ chce mieć spokój ;) a poza tym cały czas jeżdżę benzyną.
Wersja to M , względy finansowe ale ma w tej wersji wszystko co trzeba a w porównaniu z moją Ceed SW 1.6 ma aż nadto.
FISH pisze:Jednak ponieważ do momentu odbioru nowego samochodu, jeździłem Cee`dem 1,6 Pb SW L i przejechałem nim 110 kkm, uznałem że mogę zaryzykować.
Spadłeś mi z nieba - możesz porównać jazdę na tych silnikach. Ceedka jak ją wkręcić na obroty to radzi sobie całkiem nieżle a że mam ciężką nogę... To i spalanie w niej oscyluje mi w mieście pod 10l...
Rozumiem, że mimo cięższej wagi w Optimie będę mieć lepiej? Szaleć nie zamierzam ale jak będzie nawet nieco bardziej dynamiczna niż Ceed to biorę w ciemno! Yyyy tzn już wziąłem bo zaliczka poszła a w Optimie nawet nie siedziałem :lol:

Pozdrawiam wszystkich
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Eclipse »

Jesli typowa miejska jazda i tak jak piszesz masz "ciezka noge" to 2.0 zje ci lekka reka 10 l jak nie wiecej.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Miasto takie jak Kraków – dynamiczna jazda to od 9 do 11l/100 w zaleznosci od natezenia ruchu.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi, niniejszym to czynię. Podkreślę na początku, że wszystko co napiszę, to moje subiektywne odczucia, wrażenia i skutki mojej techniki jazdy.
Tak więc porównując bezpośrednio osiągi CEE`D oraz OPTIMY, uważam że jakiejś wstrząsającej różnicy w osiągach raczej się nie spodziewaj (porównując 1,6 GDI i 2.0 CVVL). Jest co prawda na papierze spora różnica i kilka koni więcej, ale też gabaryt tych dwóch aut jest różny. Jeżeli miałbym przypomnieć sobie jak się jeździło CEE`Dem i porównać do aktualnego auta, to przy odpowiednim doborze biegów jest może nieco żwawsza niż CEE`D. Samochód ładnie przyspiesza na IV biegu między 80 a 130 km/h, tak więc wyprzedzanie nie jest żadnym kłopotem. Samochodem lubię podróżować do 150 km/h, ponieważ do tej prędkości jest stosunkowo cicho i stabilnie. Oczywiście jeżeli trzeba jechać 200 to też problemu nie ma, tyle tylko że i głośniej (zwłaszcza na oponach zimowych) i zużycie paliwa "nieco" rośnie ;) . Ale podkreślam - STINGER to to nie jest..
Jeśli chodzi o zużycie paliwa tak na codzień, to jak już kiedyś dawno pisałem, budziło to moje lekkie obawy przed zakupem, ponieważ również nie jeździłem samochodem przed odbiorem swojego z powodu braku wolnossącej benzyny z manualem jako auta testowego u dealerów w mojej okolicy. Uznałem że testowanie diesla z automatem mija się z celem. Dlatego wszystko testowałem na żywym, już moim własnym samochodzie. Na chwilę obecną zbliżam się do 45 kkm i w moim przypadku struktura jazdy to około 60 - 70% to drogi pozamiejskie, tak więc trudno mi się odnieść do sytuacji odwrotnej, kiedy to taki procent przypada na miasto. Ja ŚREDNIO wychodzę na 7,5 l/100km i jest to litr więcej niż zużywał mi CEE`D. Jeżeli jak piszesz, masz "ciężką" nogę, spodziewaj się raczej zużycia w okolicach 12 l w mieście spokojnie. Nie znaczy to że ja jeżdżę wolno. Ja raczej staram się jeździć z głową i "cisnę" tam, gdzie może mi to przynieść jakiś profit czasowy. Odpuszczam natomiast i nie ścigam sie z nikim między światłami. Bo i tak spotkamy się na następnych.....
Generalnie po CEE`Dzie uznaję że OPTIMA to udany krok w dobrą, wygodną stronę i za to ten samochód cenię. Spędzam w nim sporo godzin i odpowiada mi zestrojenie zawieszenia, bo z jednej strony jest komfortowe, ale na tyle bezpieczne, że przy gwałtowniejszych manewrach nie traci natychmiast stabilności, co jest domeną niezwykle popularnych aktualnie SUVów.
Jeżeli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania - pytaj.
A auto odbierasz kiedy ?
Szerokiej drogi.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MTomalak »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Ceed mi pasuje więc jak może być choć trochę lepiej to jest dobrze.
Nowe Optimy mają przybyć do naszego kraju koło 25 kwietnia. Później homologacja i będą dostępne.
Liczyłem że na majówkę już smigne nowa furą ale się nie uda
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”