Trekotanie tłumika

forum użytkowników modelu Ceed
Obian
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2023, 20:27
model samochodu: Kia Ceed III 2018

Trekotanie tłumika

Post autor: Obian »

Witam, forumowiczów jesteś posiadaczem Kia Ceed w wersji hatchback z silnikiem 1.4 100km z roku 2018 posiadam auto od dwóch tygodni i wcześniej tego nie słyszałem zanim zakupiłem pojazd zmagam się z problemem ponieważ gdy auto się nagrzeje słuchać jakby kamyk wpadł do końcowego tłumika umówiłem auto do warsztatu myślałem że to wieszaki tłumika lecz zostały wymienione i problem okazał się inny jest uszkodzony łącznik drgań elastyczny ten który znajduje się pod silnikiem.

Mechanik próbował znaleźć ten element aby zakupić i jest niedostępny również szukałem i za cholerę nie mogę tego znaleźć czy to się wymienia cały element czy tylko ta plecionkę ?
Dodam że mieszkam w Niemczech nigdy nie korzystałem z pomocy mechaników lecz już widzę że jest ograniczony dostęp do części samochodowych :( szukałem również w Polsce na allegro i nawet używanych części , jest to denerwujące trekotanie jak traktor, zaprosił mnie do kanału i widać że ta plecionka jest popękana , mi się wydaje że ta pęknięta należy wyciągnąć i włożyć nową zespawać i koniec jak to wygląda jest ktoś chętny mi wytłumaczyć ?

Dziękuję
Załączniki
Ten oto
Ten oto
IMG_1382.jpeg (19.75 KiB) Przejrzano 597 razy
Obian
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2023, 20:27
model samochodu: Kia Ceed III 2018

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: Obian »

Obian pisze: 20 lis 2023, 20:39 Witam, forumowiczów jesteś posiadaczem Kia Ceed w wersji hatchback z silnikiem 1.4 100km z roku 2018 posiadam auto od dwóch tygodni i wcześniej tego nie słyszałem zanim zakupiłem pojazd zmagam się z problemem ponieważ gdy auto się nagrzeje słuchać jakby kamyk wpadł do końcowego tłumika umówiłem auto do warsztatu myślałem że to wieszaki tłumika lecz zostały wymienione i problem okazał się inny jest uszkodzony łącznik drgań elastyczny ten który znajduje się pod silnikiem.

Mechanik próbował znaleźć ten element aby zakupić i jest niedostępny również szukałem i za cholerę nie mogę tego znaleźć czy to się wymienia cały element czy tylko ta plecionkę ?
Dodam że mieszkam w Niemczech nigdy nie korzystałem z pomocy mechaników lecz już widzę że jest ograniczony dostęp do części samochodowych :( szukałem również w Polsce na allegro i nawet używanych części , jest to denerwujące trekotanie jak traktor, zaprosił mnie do kanału i widać że ta plecionka jest popękana , mi się wydaje że ta pęknięta należy wyciągnąć i włożyć nową zespawać i koniec jak to wygląda jest ktoś chętny mi wytłumaczyć ?

Dziękuję

Mi się wydaje że wystarczy kupić takie coś jedynie znalazłem
Załączniki
IMG_1383.png
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: saron22 »

Kup cały ten element w serwisie KIA, wymień i po temacie. W czym ty widzisz problem?
Obian
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2023, 20:27
model samochodu: Kia Ceed III 2018

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: Obian »

Witajcie powracam ponownie pierwsza diagnoza w serwisie tłumik drgań wymieniony koszt 480€ okazało się że to tłumik końcowy jest wadliwy i dobrze znany w serwisie. Zastanawiam się nad montażem używanego ale to bez sensu w internecie jest parę sztuk ale to pewnie te wadliwe znalazłem na internecie tłumik końcowy Bastuck niemieckiego producenta koszt 1000€
Zwykły taki jak w fabryce był montowany kosztuje 840€ i na niego jest gwarancji tylko dwa lata moim zdaniem zamontować coś konkretniejszego i nie wracać za dwa lata do problemu co o tym sądzicie ?


Problem w tym że nie wiem czy uchwyty będą pasować producent stworzył to do silników 140km ja mam wersje 100km

Tłumik tylny Bastuck z pojedynczą rurą wydechową 1x Ø100 mm LH+RH, pochylony pod kątem 30° (w wyglądzie RACE) i wkładką tylnego fartucha do Kia Ceed CD od 2018-

https://www.ezt-autoteile.de/mehr.../au ... b-bj.-2018
Załączniki
IMG_1455.jpeg
IMG_1455.jpeg (106.92 KiB) Przejrzano 386 razy
IMG_1456.jpeg
IMG_1456.jpeg (59.54 KiB) Przejrzano 386 razy
Obian
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2023, 20:27
model samochodu: Kia Ceed III 2018

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: Obian »

Żyjecie ?
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: bielaPL »

żyjemy... ja mogę Ci napisać że jak pójdziesz do normalnego spawacza to coś tam wyrzeźbi zawsze
Obian
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2023, 20:27
model samochodu: Kia Ceed III 2018

Re: Trekotanie tłumika

Post autor: Obian »

To wiem tylko tutaj w Niemczech trochę jest to ograniczone przynajmniej tutaj gdzie mieszkam , czy originalny tłumik też jest pod kątem 30st?


Tak wygląda montowany na start
Załączniki
IMG_1480.jpeg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”