Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

forum użytkowników modelu Ceed
Maestrocfc
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 18:22
model samochodu: Kia Ceed

Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: Maestrocfc »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że ktoś z tego forum pomoże mi w rozwiązaniu problemu mojego samochodu. Posiadam Kię Ceed 1.4 crdi z 2017 r. Samochód do tej pory przejechał 130000 km i sprawował się bardzo dobrze. Ostatnio jednak zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Auto po odebraniu z Aso (był wymieniany przewód dolotu powietrza) zaczęło mieć problemy z odpalaniem tzn. po przekręceniu kluczyka nie działo się nic,(paliły się standardowe kontrolki) rozrusznik nie kręcił. Po kilku próbach wkładania i wyciągania kluczyka, za którymś razem rozrusznik zakręcił i silnik odpalał. Nadmienię tylko, że wcześniej coś takiego nigdy nie miało miejsca. Auto zawsze odpalało za pierwszym razem. Kilka dni po odebraniu z Aso auto znów miało problem z odpaleniem, a jak się już udało je uruchomić zgasło zaraz w trakcie jazdy i tym razem już na amen. Rozrusznik nie kręcił. Laweta zawiozła je do Aso i tam stwierdzili, że to wina akumulatora. Wymienili na nowy i dalej problem z zapalaniem. Stwierdzili problem z masą, że coś tam niby nie styka, ale już to zrobili i mogę przyjechać po odbiór, bo auto jest sprawne. Przyjeżdżam do Aso i słyszę, że nie mogą wydać mi mojego auta ponieważ nie mogą go uruchomić... Dalsza diagnostyka i nic. Wymienili kostkę w stacyjce i czujnik sprzęgła i już teraz miało być wszystko ok. Niestety po przejechaniu 400 km samochód ponownie zgasł w trakcie jazdy i już nie odpalił. Macie może jakieś pomysły co się mogło stać?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: Marek3003 »

Dziwny przypadek szczególnie w kontekście ASO i ich napraw. Boję się, ze wymienią CI pół samochodu. Ewidentnie nic nie wiedzą i działają na ślepo. Zostają Naprawy nie do naprawy. Jeśli masz samochód krótko to wietrze tu działanie poprzedniego właściciela. Zdarzają się podmieniane komputery .....itd.
Ale jeśli gaśnie i nie odpala to sprawdził bym czujnik położenia wału, wałka....nie wiem jakie ma Kia ale w BMW to byłaby pierwsza diagnoza,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Maestrocfc
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 18:22
model samochodu: Kia Ceed

Re: Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: Maestrocfc »

Dziękuję za odpowiedź. Jestem drugim użytkownikiem tego samochodu (pierwszym był mój brat). Znam całą historię tego pojazdu ponieważ był on zakupiony jako nowy i brat nic w nim nie grzebał, a samo auto nadal jest na gwarancji... a poza tym, tak jak napisałem w pierwszym poście, z samochodem nic się nie działo, zero problemów. Jak rozmawiałem z serwisantem z aso to przyznał, że takiego przypadku jeszcze nie mieli. Ich działania pokazują, że sami nie wiedzą chyba gdzie szukać przyczyny problemu.
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: dam9an »

Poszukaj speca od kii i tam die udaj.
U mnie w aucie innej marki mialem podobny problem. Auto potrafilo zgasnac w czasie jazdy i dopiero po kilku godzinach mozna bylo wpaczyc silnik. E czasie takiej sytuacji po przekreceniu kluczyka nic sie nie dzialo. Co istotne nie zapalala sie kontrolka silnika po przekreceniu kluczyka. 2 mechanikow nic nie zrobilo. Pojechalem do speca i okazalo sie, że uszkodzeniu uległ modul, w ktory wpiete sa bezpieczniki (ten przy kierownicy we wnętrzu pojazdu). Po wymianie na uzywke problem przez kilka lat sie nie pojawil...
Takze moze to byc uszkodzenie jakiegos modułu, moze problem z imobilaizerem lub wtyczka. Moze cos w aso sknocili podczas naprawy a moze to tylko przypadek. Poszukaj tez na zagranicznych forach albo na forum hyundai (silniki te same)
Maestrocfc
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2024, 18:22
model samochodu: Kia Ceed

Re: Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: Maestrocfc »

Dzięki za odpowiedź. "Problem" jest również tego typu, że auto jeszcze przez kilka miesięcy jest objęte gwarancją producenta. Wszystkie dotychczasowe naprawy, mimo, iż nie usunęły usterki były dokonane bezpłatnie. Korzystając z innego specjalisty utracę gwarancję, a poza tym nawet takiego speca nie znam, choć nie ukrywam, że z pewnością by się przydał (jeśli Aso sobie nie poradzi). Immobilizer został ponoć sprawdzony i wszystko z nim jest w porządku. Pytanie jeszcze, czy czujnik wałka i wspomniany moduł mogą spowodować takie objawy, o których wspominałem tzn. że auto nie kręci?
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Ceed gaśnie w trakcie jazdy i nie kręci...

Post autor: dam9an »

Pewności nie mam ale czujnik walka powinien jednak krecic a problem powienien byc z samym uruchomieniem siknika a nie brakiem reakcji na przekrecenie kluczyka. Poszukaj na forum hyundaia moze bylo cos podobnego bo to sa bliźniacze auta. Tu niestety nie ma az tylu porad technicznych i nie wiem czy znajdziesz oczekiwana pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”