Facelifting Kia Optima 2018

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Seb »

Piotrek tylko których jest więcej.
Z moich doświadczeń wynika, że wyższy szczebel wybiera sam, byle się zmieścić w kwocie.
Dół dostaje co dają i się cieszy albo nie ;) Tych drugich jest więcej i to oni "robią" sprzedaż.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: devil1234 »

Piotrek pisze:I "wykmini", że diesel niewiele tańszy od wersji GT to strzał w kolano.
Już teraz tak jest 8-)
Piotrek pisze:Ok. Jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ gro z tych samochodów trafia do prywatnych właścicieli.
Jeśli jednak chodzi o flotówki to dpowiedz sobie na pytanie, czy będąc jakimś "menago" I mając do wyboru w firmie samochód flotowy wybrałbyś 141 konną optimę czy 190 konnego superba/passata? Dla mnie wybór jest oczywisty.
Wszystko kwestią ceny, najtańszy passat 190KM kosztuje ponad 150k, dobierając do tego pare dodatków, żeby porównać do wyposażenia Optimy ceny rośnie bardzo wyraźnie.
Optimy w dieslu nie kupisz powyżej 150k nawet jak się postarasz. Fakt, superba kupi się już sporo taniej...

Ogólnie chodzi mi o to, żeby spojrzeć na rynek a nie prywatne odczucia jednej osoby.

Można się zastanowić czy jeżeli szef jakiejś marki z wyższej półki uważa, że lpg to najlepsze paliwo jakie istnieje, sam posiada takie auto i jest zachwycony silnikami pracującymi na lpg, wprowadzi do oferty swoich samochód taki rodzaj paliwa?
Jak dobrze to przemyśli to tego nie zrobi, bo ma świadomość, że marka straci w oczach większości ludzi jak się dowie, że taka marka premium oferuje samochody z lpg (a to przecież siara i wstyd na dzielni :D ).

Przykładowo dla mnie wybór pomiędzy 141KM dieslem lub za dopłatą 10k kupno 245KM GT również jest oczywisty.
Nie zmienia to faktu, że rozumiem dlaczego 90% uważa inaczej i wyjeżdża z salonów słabszymi jednostkami.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

Seb nie przeczę że tak jest. A że na rynku prywatnych nabywców więcej jest takich, którzy chcą "prestiżowego" passka ze słabszym silnikiem, a nie mocniejszą, ale "lamerską kurę" (skodę) to już co innego. Ja tego nie zrozumiem, ale widocznie jestem dziwny bo wolałbym superba niż passata :twisted:

devil1234 prawdę powiadasz o tym postrzeganiu rynku przez marki. Kasa i księgowi rządzą motoryzacją :|
Chociaż powiem szczerze, że gdyby takie, dajmy na to, volvo wypuściło v60/v90 zasilane LPG to nie straciłoby wcale na prestiżu w moich oczach. Tyle, że jak wspomniałem kilka linijek wyżej, moje podejście do motoryzacji jest "osobliwe" 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: PawełC »

To jest nowa Kia Optima po facelifcie na rok 2018. Linki: https://paultan.org/2018/01/25/kia-opti ... 5-korea-1/ Diler powiedział że zamówienia można składać od wakacji.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: FISH »

MOIM zdaniem z tym grillem lekko przesadzili. Ale może mój gust wypaczony jest. :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Nie jest ;)
Ja się zbieram do leasingowania obecnej wersji GT, bo zaraz się skończą ... :D
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: Piotrek »

vilip76 pisze:Nie jest ;)
Ja się zbieram do leasingowania obecnej wersji GT, bo zaraz się skończą ... :D
No i to jest prawidłowa decyzja 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: PawełC »

Zamawiałem Optime GT w połowie stycznia i to były ostatnie egzemplarze które już zostały wyprodukowane w styczniu ( jeszcze czekam na odbiór) diler powiedział że już nie przyjmują zamówień na optimy w wersji GT do wakacji. (informacja którą dostałem z kilku salonów) jest to związane podobno z wejściem nowej wersji po lifcie.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: vilip76 »

Jaki masz termin odbioru?
Mi mówili koniec marca...
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Facelifting Kia Optima 2018

Post autor: PawełC »

Na umowie wpisał do 20.04 ale z tego co powiedział to że powina być w połowie marca. Samochód był już wyprodukowany wiec podejzewam że tyle czekania ile transport potrwa
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”