Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

forum użytkowników modelu Ceed
gregbit
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2023, 20:43
model samochodu: Kia Ceed III 2019

Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: gregbit »

Cześć,
mam Kia Ceed z 2019 roku po lifcie z silnikiem 1,4 G4LC z dokładaną instalacją LPG.

Zauważyłem ze podczas jazdy na LPG cały czas zmniejsza mi się dystans wyświetlany na komputerze który pokazuje ile kilometrów mogę zrobić jeszcze na baku benzyny... czy to normalne? Zbiornik benzyny jest zalany do pełna - a mimo to dystans się cały czas obniża. Zauważyłem też że po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu to wskazanie się nie aktualizuje... czy to normalne?
Co zrobić żeby zaktualizować wskazanie?

Pozdrawiam
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: mcy »

gregbit pisze: 01 lut 2024, 21:54 Cześć,
mam Kia Ceed z 2019 roku po lifcie z silnikiem 1,4 G4LC z dokładaną instalacją LPG.

Zauważyłem ze podczas jazdy na LPG cały czas zmniejsza mi się dystans wyświetlany na komputerze który pokazuje ile kilometrów mogę zrobić jeszcze na baku benzyny... czy to normalne? Zbiornik benzyny jest zalany do pełna - a mimo to dystans się cały czas obniża. Zauważyłem też że po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu to wskazanie się nie aktualizuje... czy to normalne?
Co zrobić żeby zaktualizować wskazanie?

Pozdrawiam
Komputer “wylicza” sobie zasięg, nie bierze go realnie z ilości paliwa w baku. Spytaj gazownika o emulatory poziomu, w starszych ciut autach taki temat dało się radę w ten sposób rozwiązać.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
gregbit
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2023, 20:43
model samochodu: Kia Ceed III 2019

Re: Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: gregbit »

Dzięki za odpowiedź. A co się stanie kiedy np... bak będzie prawie pełen, a wskaznie komputera zejdzie poniżej rezerwy???
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: mcy »

Pewnie będzie piszczał, że rezerwa, wskaże stan 0km zasięgu, a Ty nadal będziesz jechał.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: Pangenitor »

Swoją drogą, auto jest odpalane na benzynie i przejeżdża na niej pewien dystans, aż do momentu przełączenia na gaz, więc tej benzyny realnie ubywa. Dodatkowo, może masz ustawiony jakiś dotrysk i w czasie jazy na gazie, benzyna też w jakimś stopniu jest spalana.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Wskazanie rezerwy kilometrów, a instalacja LPG

Post autor: mcy »

Nie ma co tutaj w szukać teorii spiskowych o dotryskach itp. Gdzieś od 20 lat jest tak, że wskaźniki paliwa licząc zasięg robią to wirtualnie. W niektórych wozach po ponownym odpaleniu stan się resetuje do wyjściowego, inne (zazwyczaj nowsze) potrzebują do tego emulatora stanu paliwa.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”