Kupno Optimy

forum użytkowników modelu Optima
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Kupno Optimy

Post autor: tomsen1 »

Głównie automatów, ale manuale też nie są doskonałe. Jeśli będziesz kupował optimę, to jedź na przegląd przedzakupowy do ASO. Powiedzą Ci, czy ma jakieś wiszące akcje serwisowe skrzyni. Ostatnio wyszła jakaś nowa aktualizacja softu.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kupno Optimy

Post autor: Piotrek »

Manual w optimie jest pancerny. Jeśli nie jesteś rzeźnikiem jeżdżącym zerojedynkowo bądź miłośnikiem jazdy na pół-sprzęgle, to ze skrzynią nic robił nie będziesz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Kupno Optimy

Post autor: hepos »

Moja manulna ma 250 tys km i wygląda na ideał, biegi wchodzą bez zgrzytów, nie wyje. Wymieniłem jedynie olej w niej po zakupie. Ma też VW z podobnym przebiegiem i rocznikiem i tam na czwórce słuchać ciche wycie i biegi wchodzą dużo mniej precyzyjnie.
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Kupno Optimy

Post autor: tomsen1 »

No widzicie, może to zależy od egzemplarza. W ceedzie najpierw zszedł olej (nie wiem dokładnie o co chodziło), potem probowali mi wciskać w ASO (cała załoga KIA Makarewicz Bydgoszcz powinna dawno wylądować w kryminale), że to sprzęgło się skończyło. Miałem wtedy zrobione około 70kkm, 99,9% przebiegu po autostradach. Na końcu stwierdzili, że ja po prostu nie umiem zmieniać biegów :)

Dobrze wiedzieć, że Wasze manuale chodzą OK!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”