Odprysk farby na dachu

forum użytkowników modelu Optima
zanetta
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2023, 15:03
model samochodu: Kia Optima CRDI 2016

Odprysk farby na dachu

Post autor: zanetta »

Cześć,
Na dachu przy szybie zaczęła odpryskiwać mi farba. Mam auto używane, więc nie wiem jaka była jej historia wcześniej: Kia Optima CRDI 2016.
Czy mieliście też takie sytuacje?? Auto w grudniu będzie miało 7 lat, ale z tego co patrzyłam gwarancja na nadwozie i powłokę lakiernicza jest na 5 lat??
Jaki może być szacunkowy koszt takiej naprawy??
Dodam, że ostatnio wymieniałam pletwa radiową bo urwał sie podczas mycia i koszt wyniósł 2 tys w ASO, więc to Auto puści mnie z torbami 🤔.
Załączniki
Screenshot_20230910_150835_Gallery.jpg
Nowak
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:31
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Odprysk farby na dachu

Post autor: Nowak »

Te brązowe kropki to odpryski od kamyczków, też takie mam ale reaguje odrazu jak ich zobaczę i robię zaprawiki żeby nie rdzewiało tak jak u ciebie. A koszt to albo malowanie całego dachu ok. 700 zł albo sam rant nie będzie za bardzo widać na dachu , myślę że za 200zl sie wyrobisz
Optima L 2.0 2014r.
Sportage M 1.6 T 2019r.
zanetta
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2023, 15:03
model samochodu: Kia Optima CRDI 2016

Re: Odprysk farby na dachu

Post autor: zanetta »

Dzisiaj byłam na dwóch wycenach.
Pierwsza w autoryzowanym warsztacie blacharskim - koszt 2.5 tys zł.(zakres: demontaż szyby, relingów i malowanie całego dachu)
Druga u polecanego lakiernika - koszt 1.5 tys za podobny zakres.

Drugi lakiernik powiedział żeby nie ładować się w koszta, dla takich małych zmian. Podkład jest więc nic nie powinno się dziać, zamalowac pędzelkiem, jak będzie się coś działo to wtedy będziemy reagować.
Generalnie nie robi się malowania tylko tego obszaru bo bedzie widać różnicę.
Więc spróbuję zabezpieczyć pędzelkiem a potem się zobaczy 🤔.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”