parownik klimy - Ceed III - czyszczenie

forum użytkowników modelu Ceed
donpedro2
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2024, 12:27
model samochodu: ceed iii

parownik klimy - Ceed III - czyszczenie

Post autor: donpedro2 »

Czesc,

Kupilem pianke do dezynfekcji klimy, jednak tutoriale ktore znajduje odnosza sie do starszych modeli kijanek sprzed 2018.
Pytanie jak dostac sie do tego parownika? Ma ktos moze jakis tutorial? Nie chce odkrecac srub na slepo zeby czegos nie odlaczyc przez przypadek.
Mam kamerke inspekcyjna ale nawet nie wiem gdzie zajrzec. Przez wentylator sie nie da.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: parownik klimy - Ceed III - czyszczenie

Post autor: Gielu »

Borykalem sie z tym samym problemem :) Najlepsze dojscie jakie znalazlem (mnie w zupelnosci satysfakcjonujace) jest od strony pasazera z przodu. Trzeba zdjac plastik od tunelu srodkowego, ten od strony pasazera i tam dzieki temu dostaniesz sie do rurki gumowej odprowadzajacej wode z parownika. O ile dobrze pamietam (czyscilem to ostatnio prawie rok temu) to ta rurka gumowa jest dzielona i mozna odlaczyc ten kawalek co jest w samochodzie, wtedy przez ta rurke dostaniesz sie do parownika. Nie wiem czy opis jest wysatrczajaco dokladany ale w kazdym razie jak zdejmiesz ten plastki od strony pasazera to juz sam powinienes wszystko rozkiminic :)
donpedro2
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2024, 12:27
model samochodu: ceed iii

Re: parownik klimy - Ceed III - czyszczenie

Post autor: donpedro2 »

dzieki za odpowiedz. Powiem szczerze chcialem tam zajrzec ale ciasno siedzi i nie chcialem polamac ;-)
Pamietasz jak ten plastik jest zaczepiony? Ciagnac do tylu/do siebie?
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: parownik klimy - Ceed III - czyszczenie

Post autor: Gielu »

Z tego co pamietam to lekko do gory zeby zeszlo, ale jak sie delikatnie ale stanowczo do niego podejdzie to schodzi bez problemu i nic sie nie polamie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”