Dziwne dzwonienie z komory silnika

forum użytkowników modelu Picanto
Jacek65
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2023, 22:01
model samochodu: Kia Picanto 1.2 MPI 84 KM

Dziwne dzwonienie z komory silnika

Post autor: Jacek65 »

Witam,
mam 1,5 rocznego Picanto 1.2 MPI 84 KM w ktorym od jesieni zaczely "dzwonic zawory" - tak to sie przynajmniej slyszy :roll:
W warsztacie nic nie znaleziono, dopiero gdy udalo mi sie zaprezentowac majstrowi o co mi chodzi stwierdzil,
ze za malo i za spokojnie jezdze ( 9 tkm w roku) no i mam tankowac lepsze paliwo bo sie wtryski zaklejaja/brudza !!!
Tez tak macie ???
Seba76
Posty: 17
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Re: Dziwne dzwonienie z komory silnika

Post autor: Seba76 »

Ten wątek z silnikiem 1.2 w Rio, Picanto i Stonicu był już wiele razy poruszany. Dodam, że w moim dwu letnim Stonicu z tym samym silnikiem jest to samo. Jak na razie nikt nie znalazł skutecznego rozwiązania tej sprawy. Częściowo pomogło, w moim przypadku, lanie (długookresowo) paliwa 98. Myślę, że taka konstrukcja tego silnika. Na pocieszenie dodam, że z tego to co czytałem, to ten silnik zalicza się do bezawaryjnych.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Dziwne dzwonienie z komory silnika

Post autor: Niko123 »

Ojciec w focusie to samo , na zimnym stuki, 2x wymieniony olej na inna gestosc ale z specyfikacja dla tego silnika, nic nie dalo
Silnik ma moc i nic nie kopci oleju nie pije zero błędów, albo zawory lub hydrauliczne popychacze.
Wlalem ceramizator i wszystko ucichlo, minelo 1,5 roku i wszystko ok, ale co wymiane oleju daje jedna dawke ceramizatora.
Jesli stuka na cieplym to juz tylko remont silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”