Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

forum użytkowników modelu Ceed
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: romanhoks »

QRST pisze: 04 sty 2024, 10:18 Komplet od jednego producenta też będzie piszczał jeśli zostanie zamontowany niezgodnie ze sztuką - na sztukę. ;)
Między tłoczkiem a klockiem powinna być nałożona pasta amortyzująca (to drgania powodują pisk) i/lub specjalna okładzina z tworzywa - TRW ma w swojej ofercie. Niektóre klocki oprócz blaszki posiadają takową w komplecie.
Dodatkowo tą pastę (nie smar) można nałożyć na krawędzie kloców w miejscu w których wchodzą w prowadnice oraz pod blaszki w prowadnicach.
Zadalem ci pytanie a probo blaszek czy je sie maluje i nie otrzymalem odpowiedzi. Widze ze jestes specjalista typu kopjuj wklej. Co do smaru jak piszesz ze sie nie stosuje to wlasnie przyszla nowa dostawa i jest napisane smar do hamulcy.Doslownie w tlumaczeniu. No i czy sie doczekam tej odpowiedzi od ciebie .
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: Gielu »

romanhoks pisze: 03 sty 2024, 18:42 Wiesz czemu piszcza? Bo kupujesz tarcze i klocki od innego producenta.Standart.
Ciekawa teoria ale raczej bledna, tarcze mam ATE i na klockach Brembo nic nie piszczalo, po wymianie na EBC piszczy a i tu i tu tarcze i klocki od innego producenta.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: Gielu »

koster1976 pisze: 04 sty 2024, 10:24 Tarcze gładkie EBC Standard,do tego klocki EBC Green Stuff, mam taki zestaw i sprawuje się lepiej od tego co producent montuje na pierwszy montaż.
To co producent montuje na pierwszy montaz to od razu kwalifikuje sie do wymiany i raczej kazdy markowy zestaw w dowolnej konfiguracji bedzie sie sprawowal lepiej.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: Gielu »

Ogolnie to jestem zadowolony z zestawu tarcze ATE + klocki EBC (pomimo tego ze chwile popiszcza zanim sie nie rozgrzeja, nie mowie ze tak bedzie zawsze bo moze akurat trafilem na taki piszczacy egzemplarz) w porownaniu do tego co bylo zamontowane przez fabryke ale tak samo bylem zadowolony z zestawu ATE + Brembo bo i tu byla juz spora roznica na plus do fabrycznego zestawu. Chodzi mi tylko o to ze do standardowej jazdy nie ma wiekszego uzasadnienia ekonomicznego do placenia wiecej za klocki EBC bo tak samo dobrze sprawdza sie zestaw z klockami Brembo.
Czy kolejny raz kupie EBC Green Stuff? Byc moze tak ale bedzie to tylko fanaberia podyktowana checia "mania" czegos bardziej sportowego czego lepsze wlasciwosci wykorzystam moze kilka razy w roku :)
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: QRST »

romanhoks pisze: 04 sty 2024, 21:10
Zadalem ci pytanie a probo blaszek czy je sie maluje i nie otrzymalem odpowiedzi. Widze ze jestes specjalista typu kopjuj wklej. Co do smaru jak piszesz ze sie nie stosuje to wlasnie przyszla nowa dostawa i jest napisane smar do hamulcy.Doslownie w tlumaczeniu. No i czy sie doczekam tej odpowiedzi od ciebie .
Nie po to robi się nierdzewne by je (drogo) malować - mimo to występują "malowane" ale głownie "rdzewne" i to nie zwykła farbą ale taką która amortyzuje np elastomerem. Zakładam, że chodzi Ci (tak naprawę nie wiadomo o co Ci chodzi) o te między tłoczkiem a klockiem, bo te prowadzące/ustalające montowane w jarzmie nie są malowane i ich się nie smaruje na powierzchni gdzie pracuje klocek.
Nie mam obowiązku odpowiadania każdemu..., Tym bardziej, że podjąłeś decyzję o swojej racji i nic Cię nie może przekonać - masz rację, smaruj i raz do roku rozbieraj i piaskuj.😂
P.S. Nie jestem twoim psychologiem, porady i ukojenia ego szukaj gdzie indziej.
Załączniki
OCD0.jpg
OCD0.jpg (112.92 KiB) Przejrzano 226 razy
OCD1.jpg
OCD1.jpg (30.54 KiB) Przejrzano 237 razy
OCD2.jpg
OCD2.jpg (25.34 KiB) Przejrzano 237 razy
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed III GT Tarcze + Klocki przód

Post autor: romanhoks »

Napisz to tez do producenta tej marki i nie tylko tej ze nie smaruje sie klockow.To jest zalecenie i to nie od jednego producenta ktore oczywiscie przyszlo na pismie. :D :D Tak w nawiasie to nowe auto z magazynu ma byc ogarniete do oddania klientowi i oczywiscie dostajesz ekstra czas pracy na ta czynnosc.Co ty na to?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”