Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

forum użytkowników modelu Optima
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: Guciu »

A posiadacie też oryginalną chemię do Kia? Np. płyn do hydrokinetycznej skrzyni biegów 6AT która występuje w wersji GT?
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: Avaxus »

Ja sobie darowałem już ten temat, jeździ jeździ więc po co drążyć hehe. Mi wymiana wyszła tańsza w ASO niż u specjalisty od automatów.
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: tomsen1 »

Właśnie wróćiłem z wymiany oleju i jest aktualizacja softu, która ma zapobiegać tej trzęsiawce.

Pomaga tylko w teorii, ale wrzucam dla porządku :D
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: PanBambaryla »

Koledzy, proszę o informację na temat tej akcji serwisowej. Jedna, dotycząca skrzyni biegów DCT w GTI, już była - ciekaw jestem, czy to coś nowego i czy dotyczy tylko skrzyni do CRDI, która pewnie jest konstrukcyjnie inna (przenosi inny moment). Jeśli to możliwe, wrzućcie skan informacji po aktualizacji softu. Z góry dziękuję.
Pzdr, Bam
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: tomsen1 »

Oddałem swoją na wymianę klocków teraz i książka została w środku. Pamiętam, że to jest opisane jako Anti-jitter update.

Jak odbiorę auto, to wrzucę skan
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: PanBambaryla »

To już było jakiś czas temu i poddałem się tej aktualizacji dla T-GDI, która nie pomogła: viewtopic.php?p=63944#p63944
Pzdr, Bam
Judaszxxx
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2023, 17:06
model samochodu: KIA Optima 1.7 crdi

Re: Delikatne szarpanie podczas ruszania 1,7 CRDi

Post autor: Judaszxxx »

Też czeka mnie wymiana sprzęgieł moja Kię optima 1.7 crdi 2017 kupiłem w lutym br z przebiegiem 178 k km teraz mam 200k i szarpanie systematycznie wzrastało w ASO przed zakupem sprawdzali mi stan okładziny na sprzęgłach i wyszło na 1: 48,5 mm z 72 mm a na drugiem 57 mm z 72. Oddałem przed wczoraj samochód do wymiany oleju w skrzyni, niestety nie autowyzowany serwis stwierdził ze są sprzęgła do wymiany za co liczy sobie z robociazna 8200 pln. Jak myślicie cena uczciwa ? A drugie pytanie gdybym hipotetycznie nie zrobił tej wymiany i jezdzil jeszcze kolejne 30 k km to może mi sie coś wiecej w skrzyni posypac ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”